Zavrieť

Porady

ZP - Oznamovanie príjmov z dividend alebo z výkonu os.asistencie do 31.5.2012

Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

Zo stránky VšZP :

Mali ste v roku 2011 príjmy z dividend alebo príjmy z výkonu osobnej asistencie? Nezabudnite si splniť oznamovaciu povinnosť do 31.05.2012


Dňa 15.04.2012 nadobudla účinnosť vyhláška MZ SR č. 130/2012 Z. z. o podrobnostiach o vykazovaní preddavkov na poistné na verejné zdravotné poistenie, preplatkov a nedoplatkov, o ročnom zúčtovaní poistného a povinnostiach pri ročnom zúčtovaní poistného a o vzore ročného zúčtovania poistného na verejné zdravotné poistenie (ďalej len „vyhláška“). ktorá upravuje spôsob spracovania a výpočtu ročného zúčtovania za rok 2011 zdravotnou poisťovňou. Súčasťou vyhlášky je aj tlačivo „Oznámenie o príjmoch za rok 2011“, ktorým si poistenci splnia oznamovaciu povinnosť do 31.05.2012. Tlačivo vypĺňajú a odovzdávajú poistenci, ktorý mali v roku 2011 tieto príjmy:
  1. príjmy podľa §10b ods. 1 písm. e) zákona č. 580/2004 Z. z. o zdravotnom poistení - tzv. dividendy (príjmy podľa § 3 ods. 2 písm. c) a § 5 ods. 7 písm. i) zákona č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov), pričom povinnosť platiť poistné na verejné zdravotné poistenie sa vzťahuje na dividendy vyplácané zo zisku dosiahnutého v účtovnom období, ktoré sa začalo po 01.01.2011
  2. príjmy z výkonu činnosti osobného asistenta

Okrem týchto povinností vyhláška upravuje používanie variabilného a špecifického symbolu pri úhrade preddavkov na poistné a nedoplatkov.
Naposledy upravil Aljok : 24.04.12 at 05:21
Usporiadat
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

Dobrý deň,

prosím potrebovala by som si uvrdit resp. niektore veci objasnit ohladom dividend a prijmov z OA a tlacive pre ZP.

1. dividendy za rok 2011 vyplatenu v roku 2012 oznamujem na tlacive oznamenie o prijmoch za rok 2012 do 31.5.2013 , oznamujem sumu vyplatenej dividendy -339,89 Eur, dividenda podlieha 10 % odvodu
2. dividenda za rok 2011 a dividenda za rok 2012 vyplatena v roku 2013 podlieha 10 % odvodu a oslobodena suma je 393,00 Eur alebo suma 339,89 Eur na dividendu za rok 2011, a 393,00 na dividendu az rok 2012 (zaujimaju ma dividendy za rok 2011 a dividendy za rok 2012 spolu vyplacane v roku 2013)
3. dividenda za rok 2011, dividenda za rok 2012 vyplatena v roku 2014 bude podliehat uz 14 % odvodu, platitel bude planit oznamovaciu povinnost a zrazi odvod a plati preddavky (celkom by ma aj zaujímalo ako sa preddavky vypocitaju, ci bude mat na preddavky vplyv mesiac vyplaty), ziadna oslobodena suma nebude
4. prijem z osobnej asistencie sa tiez musi oznamovat zdravotnej poistovni do 31.5. aj ked sme ho uvadzali uz v danovom priznani B na str. 12?

ďakujem
0 0
gardenia gardenia

gardenia je offline (nepripojený) gardenia

znamenie Býk, mám rada pokoj, neznášam ľudí, ktorí nevedia, čo so sebou ...viac
Aj mňa zaujíma táto téma, hlavne bod 4. OA - prosím, poraďte niekto, lebo termín sa pomaly blíži. Prajem pekný večer všetkým.
0 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

z tohto prispevku dovery mi vyplyva ze OA sa tiez oznamuje, len potom nerozumiem naco ta str. 12 DPFO B

http://www.dovera.sk/aktuality/a709/...pravime-za-vas
0 0
gardenia gardenia

gardenia je offline (nepripojený) gardenia

znamenie Býk, mám rada pokoj, neznášam ľudí, ktorí nevedia, čo so sebou ...viac
Poprosím o radu, či je nutné posielať ZP Oznámenie o príjmoch za r. 2014, ak osobná asistentka - starobná dôchodkyňa - nepodávala DP z dôvodu neprekročenia limitu a ani nebola zaregistrovaná ako OA vo svojej poisťovni.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

áno - treba ... pošli mailom (vi´d téma o OA) .. a treba sa aj prihlásiť.
0 0
gardenia gardenia

gardenia je offline (nepripojený) gardenia

znamenie Býk, mám rada pokoj, neznášam ľudí, ktorí nevedia, čo so sebou ...viac
Katy a R, díky.
0 0