Zavrieť

Porady

elektronické podávanie výkazov na daňový úrad

Moja firma je plátcom DPH a má povinnosť podávať prehľad a DPH elektronicky. Bola táto povinnosť presunutá od 1.1.2013? Alebo je tento dátum platný len pre firmy ktoré vznikli po 1.4.2012?
Usporiadat
kubkokubko kubkokubko

kubkokubko je offline (nepripojený) kubkokubko

Ahojte priatelia, podala som prvy raz DPH cez EZU, ale zarazila ma potvrdenka v kolonke Kontrolná suma hlavného dokumentu bola asi 30miestna kombinacia malých a velkych pismen a cisel a v mieste elektronicka pečiatka bola neskutocne dlha kombinacia malých a velkych pismen a cisel. Mate to tak aj vy alebo mam problem v mojom PC? Dakujem za vase nazory a poznatky
0 0
emma01 emma01

emma01 je offline (nepripojený) emma01

Aj ja to mám tak isto. Tie hausnumerá som mala aj na potvrdenke z podaného DP z príjmu. Celá tá potvrdenka je trošku čudná ...
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

Pre tých, ktorí žiadali o vydanie identifikátora od 18.4.-20.4.2012 má FR SR odkaz:
cit:
Vzhľadom na technické problémy s vydávaním certifikátu v čase od 18.4.2012 od 10:45 hod. do 20.4.2012 do 10:45 hod. neboli po potvrdení Žiadosti o vydanie identifikátora zasielané spätné maily s linkom na import certifikátu. Vzhľadom k tejto skutočnosti je potrebné aby všetci, ktorí o vydanie identifikátora zažiadali v uvedenom termíne a po schválení žiadosti na Daňovom úrade spätný mail neobdržali, opätovne vyplnili Žiadosť o vydanie identifikátora a doručili ju na Daňový úrad.

Za spôsobené ťažkosti sa ospravedlňujeme.
1 0
martina0203 martina0203

martina0203 je offline (nepripojený) martina0203

dobrý deň....
podala som žiadosť a všetko čo k tomu treba dna 13.03.2012... teraz som to mailom importovala.... skúšam sa prihlásiť a nejde to.... robím niečo zlé????

do ID používatela som dala čísla z protokolu OUD osobný účet daňovníka
a heslo som dala to, čo som napísala do importu certifikátu.....

dala som to správne, prečo to nejde?????


Ďakujem Vám
0 0
martina0203 martina0203

martina0203 je offline (nepripojený) martina0203

nevie nik prečo mi to asi nejde?????
0 0
dobsony dobsony

dobsony je offline (nepripojený) dobsony

pracujúca mamička
Taký istý problém mám aj ja, volala som aj na technickú podporu, aj tak neide..niekto??? prosím pomožte nám !!!!! (tech.podpora: pani povedala že skúsi niečo aby som znova skúsila o hodinu...žiaľ ani vtedy neišlo..A teraz ako ďalje?
0 0
martina0203 martina0203

martina0203 je offline (nepripojený) martina0203

nechápem to....... niečo zavedú a nejde im to...
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

dobsony Pozri príspevok
Taký istý problém mám aj ja, volala som aj na technickú podporu, aj tak neide..niekto??? prosím pomožte nám !!!!! (tech.podpora: pani povedala že skúsi niečo aby som znova skúsila o hodinu...žiaľ ani vtedy neišlo..A teraz ako ďalje?
martina0203 Pozri príspevok
nechápem to....... niečo zavedú a nejde im to...
stručný postup ako sa prihlásiť do ezú: http://www.porada.sk/t183849-p22-zia...ml#post2030582
1 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Jedna zaujímavosť ...




Konateľ zvolenskej eseročky Eura Slovakia František Slivka sa dostal do nečakaných problémov so štátom. Daňový úrad vo Zvolene mu vyrubil päťtisícovú pokutu, pretože daňový výkaz poslal cez iný operačný systém, ako používa štát.
„Vo firme využívame Linux. Keď som chcel mesačný výkaz kvôli dani z pridanej hodnoty poslať cez webovú aplikáciu eDane, neprešlo to,“ povedal HN podnikateľ. Smolu mal v tom, že daniari používali iba operačný systém Microsoft za použitia prehliadača Internet Explorer. Tento systém si však podnikateľ nekúpil a nasledovali takmer trojročné ťahanice s daňovákmi – tí dvanásťkrát jeho sťažnosti zamietli a udelili mu napokon pokutu 5 636 eur. K jeho daňovémuvýkazu sa nedostali. „Obrátim sa na súd, inú možnosť už nevidím,“ hovorí dnes Slivka.
Evidentne však nebol jediný, kto takéto problémy do konca roku 2011 so štátom mal. Dobrou správou aspoň pre ostatných zostáva, že od začiatku tohto roka je práve aplikácia eDane prístupná všetkým operačným systémom.
Finančné riaditeľstvo SR argumentuje znením zákona. Ten totiž upravuje to, že podať daňový výkaz v súvislosti s daňou z pridanej hodnoty sa môže len elektronicky. „Papierovú formu súhrnného výkazu správca dane na základe novely zákona o DPH platnej od 1. januára 2010 nemôže akceptovať, nakoľko to neumožňuje zákon,“ reagovala hovorkyňa Finančného riaditeľstva SR Gabriela Dianová.
Podľa senior partnera v advokátskej kancelárii HMG & Partners Jána Gajana štát nemôže podnikateľov diskriminovať: „Nemôže ich nútiť, aby popri nimi bežnom komerčnom informačnom systéme nakupovali niečo, čo vlastne nepotrebujú,“ dodáva.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ozaj , nevšimla som si , lebo som nebola v tej téme ...
0 0
martina0203 martina0203

martina0203 je offline (nepripojený) martina0203

Dobrý večer, potrebovala by som radu.... Firme robí jedna osoba podvojné účtovníctvo a druhá osoba mzdy, samozrejme každá na svojom pc... Ja robím podvojné účtovníctvo a už mám prístup pre túto firmu na elektronické podávanie... ale čo tá, čo robí mzdy???? Robí pre tú istú firmu, len na inom pc.... ako treba teraz postupovať????? Ona musí ísť samostatne si to znova vybaviť, alebo ako?????
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
bud budeš podávať za ňu
alebo si sama vybaví prístup. Musíte mať presne vymedzené právomoci, čo ktorá bude podávať.
1 0
martina0203 martina0203

martina0203 je offline (nepripojený) martina0203

no tak ja podávam len účtovné veci a ona veci okolo miezd, takže ona potrebuje prístup svoj, aby si to mohla v klude podávať na svojom pc.... takže si to musí ísť vybaviť... áno???
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ano
1 0
SilMar Group SilMar Group

SilMar Group je offline (nepripojený) SilMar Group

martina0203 Pozri príspevok
no tak ja podávam len účtovné veci a ona veci okolo miezd, takže ona potrebuje prístup svoj, aby si to mohla v klude podávať na svojom pc.... takže si to musí ísť vybaviť... áno???
Pre každú inštitúciu treba vybaviť samostatný prístup a kto má ten prístup a z ktorého PC je vecou dohody.
1 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
http://www.zive.sk/podnikatel-zazalo...1/default.aspx
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Ahojte, prosím o radu. Chcela som sa zaregistrovať na portáli DRSR pre elektronické podávanie bez použitia zaručeného elektronického podpisu. Avšak pri žiadosti na presmerovanie na vypísanie Žiadosti o vydanie identifikátora a kliknutí na Vstúpte ma presunulo na stránku, kde mi bolo oznámené [SIZE=4px]Finančné riaditeľstvo SR oznamuje všetkým používateľom systému EZU (elektronický zber údajov), že od 1. decembra 2012 bude ukončené vydávanie identifikátorov a elektronické podávanie dokumentov prostredníctvom aplikácie EZU. [/SIZE]Ako mam prosím postupovať dalej? Zostáva v platnosti, že platcovia Dph budú mať povinnosť podávať všetky dokumenty a daňové tlačivá na DU elektronicky od 1.1.2013 alebo je termín opäť posunutý? Niečo som čítala, že to má parlament zase schvalovať a posúvať termín ale neviem či to skutočne už aj začalo platiť. A ešte otázočka...ked by teda stále platilo, že od 1.1.2013 platcovia DPH musia všetko podávať elektronicky, týka sa to už aj výkazov a daňových priznaní k DPH za 12/2012 s termínom na podanie v januári ? Ďakujem velmi pekne, nerada by som platila pokutu za takéto veci . Totiž v odvolávke k uvedenémiu oznámeniu sa spomínajú len už existujúci používatelia EZU, ale čo noví ? Tí čo sa ešte neregistrovali ? Ako je to s nimi?
Naposledy upravil Betina2 : 11.12.12 at 10:23
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Tak našla som toto , dúfam, že takto sa to podarí https://www.drsr.sk/wps/portal/registracia registrácia sa podarila, registračný formulár mám vytlačený a s ním a konateľom teray pôjdeme spísať Dohodu o elektronickom doručovaní na DU, ak správne chápem....čo všetko si máme so sebou vziať?
Naposledy upravil Betina2 : 11.12.12 at 10:23
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať