Zavrieť

Porady

DIČ a s.r.o.

Zdravím, pred cca 2 týždňami sme založili s.r.o., teda dali sme založiť u známeho s.r.o. Všetky papiere nám prišli atď a chcem sa spýtať, nemáme ešte založený účet a ako je to s DIČ ?? Pretože partnerovi už prišiel neaký papier s DIČ. Ako je to teraz ?? Podľa toho čo nám predtým povedali, až keď založíme účet musíme ísť na daňové s príslušnými vecami. ( Čo presne treba ? ) Vďaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    ešte raz....

    Nejaký papier s DIČ? Čo to je? Využili ste služby JKM pri zakladní sro prípadne registrovali ste pre daň z príjmov právnických osôb sami na príslušnom tlačive? Ak áno, je vám pridelené DIČ už? - Taká šedá kartička (nesedí mi to s popisom "neaký papier").

    Ak založíte bankový účet ktorý budete využívať na podnikanie, musíte ho nahlásiť na daňovom úrade do 15 dní. Ak sa za poslednú dobu nič nezmenilo, oznamuje sa to listom, a tam stačí napísaať, že oznamujeme Vám, že bankový účet číslo....... /... vedený v pobočke Tatrabanky trebárs budeme využívať v súvislosti s podnikaním... bla bla bla

    Mifia0101 je offline (nepripojený) Mifia0101

    Mifia0101
    Ano tú kartičku s prideleným DIČ sme dostali,zajtra idem založiť do banky účet a potom čo mám ? Ako mám ďalej pokračovať ?? Resp. máme okrem DIČa ešte neaké povinnosti ??

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.