Zavrieť

Porady

Som povinný vrátit nie moje peniaze?

Dobrý deň.
Dnes som si všimol že na môj účet došli nejaké peniaze ktoré som tam nečakal
Názov protiúčtu:Účet ZFNP SP
je to
základný fond nemocenského poistenia sociálnej poisťovne
A variabilný symbol je rodné číslo mne neznámej osoby.
Je to nemalá suma tak nechcem z toho mať ja problémy

Otázka: Ja môžem mať z toho problém?
zavolám poobede do poisťovne pre bližšie informácie.
Peniaze musím vrátiť? Neberte to ohľadne morálky aj tak ich vrátim ale právne.
Ďakujem.
Prieboj.
Usporiadat
stano6581 stano6581

stano6581 je offline (nepripojený) stano6581

Ona dala môj účet len kvôli zálohe z výplaty a asi aj kvôli prvej výplate. už sa nepamätám presne.
Ale ani som si nevedel predstaviť že čie sú to peniaze. Najprv som bol šťastný ale potom ma to dosť šokovalo. ale nevadí. Zajtra ešte zavolám sociálku a skúsim sa dačo dozvedieť.
Ale aj tak ďakujem za pomoc. Takže toho súdu sa nemám báť? Ale ešte sa skúsim dozvedieť komu mám ti peniaze poslať naspäť.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

stano6581 Pozri príspevok
Ona dala môj účet len kvôli zálohe z výplaty a asi aj kvôli prvej výplate. už sa nepamätám presne.
Ale ani som si nevedel predstaviť že čie sú to peniaze. Najprv som bol šťastný ale potom ma to dosť šokovalo. ale nevadí. Zajtra ešte zavolám sociálku a skúsim sa dačo dozvedieť.
Ale aj tak ďakujem za pomoc. Takže toho súdu sa nemám báť? Ale ešte sa skúsim dozvedieť komu mám ti peniaze poslať naspäť.
o akú sumu sa jedná? ženská zvedavosť.....
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

jednoznacne SP
1 0
stano6581 stano6581

stano6581 je offline (nepripojený) stano6581

Je to 625€ A to je len ten Nemocenský príspevok alebo čo to je. A to mi došlo. Ale to že to bolo v aprili to nevadi že teraz to posielam naspäť? dúfam.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

stano6581 Pozri príspevok
Ona dala môj účet len kvôli zálohe z výplaty a asi aj kvôli prvej výplate. už sa nepamätám presne.
Ale ani som si nevedel predstaviť že čie sú to peniaze. Najprv som bol šťastný ale potom ma to dosť šokovalo. ale nevadí. Zajtra ešte zavolám sociálku a skúsim sa dačo dozvedieť.
Ale aj tak ďakujem za pomoc. Takže toho súdu sa nemám báť? Ale ešte sa skúsim dozvedieť komu mám ti peniaze poslať naspäť.
No ale aj upresniť by si mohol - možno ona naozaj už má oficiálnu odpoveď zo SP, že teda oni chybu neurobili - nebudú to riešiť a že si to má vymáhať od teba (chybu spravila ona, že uviedla tvoj účet).
lebo pochybujem, žeby sa len tak vyhrážala ... môže ich asi aj súdne od teba vymáhať.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

moja otázka znie.......v apríli ste sa nerozišli? lebo len tak dať si poslať peniaze na cudzí účet....resp. účet kamaráta? ja to nikdy nerobím........
0 0
bodliak bodliak

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

No, ešte že dotyčná nemala exekúciu. Prišiel by si na to oveľa skôr .
0 0
stano6581 stano6581

stano6581 je offline (nepripojený) stano6581

Nie nie. neboli sme spolu. posledný krát som sa sň ou stretol asi koncom novembra alebo začiatkom decembra minulý rok. a potom v aprili ma prekvapilo toto. a ona je aj z celkom iného konca slovenska. a teraz čo s jej ochotou mi písala na FB kde ani nechodím často tak teraz som mal ja alebo ona šťastie neviem. že som sa tam pozrel. Ona mi písala že už má moje tel. číslo tak že prečo nezavolala? Tak ja som horko ťažko našiel jej číslo a kontaktoval ju a teraz mi posiela už naskenovane vyjadrenie z SP.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Paula Pozri príspevok
Účet neposkytuje zamestnávateľ soc. poisťovni , ten si osobne vypisuje sám žiadateľ. A v tomto prípade dotyčná nemala právo použiť "cudzí" účet.
Zdravého človeka by to nenapadlo.

Dotyčná nemala právo "použiť" cudzí účet, dotyčný nemá právo si tie peniaze nechať.
Sociálna poisťovňa kupodivu nepochybila, lebo peniaze poslala tam, kam jej oznámili. Tá by mala robiť poriadky?
Riešenie by vedel dať súd, ale kto by to hnal až tam?

A najlepšie na tom je, že sa tí dvaja kamoši skoro ani nepoznajú.

Asi aj za toto môže Fico.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Neviem, čo stano6581 mudruje. To, že dotyčná "použila" jeho účet - to nech si vybavia medzi sebou a je absolútne irelevantné, prečo to urobila. Bolo spomínané - SP pošle peniaze tam, kde majú byť doručené na základe nahláseného čísla účtu, viacej ju to nezaujíma, lebo si svoju povinnosť splnila a finito!
Takže stano6581 - pokiaľ vie číslo účtu, sumu, nech to pošle - do poznámky nech napíše, že sú to doručené peniaze zo SP (veď vo výpise pri príchodzej platbe bolo predsa napísané, kto poslal).
A žiadny variabilný symbol nepotrebuje - identifikácia bude v poznámke.

Zároveň to bude pre neho dôkaz, že peniaze odovzdal (preposlal) oprávnenej osobe. Bude to vy výpise predsa.4
A jej problémy s jej účtom - na tie sa môže zvysoka vy*rať!
2 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
redhaner Pozri príspevok
Nepoznajú ?????????????????????????????????????????????????? ????????????

Dal by si číslo účtu (prípadne aj PIN ) niekomu , koho skoro nepoznáš ?


PS
Zas jeden, čo prizná pravdu, až keď ho nachytajú.
A prečo by som nedal, keď mi bude posielať peniažky. Veď z účtu mi nevyberie. PIN nedám
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Občiansky zákonník

§ 456


Predmet bezdôvodného obohatenia sa musí vydať tomu, na úkor koho sa získal. Ak toho, na úkor koho sa získal, nemožno zistiť, musí sa vydať štátu.
5 0
blavaciko blavaciko

blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

AK s nou mas dobry vztah, posli jej peniaze.
Ak s nou mas zly, alebo neutralny vztah, vrat peniaze socialnej poistovni. Kde mas dokaz ze peniaze patria tvojej kamaratke? Mas to niekde na papieri? Podla mna nie.

A kedze nevies, komu mali byt peniaze urcene, vrat ich tomu, od koho si ich obdrzal. V dobrej viere, ze ti nepatria!
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Paula Pozri príspevok
Vyhráža sa súdom...a to, že zneužila Tvoj účet, ktorý si jej poskytol iba kvôli riadnej výplate ?
§ 117 Zákona o sociálnom poistení
Poukazovanie dávok a poberateľ dávky
(1) Dávky sa poukazujú na účet príjemcu dávky v banke alebo v pobočke zahraničnej banky.67
) Na žiadosť príjemcu dávky sa dávka
vypláca v hotovosti, ak tento zákon neustanovuje inak. Na písomnú žiadosť poberateľa dávky sa dávka poukazuje na účet manžela
(manželky) v banke alebo v pobočke zahraničnej banky,
67) ak má v čase poberania dávky právo disponovať s finančnými prostriedkami
na tomto účte a ak s týmto spôsobom poukazovania dávky manžel (manželka) súhlasí; manžel (manželka) poberateľa dávky je povinný
vrátiť splátky dôchodku, úrazovej renty a pozostalostnej úrazovej renty poukázané na tento účet po dni smrti poberateľa dávky.

67) § 2 ods. 1, 2 a 5 zákona č. 483/2001 Z. z. o bankách a o zmene a doplnení niektorých zákonov.

Myslím, že nie je čo dodať!
3 0
blavaciko blavaciko

blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

teda Rozalka, asi si pojdem kupit klobuk, aby som mal co sňať
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
blavaciko Pozri príspevok
teda Rozalka, asi si pojdem kupit klobuk, aby som mal co sňať
Súhlasím, ale len vtedy, ak to bude klobúk slamený
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať