Zavrieť

Porady

Obch.register / ukladanie listín do zb.listín

Sme nová sro od r.2003, čo vlastne máme poslať a ako na obch.register ako ukladanie listín do zb.listín - účtovnú závierku? Aké kolky k tomu treba, treba aj overenie podpisu notárom...? Vie mi k tomu niekto poradiť? Ďakujem.
Usporiadat
tibor tibor

tibor je offline (nepripojený) tibor

práca nie je mojim hobbym-skorej šport a športovanie moje i celej rodiny,cestovanie-ale hlavne autom,popíjanie cinzana s nohami máčanými v mori ...viac
do mesiaca po schválení valným zhromaždením treba dať do OR - podľa §21 zákona o účte - neviem či máš povinnosť byť overovaná auditorom podľa §19...tak to môžeš dať všetko v jednom balíku. treba 1.000 Sk poplatok (asi?) formou kolku...ešte som tam nebol tento rok...
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
tibor tibor

tibor je offline (nepripojený) tibor

práca nie je mojim hobbym-skorej šport a športovanie moje i celej rodiny,cestovanie-ale hlavne autom,popíjanie cinzana s nohami máčanými v mori ...viac
a ešte dodatok - netreba overenie notárom. ešte pripomeniem, že uzávierku si mala zverejniť aj v Obchodnom vestníku do 30.4....nič sa nedeje ak neskôr dáš a samozrejme na daňový úrad by si mala dať ešte raz Súvahu a Výsledovku po schválení VZ...
0 0
elPi elPi

elPi je offline (nepripojený) elPi

Nemýľte si zverejňovanie údajov (zákon o účt.) s ukladaním do zbierky listín.
Pozrite si zákon č. 530/2003 o obchodnom registri, tam je v v § 3 uvedené čo je obsahom zbierky listín. Závierka je Súvaha, Výsledovka a Poznámky, (daňové priznanie nie), pri audite aj Audítorská a Výročná správa.

Poplatok 1000,- Sk sa vyberá podľa zák. č. 71/1992 Zb. o súdnych poplatkoch, posledná novela 531/2003 Zz..
Je to položka 17 písm. e) ................... 1000 Sk
0 0
tibor tibor

tibor je offline (nepripojený) tibor

práca nie je mojim hobbym-skorej šport a športovanie moje i celej rodiny,cestovanie-ale hlavne autom,popíjanie cinzana s nohami máčanými v mori ...viac
prečo by som si to mal mýliť? resp, v čom som sa pomýlil?
0 0
accad accad

accad je offline (nepripojený) accad

Je povinnosť prikladať zápis z valnej hromady o schválení účtovnej závierky alebo stačí len súvaha, výsledovka a poznámky?
0 0
elPi elPi

elPi je offline (nepripojený) elPi

Pozri o tri príspevky vyššie.
0 0
Murena Murena

Murena je offline (nepripojený) Murena

Prečo to mám vlastne zverejniť aj v Obchodnom vestníku? Do Obch.registra je na to aj špeciálne tlačivo, alebo stačí iba prípis - žiadosť o uloženie listín + závierka. Vie niekto o nejakej dobrej príručke, kde by bolo všetko toto okolo s.r.o. popísané?

Moc všetkým ďakujem.
0 0
elPi elPi

elPi je offline (nepripojený) elPi

Pri uložení závierky do zbierky listín registrový súd zabezpečí sám v Obchodnom vestníku "oznámenie o uložení do zbierky listín".
Ak nemáš povinnosť auditu tak to je z Tvojej strany všetko.

Na uloženie stačí sprievodný list - žiadosť, nie je na to žiadny formulár - tlačivo.

Podrobnosti sú uvedené v zákone o obchodnom registri č. 530/2003 Zz.
0 0
Fany Fany

Fany je offline (nepripojený) Fany

Na daňovom úrade mi povedali, že druhý krát sa súvaha a výsledovka odovzdáva iba ak je overená audítorom, takže ak nemáš túto povinnosť na DÚ stačí 1x. Dúfam, že to je tak.
0 0
ANNA ANNA

ANNA je offline (nepripojený) ANNA

V prílohe prikladám vzor sprievodného listu na ukladanie na súd. Prílohy sú tam vymenované ( samozrejme + 1000,-Sk kolok )

Pre elpi: Mňa každý rok vyzvú na vyplnenie formulára na Obchodný vestník. Formulár vypisujem zo súvahy a výsledovky, sú tam len niektoré riadky.
0 0
maja maja

maja je offline (nepripojený) maja

Ja som tohto roku uložila spätne od r.2000, neviete budú z toho sankcie? Nemám ani vypísaný formulár do obchod. vestníka. Ináč to robí veľmi málo s.r.o.
0 0
elPi elPi

elPi je offline (nepripojený) elPi

Pre ANKU:

Ak má spoločnosť povinnosť auditu, tak sa v OV zverejňujú aj vybrané údaje.

Žiadnu zo spoločností ktoré účtujeme a nemajú povinnosť auditu a teda "zverejnenia", ešte nikdy nevyzvali na dodatočné vyplnenie nijakého formulára. V OV im vyšiel len oznam o uložení závierky do zbierky listín.
Eto vsjo.
Tak ako som písal, viď vyššie.
0 0
anina anina

anina je offline (nepripojený) anina

Odkial mate stale povinnost ukladania do OR do 30.4.? Podla mna je to do 30 dni od schvalenia VZ. Ani termin na dodanie odsuhlasenej zavierky na DU nie je stanoveny. Alebo, ze by nejaka zmena, ktora mi unikla?
0 0
elPi elPi

elPi je offline (nepripojený) elPi

Ani ja neviem, prečo sa (takmer) všetci držia termínu 30.04. !
Je to 30 dní od schválenia a "no comment".

Tak. A teraz choďte na pivo.
0 0
Luna Luna

Luna je offline (nepripojený) Luna

Vie mi niekto poradiť ako je to teraz na OR so zmenou.Chcem zmeniť sídlo firmy.Treba aby bola aj Valná hromada?Koľko stojí táto zmena na OR? (Aký kolok potrebujem?)Dík za pomoc.
0 0
elPi elPi

elPi je offline (nepripojený) elPi

Od 1. februára sa zápisy a zmeny robia na formulároch. Prikladam spakovaný balík všetkých formulárov aj pokyny vydané ministerstvom (ne)spravodlivosti.
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
for Luna:
ak chceš urobiť zmenu v sídle spoločnosti - pozri www.orsr.sk - tam máš tlačivá aj nejaké príklady zmien. Návrh na zmenu sa podáva na predpísanom tlačive, nesmieš tam mať chyby - ale všetko je na spomínanej stránke. Poplatok by mal byt 1 500,- Sk. Ak chceš zmeniť sídlo, tak musí byť valná hromada + treba zmeniť aj živnostenský list. Len teraz neviem, či to má byť pred podaním návrhu alebo stačí po. Pozri stránku, tam je tuším aj príklad zmeny sídla a keď si dobre pamätám, tak ako prílohu k návrhu dávaš aj nový živnostenský list, takže asi bude najprv zmena v ŽL až potom návrh do OR.
0 0
Bredy Bredy

Bredy je offline (nepripojený) Bredy

tých 1.000,-Sk je v poriadku ale treba to ešte poslať do obchodného vestníka 3.000,-Sk. Nieje mi jasné, prečo v dnešnom "POČÍTAČOVOM VEKU" si tieto závierky nevedia stiahnuť z daňového úradu a už vôbec mi nieje jasné, prečo za to inkasujú peniaze.
0 0
Katty Katty

Katty je offline (nepripojený) Katty

ahojte

potrebovala by som to teda zhrnúť a poradiť, na valnom zhromaždení bola schálená účtovná závierka za rok 2003 dňa 28.6.2004, tzn. že máme povinnosť do 30dní od schválenia poslať znovu 1xsúvahu a 1xvýkaz ziskov a strát s uvedením dátumu schválenia na tlačive. Pripojím sprievodný list a tým pádom mám DU vybavený, že?
No potom by som ešte mala poslať to isté plus 1000Sk-kolok na obchodný register so žiadosťou o uloženie do zbierky listín? Alebo je lepšie odniesť to osobne aby mi povedzme potvrdili prevzatie toho kolku....a musia byť originál tlačivá alebo stačia kopie vrátane podpisov????
0 0
Luckasari Luckasari

Luckasari je offline (nepripojený) Luckasari

Katty , postup presne tak ako pises
ja na obchodny register chodim osobne, davam si potvrdzovat odovzdane doklady - davalaa som original podpisane doklady (neviem vsak, ci je to povinnost)
kolok po mne nechceli hned, len prevzali papiere, a potom poslali vyzvu na zaplatenie kolku
kolegyna posielala postou, a takisto az nasledne potom ju sud vyzval na zaplatenie 1000 Sk kolku
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať