Zavrieť

Porady

pracovná cesta konateľa

Prosím vás vedel by mi niekto poradiť, pri pracovnej ceste konateľa, ktorý nieje zamestnancom, musia byť náklady /ces. náhrada, PHM, diety, nocľažné/ aj vyplatené,alebo môžu zostať na 512? 354?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Johana20 je offline (nepripojený) Johana20

    Začiatočník Johana20
    On si ich nechce vyplácať, potrebuje peniaze na účte- zatiaľ. Ja som chcela vedieť, či zo zákona nevyplýva povinnosť vyplatiť cestovné - ako v prípade zamestnanca?

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Johana20 Pozri príspevok
    Prosím vás vedel by mi niekto poradiť, pri pracovnej ceste konateľa, ktorý nieje zamestnancom, musia byť náklady /ces. náhrada, PHM, diety, nocľažné/ aj vyplatené,alebo môžu zostať na 512? 354?
    Na účte 512 predsa zostanú či je "cesťák" vyplatený alebo nie. Ak viem dopredu že niečo z nejakého dôvodu neplatím tak to predsa nie je záväzok, ale to nie je tento prípad.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Johana20 Pozri príspevok
    On si ich nechce vyplácať, potrebuje peniaze na účte- zatiaľ. Ja som chcela vedieť, či zo zákona nevyplýva povinnosť vyplatiť cestovné - ako v prípade zamestnanca?
    Tak mu ich vyplatíte vtedy , ak budú na to finančné prostriedky v priebehu roka .

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Johana20 Pozri príspevok
    On si ich nechce vyplácať, potrebuje peniaze na účte- zatiaľ. Ja som chcela vedieť, či zo zákona nevyplýva povinnosť vyplatiť cestovné - ako v prípade zamestnanca?
    Zákon o cestovných náhradách pozná len pojem zamestnanec /§1.6/ a to je podľa §1.2b aj konateľ, takže platí aj rovnaká povinnosť.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Johana20 Pozri príspevok
    Takže, pohľadávka voči spoloč. na 354 je nesprávne?
    Nie nie je, je to pohľ. pri úhrade straty. AK je spoločníkom, jeho CP zaúčtuj 512/333. AK nie je, tak 379.
    Naposledy upravil Tweety : 27.04.12 at 06:37 Dôvod: ,

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Johana20 Pozri príspevok
    Takže, pohľadávka voči spoloč. na 354 je nesprávne?
    Áno, ide totiž o záväzok a v tomto prípade by som asi použil účet 379, keďže sa nejedná ani o zamestnanca ani o spoločníka.

    tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

    tibor1000
    Prosím Vás,moze sa do cestovného príkazu uviesť aj suma za hotel? bude konatelovi preplatena v plnej vyške? dakujem vopred

    tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

    tibor1000
    tibor1000 Pozri príspevok
    Prosím Vás,moze sa do cestovného príkazu uviesť aj suma za hotel? bude konatelovi preplatena v plnej vyške? dakujem vopred
    posúvam prosím

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    tibor1000 Pozri príspevok
    Prosím Vás,moze sa do cestovného príkazu uviesť aj suma za hotel? bude konatelovi preplatena v plnej vyške? dakujem vopred
    Ak je ubytovanie súčasťou PC, tak samozrejme áno. Len pozor na prípadné krátenie(poskytnuté raňajky...)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.