Zavrieť

Porady

Febrilné kŕče u detí .

Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
......... zakladám túto tému na výmenu skúsenosti pri Febrilných kŕčoch( záchvatoch) u dieťata a najmä ich možné opakovanie. Záchvaty podobné ako pri epilepsii, teraz som múdra,študujem všetko dostupné ... nemala som s tým skúsenosť nikdy v živote a to mám 3 dospelé deti.

Kto ste takýto záchvat prežili pri svojom dieťati , alebo vnúčati, tak isto viete aké je strašné túto situáciu prežiť najmä ak záchvat príde nečakane a Vy držíte dieťa v náručí s tým že neviete o čo sa jedná, ktorému šklbe tváričkou, má vyvrátené oči a začne modrať a dieťa odchádza do bezvedomia a neviete ako mu pomôcť, keď nezaberá ani umelé dýchanie, a akákoľvek pomoc a máte pocit , že Vám zomiera v náručí.
Ja osoba s hypertenziou ...som si v tom momente neuvedomovala, že tlak mi mohol vystúpiť na XXX , ja osoba ktorá stráca pri takýchto situáciách duchaprítomnosť, som zrazu dostala neskutočnú silu pomôcť...

V skratke popíšem čo som prežila pred pár dňami .Bola som s dcérou sama doma, sedíme za stolom, dcéra merala malému(1,5 roka) teplotu, lebo v ten deň sa objavila zvýšená teplota a zrazu kričím čo sa to s malým deje(on jej sedel na kolenách, tak ja som videla do tváre) .... malinkému vnúčikovi 1,5 ročnému začalo trhať s tváričkou a deformovalo mu ju ,zrazu mu klesla hlavička ...vytrhla som jej ho z ruky a kričala ..volaj rýchlo záchranku ...to bol zlomok sekundy.............dieťa upadlo do bezvedomia, vyvrátilo očká, začalo modrieť .....záchvat trval ( podľa mňa celú večnosť ) cca viac ako 10 minút ...až som začula sirénu záchranky .....malinký začal javiť známky života ...v tom dobehol doktor a keď zazrel očká , že už boli v stave , ktoré javili známky prebratia , tak sa normálne potešil a vydýchol si .Vnúčik aj keď sa prebral z tohto stavu , tak mu kŕč ešte stále držal ústočká a nemohol vyľúdiť ani slovko, začal mrnkať....no už je dobre, vydýchla som si . Po chvíli vyšetrenia dieťaťa lekár uchytil dieťa do náručia a odišli do nemocnice, bolo počuť už len sirénu .... no bolo to hrozné, tá situácia sa nedá ani popísať. Stále mám to dieťa pred očami a neviem sa toho zbaviť, ale viem že to časom poľaví. Proste prijali ho na JIS-ku a bol monitorovaný a nasadili infúzie. Kŕč na tváričke a pusinke povolil až po príjme do nemocnice. Až vtedy sa vnúčikovi podarilo vyľúdiť prvé slovíčko v jeho podaní ......

Síce som sa zmienila už na Porade, že len na doktorov nadávame ..a že im patrí moja vďaka ...áno patrí najmä doktorovi z rýchlej záchrannej pomoci .Ten sa zachoval neskutočne milo, ľudsky a potvrdil to aj záverom, keď sa vrátil v nemocnici za vnukom chytil ho za ručičku a vraví mu : Sebinko drž sa , neboj ..... my dvaja si ešte spolu vypijeme pivo !
A teraz opačne , moja vďaka nemôže patriť jednému nemenovanému lekárovi, ktorý povedal, že takéto prípady na hospitalizáciu nepatria, to nie je životu ohrozujúci stav ! Ale to už je iná vec .....

.......ide mi v tejto téme predovšetkým o to, že ak niekto sa v takejto situácii ocitol, či má poznanie alebo skúsenosť , že sa tieto stavy u ich dieťaťa opakovali , lebo hovoria, že môžu sa opakovať ,ale aj nemusia. Pravdepodobnosť do veku 5-6 rokov tam je .A aké máte skúsenosti s užívaním DIAZEPANU, jeden doktor tvrdí , že ho nasadiť už pri objavení sa zvýšenej teploty a iný zasa že ho nasadiť až keď sa kŕč dostaví (DIAZEPAN rektálna tuba).

Viem...... mamina po prepustení z nemocnice bude postupovať podľa rád detskej doktorky a lekárov z detského oddelenia , ale zaujíma ma Vaša praktická skúsenosť, ak máte také dieťa , ktoré takýto FZ prekonalo raz, alebo viac krát opakovane.
Viem, že nie každý je na takúto situáciu pripravený pri svojom dieťati, ale treba počítať s tým, že môže nastať .Preto by som si priala, aby bola táto téma prínosom pre každú maminu a aj členov rodiny . Mne tento prípad dal školu do môjho ďalšieho života a vlastne aj výstrahu.O mamine malého ani nehovoriac, čo prežívala a prežíva. Najmä strach o svoje dieťatko a obáv z každej vírusovej choroby, alebo z každej teploty.
Usporiadat
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

bv_alexandra Pozri príspevok
Pri čítaní tohto kde ide o sekundy ma napadla jedna vec že keby sa to stalo mojmu malému, netušim ako by sa čím skor záchranka dostala ku nám, ked by so bola sama s nim doma, keďže máme vchodové dvere na čip a musim chodiť s čipom púšťať návštevy k nám hm
Keď po moju dcéru s kŕčami letel vrtuľník, bosá som s ňou utekakala na futbalové ihrisko, bola v bezvedomí...
Bohu ďakujem, že ma osvietil a kázal mi nazrieť do izby kde spala poobede. Našla som ju modrú, so stiahnutými pästičkami, nedýchala...
Moja suseda - zdravotná sestra vtedy bola akurát doma. Trieskala som jej na dvere, že moje dieťa nedýcha. Okamžite začala dcérku oživovať a možno keby nebolo jej, och, ani si to nechcem predstaviť! Triasla som sa ako osika, bezradná, vyplašená a najmä neznalá, nikdy som o niečom takom nepočula. Suseda mi hneď povedala, že určite dostala FK. Volali sme záchranku a napriek tomu, že sa dieťa podarilo rozdýchať, poslali vrtuľník. Pamätám si aj to, že sme nevedeli kam priletí vrtuľník. Pri našej bytovke bolo aj školské, aj futbalové ihrisko. Tak sme len čakali, na ktorú stranu sa so susedou rozbehneme, keď uvidíme, kam sa rozhodne pristáť.

Ďaľšie moje veľké prekvapenie bolo, keď sme pristáli v areáli PP nemocnice. Nik z detského oddelenia na nás nečakal. Lekár - záchranár sa rozčuľoval, ako je to možné!
A ja som so svojim dieťaťom vošla bosá a cupitala som s ňou na detské oddelenie.
Je úplne prirodzené, že keď sa matka ocitne v takejto situácii, panikári a nie je schopná zdravého úsudku.
Uvedomila som si to až potom. Uvedomila som si, že ak by ešte raz niečo podobné prišlo, treba trošku dieťatko oživiť, volať záchranku a pokračovať v oživovaní. Panika nesmie človeu zahmlieť myseľ.
A vedomie, že v budúcnosti vieme mať pod kontrolou aj FK s pomocou tabliet a rektálneho diazepanu ma časom oslobodilo. Hoci minimálne rok po tomto zážitku som bola psychicky úplne pod jeho vplyvom a v noci som ani spať nevedela, aj keď dcérka bola zdravá.

Potom sme raz ročne chodievali na neurológiu na EEG vyšetrenie. Nebudem Vám hovoriť, že pre malé dieťa to je stres a je treba ho udržať v pokoji, aby ten EEG zápis bol dobre čitateľný pre lekára. Už keď bola dcérka trošku staršia a vnímavejšia, tak som jej sľúbila, že jej čokoľvek splním, keď vydrží bez plaču vyšetrenie. Mala 3 rôčky a povedala mi, že nebude plakať, keď je dám potom ryžu s mäskom . Naozaj to vydržala bez plaču a ja som ju vzala do reštaurácie na sľúbenú ryžu s mäskom a so šťavičkou a takto to fungovalo raz ročne - odmena v reštaurácii a ešte aj potom, keď už nebolo treba behať na neurológiu.

Človek by neveril, že z obyčajného jedla dokáže urobiť veľkú odmenu, bolestné a výdržné ... A dnes už s úsmevom spomíname aj na takéto zážitky, ktorých nám život naprináša nespočetno.
10 0
petermikuláš petermikuláš

petermikuláš je offline (nepripojený) petermikuláš

bv_alexandra Pozri príspevok
Pri čítaní tohto kde ide o sekundy ma napadla jedna vec že keby sa to stalo mojmu malému, netušim ako by sa čím skor záchranka dostala ku nám, ked by so bola sama s nim doma, keďže máme vchodové dvere na čip a musim chodiť s čipom púšťať návštevy k nám hm
presne na toto podchvíľou upozorňujem mojich rodičov, ktorí si dali na bytovku kde bývajú namontovať tento technologický zázrak, ak by otec potreboval záchranku /je po dvoch infarktoch/ tak neviem neviem, ako by šiel z deviateho poschodia otvoriť
2 0
majka 62 majka 62

majka 62 je offline (nepripojený) majka 62

My tiež máme vchodové dvere na čip a dajú sa nám otvárať z bytu pomocou bytového telefónu. Ešte pred namontovaním sme sa mali možnosť vyjadriť k tomu, či povolíme alebo zablokujeme otváranie zámku z bytových telefónov. Skúste sa informovať, možno sa to dodatočne dá poriešiť.
1 0
dogicka dogicka

dogicka je offline (nepripojený) dogicka

Zita5 Pozri príspevok
Ďakujem Vám za Vaše príspevky, ani som všetky v kľude nedočítala....práve sme priviezli domov pacienta.Mám kopec info, ak budem mať čas napíšem.Okrem iného snáď len toľko , že bez diazepanu ani na krok ...predpoklad na ďalšie 4 roky..... kdekoľvek sa dieťa pohne , či už bude navštevovať škôlku a podobne .Diazepan tb. a DIAZEPAN tuba musí byť vždy po ruke .Musí byť sledovaný detským neurológom.
Zitka, neboj, aj ja som musela všade chodiť s diazepamom, pri teplote som ho hneď musela užiť. Ale FB kŕče sa mi už nezopakovali, a to som veru mávala vysoké teploty.
4 0
Simonab Simonab

Simonab je offline (nepripojený) Simonab

Pridám aj ja čerstvú skúsenosť mojej kamarátky s malou 1,5 ročnou dcérou. Minulý týždeň dostala malá podobný záchvat. Hrala sa v izbe a zrazu z ničoho nič spadla na zem v kŕčoch, prestala dýchať, začala modrieť. Samozrejme mladí rodičia nevedeli čo majú robiť, otecko dával prvú pomoc, kamoška volala záchranku, tá našťastie prišla do 3 minút. Dieťa previezli do nemocnice, kde ich samozrejme lekárka sprdla že ako si to predstavujú, že to nie je nič vážne a tak, ale malá počas hospitalizácie dostala ďalší záchvat, dostala diazepam samozrejme napriek tomu že žiadnu teplotu nemala. Diazepam sa totiž používa nie proti teplote ale na uvoľnenie svalstva. Lekárka skonštatovala že ide v tomto prípade o ľahké epileptické záchvaty. Previezli ich do Bratislavy na Kramáre na vyšetrenia a pozorovanie, kde sa samozrejme nič nezistilo. Nejdem tu rozpisovať ten strach mamičky o dcérku, že celé noci nespala lebo sa bála že nebude počuť kedy malá prestala dýchať. A to nehovorím že ten strach pretrváva. Ale v tomto prípade je to špecifické kvôli tomu že dieťa bolo asi týždeň dva pred týmto záchvatom očkované, ale nikto ich neupozornil na to že ako kontraidikácia sa môžu vyskytnúť tieto záchvaty. Kontraindikácie DTwP a DTaP•
Anafylaktická reakcia

Encephalopathia–do 7 dní po vakcinácii
-progresívne neurologické ochorenie (infantilné
spazmy, nekontrolovaná epilepsia, progresívna
encefalopatia) -neočkovať do stabilizácie stavu !

Opatrnosť:
-hyperpyrexia, febrilné kŕče po predchádzajúcom
očkovaní, hypotonicko–hyporesponzívny
syndróm
-GBS < 6 týždňov po vakcíne proti tetanu
-závažné lokálne reakcie –
preferencia podania DTaP !!!
http://www.mediforum.sk/pdf/ockovani...smokovec_4.pdf
Samozrejme lekárka toto nebrala do úvahy, vraj to z toho nemôže byť. Odvtedy som prečítala množstvo článkov o rizikách očkovania a veru nie som si istá vyhlásením tej lekárky.
9 0
Simonab Simonab

Simonab je offline (nepripojený) Simonab

Pridám ešte jeden link, kde som si toho o očkovaní prečítala po tejto skúsenosti hodne. Nechcem byť zlá, myslím si však že tak maličké deti by sa očkovať ani nemali, nehovoriac o tom že tie vakcíny teraz obsahujú dokonca až 8 rôznych očkovacích látok ( napríklad hexavakcína ), pričom lekári odporúčajú kombináciu maximálne troch aj to je už veľa. A tak maličké diaťatko ešte nemá vybudoovaný svoj vlasný imunitný systém. Ešte chcem dať do pozornosti jednu novinku od tohot roka 2012 už nie je povinné očkovanie proti TBC. Toto sa robilo hneď po narodení dieťatka asi 3-4 deň, keďže bolo príliš veľa nežiadúcich účinkov. Ale nie je to samozrejmosť, že vás na to upozornia v každej nemocnici, takže ak nechcete aby vaše dieťa očkovali hneď po narodení, treba sa o tom informovať.
A sľubovaný link:
http://www.slobodavockovani.sk/news/...ych-zachvatov/
http://www.ockovanie.org/odmietnutie...ockovania.html
3 0
petermikuláš petermikuláš

petermikuláš je offline (nepripojený) petermikuláš

Nuž veru, pravda je taká, že žiaľ žiadne očkovanie nie je nikdy bez rizika. Ak to niekto tvrdí opačne tak vedome klame. Práve preto je tak veľmi dôležité nikdy neočkovať dieťa keď je čo i len nachladnuté, alebo má soplíky tobôž nie keď je vážnejšie choré /viróza a pod./. Každý rodič by si mal uvedomiť, že dieťa má priviesť na zaočkovanie len keď je plne zdravé. V inom prípade treba pani doktorku požiadať o preobjednanie termínu na dobu kedy bude dieťa už plne zdravé.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ďakujem Vám za príspevky a som veľmi rada, že je to téma slúžiaca pre naše detičky a mamičky.
Naposledy upravil Zita5 : 05.05.12 at 19:23 Dôvod: gram.oprava
0 0
petermikuláš petermikuláš

petermikuláš je offline (nepripojený) petermikuláš

Ešte som si spomenul na jednu "veselú" príhodu, ktorá sa mi stala pred x rokmi, keď som ešte pracoval v štátnej nemocnici. Neviem presne už aký to bol rok, ale viem, že vtedy sme sa museli všetci zdravotníci, ktorí sme pracovali v nemocnici zaočkovať proti chrípke /vakcínu nebudem menovať/. Bol som vtedy dlhšiu dobu taký "na hranici" zdravia a choroby. Ani zdravý, ani chorý, ale cítil som, že nie som plne fit. Ale samozrejme na oddelení ma nemal kto nahradiť a vyšetriť pacientov, tak som chodil do práce. Raz na rannom sedení môj primár zistil, že som sa ešte nezaočkoval a nariadil mi ísť dolu na našu ambulanciu a nechať sa povinne zaočkovať. Tak som tak urobil. O dva dni som dostal takú chrípku, akú som nemal dobrých 10 alebo 15 rokov, tak už som do práce nechodil. Potom som sa mu "poďakoval" a viedli sme dlhšiu debatu o tom očkovaní. Chudák keď sa dozvedel, čo som si prežil aj ľutoval, že ma vtedy poslal /mali sme veľmi dobré vzťahy medzi sebou/, ale bola to moja chyba. Skrátka keď som vedel, že nie som celkom zdravý, mal som odmietnuť.
2 0
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

Môj syn mal 2,5 roka. Chytilo ho to tesne pred Vianocami.

Môj muž bol vystrašený, nezmohol sa na slovo. Ja s veľkým bruchom (čakala som druhé bábo) som kričala febrilné krče, volať sanitku, otvoriť balkón, von s nim do zimy. Išla som po pohár vody, aby som ho frkala do tváre. Bolo potrebné mu spôsobiť šok, aby sa prebral. Šok šokom.

Podarilo sa nám ho trošku prebrať, kým prišla sanitka. Nezabudnem na ten nepríčetný pohľad. Len ten, kto zažil vie, o čom ostatní hovoria.

Mali sme nasadený diazepam už pri teplote 38. Neuznávam lieky a dávanie za každú cenu, ale bez diazepamu som nešla ani na krok, to bol jediný liek, kt. som mala vždy po ruke.
Chodili sme každé 3 mesiace na EEG a kvapkali sme KONVULEX. Mrzí ma po niekoľkých rokoch, že osobne som ho trošku flákala, až pri štúdiu som zistila, že tých pár kvapiek má byť prevencia proti epilepsii. V 6-rokoch nám ho vysadili z jedálnička. (dík, že ste mi to pripomenuli, idem ho objednať na EEG, pre istotu.)
8 0
saskia26 saskia26

saskia26 je offline (nepripojený) saskia26

Zitka, to ste si teda prežili... Muselo to byť hrozné. Som rada, že nakoniec všetko dopadlo dobre a tešíte sa zdraviu.
Mňa hneď napadla súvislosť, keď ste napísali, že má vnúčik 1,5 roka, či ste boli na očkovaní? Ak je to v tejto súvislosti, nahláste to prosím na ŠÚKL.
3 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
betka Pozri príspevok
Môj syn mal 2,5 roka. Chytilo ho to tesne pred Vianocami.

Môj muž bol vystrašený, nezmohol sa na slovo. Ja s veľkým bruchom (čakala som druhé bábo) som kričala febrilné krče, volať sanitku, otvoriť balkón, von s nim do zimy. Išla som po pohár vody, aby som ho frkala do tváre. Bolo potrebné mu spôsobiť šok, aby sa prebral. Šok šokom.

Podarilo sa nám ho trošku prebrať, kým prišla sanitka. Nezabudnem na ten nepríčetný pohľad. Len ten, kto zažil vie, o čom ostatní hovoria.

Mali sme nasadený diazepam už pri teplote 38. Neuznávam lieky a dávanie za každú cenu, ale bez diazepamu som nešla ani na krok, to bol jediný liek, kt. som mala vždy po ruke.
Chodili sme každé 3 mesiace na EEG a kvapkali sme KONVULEX. Mrzí ma po niekoľkých rokoch, že osobne som ho trošku flákala, až pri štúdiu som zistila, že tých pár kvapiek má byť prevencia proti epilepsii. V 6-rokoch nám ho vysadili z jedálnička. (dík, že ste mi to pripomenuli, idem ho objednať na EEG, pre istotu.)
Ten nepríčetný pohľad je boľavý, ako celá záležitosť.Náš nemohol ani rozprávať po záchvate asi 30 min.Keď sa dcéra spýtala sestričky, že prečo ešte nerozpráva, tak detská setrička sa usmiala a povedala, že však on je ešte malý, ešte má na rozprávanie čas....nekomentujem.
Pritom dieťa už hovorí základné slová ako pápa,mama,baba,dede,tik tak(hodiny) dokonca kakao, gumi(gumi macko ),havo atď.
1 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
saskia26 Pozri príspevok
Zitka, to ste si teda prežili... Muselo to byť hrozné. Som rada, že nakoniec všetko dopadlo dobre a tešíte sa zdraviu.
Mňa hneď napadla súvislosť, keď ste napísali, že má vnúčik 1,5 roka, či ste boli na očkovaní? Ak je to v tejto súvislosti, nahláste to prosím na ŠÚKL.
Nebolo to po očkovaní , ale v predchádzajúcich príspevkoch simonab píše o kamarátke, ktorej dieťa malo FK po očkovaní. Možno Váš príspevok ju bude zaujímať.
3 0
vostynka vostynka

vostynka je offline (nepripojený) vostynka

nasa dcera dostala febrilne krce v 10.mesiaci po ockovani Infanrixom ! dostala ich v noci pri teplote 37,5 co je dost malo na taketo stavy,,,naviac som netusila co to je, som sa prebrala akoby grckala, ale nic, iba stuhnuta bola, rozklepana,,,hned to preslo, do takych 20 sekund...dalsi den v poriadku, poobede v kociku to iste, to uz som videla za bieleho dna, ze neni to OK, zachranka nas zobrala na Kramare,,,tam porobili vysetrenia az v pondelok, lebo cez vikend nikto nerobi, takze sme tam iba vikendovali. Pustili nas domov bez nalezu a dostali sme rektalny diazepam pri zvysenej deplote naviac este diazepam klasicky na utlmenie. Rastli nam zubky, takze jej to zacalo znova, behom mesiaca 3x, to uz bolo nebezpecne, tak jej nasadili Convulex protiepilepticke kvapky. Pri vysadzani liecby jej davky zacali chybat...po troch rokoch dostala klasicky epilepticky zachvat bez teploty,,,zas sme skoncili v nemocnici...diagnoza epilepsia...vsetko z toho posrateho ockovania !!!!!!! takze berieme Convulex znova na dalsie 2 roky vo vyske 13 kvapiek trikrat denne. Pocas dvoch rokov ak nebude zachvat, tak vysadzanie,,,a to iba jedna kvapka za mesiac, cize vysadzovat zas cely rok, takze verime, ze do skoly uz pojde bez kvapiek.
od tychto skusenosti som zanevrela na vsetky ockovania ked som zacala studovat viac a viac ze co su to za svinstva...pozrela som si jednu konferenciu vo svajciarsku o ockovani a poviem vam, ze som bola strasne naivna ked som si myslela ake su VSETKY vakciny zdraviu prospesne ! Drzim palce vnucikovi nech sa z toho dostane. Vela ludi mi vravi, ze v detstve sa to prerastie. My uz to berieme ako samozrejmost a kvapky vsade s nami musia ist.
8 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
vostynka Pozri príspevok
nasa dcera dostala febrilne krce v 10.mesiaci po ockovani Infanrixom ! dostala ich v noci pri teplote 37,5 co je dost malo na taketo stavy,,,naviac som netusila co to je, som sa prebrala akoby grckala, ale nic, iba stuhnuta bola, rozklepana,,,hned to preslo, do takych 20 sekund...dalsi den v poriadku, poobede v kociku to iste, to uz som videla za bieleho dna, ze neni to OK, zachranka nas zobrala na Kramare,,,tam porobili vysetrenia az v pondelok, lebo cez vikend nikto nerobi, takze sme tam iba vikendovali. Pustili nas domov bez nalezu a dostali sme rektalny diazepam pri zvysenej deplote naviac este diazepam klasicky na utlmenie. Rastli nam zubky, takze jej to zacalo znova, behom mesiaca 3x, to uz bolo nebezpecne, tak jej nasadili Convulex protiepilepticke kvapky. Pri vysadzani liecby jej davky zacali chybat...po troch rokoch dostala klasicky epilepticky zachvat bez teploty,,,zas sme skoncili v nemocnici...diagnoza epilepsia...vsetko z toho posrateho ockovania !!!!!!! takze berieme Convulex znova na dalsie 2 roky vo vyske 13 kvapiek trikrat denne. Pocas dvoch rokov ak nebude zachvat, tak vysadzanie,,,a to iba jedna kvapka za mesiac, cize vysadzovat zas cely rok, takze verime, ze do skoly uz pojde bez kvapiek.
od tychto skusenosti som zanevrela na vsetky ockovania ked som zacala studovat viac a viac ze co su to za svinstva...pozrela som si jednu konferenciu vo svajciarsku o ockovani a poviem vam, ze som bola strasne naivna ked som si myslela ake su VSETKY vakciny zdraviu prospesne ! Drzim palce vnucikovi nech sa z toho dostane. Vela ludi mi vravi, ze v detstve sa to prerastie. My uz to berieme ako samozrejmost a kvapky vsade s nami musia ist.
Ďakujem za príspevok a držím palce aby všetko bolo v poriadku .Budem rada, ak svoje príbehy napíšu aj ostatné mamičky, ktoré sa s FK stretli.K očkovaniu toľko .....mám na očkovanie svoj názor.
2 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Absolvovali sme EEG , ideme na kontrolu na budúci týždeň. Len toľko chcem napísať, sestrička sa na neurológii vyjadrila, že ako by sa v poslednom období vrece roztrhlo s Febrilnými kŕčami .To tiež o niečom svedčí .
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Zita5 Pozri príspevok
Absolvovali sme EEG , ideme na kontrolu na budúci týždeň. Len toľko chcem napísať, sestrička sa na neurológii vyjadrila, že ako by sa v poslednom období vrece roztrhlo s Febrilnými kŕčami .To tiež o niečom svedčí .
Držím Sebinkovi prstíky, nech je všetko v poriadku, nech už je len zdravučký, šťastnučký. Cmuk od vnučiek pre neho.
0 0
1SISKA12 1SISKA12

1SISKA12 je offline (nepripojený) 1SISKA12

Tak o tomto maju v nasej rodine najlepsie poznatky moji rodicia. Ako dieta som tieto krce mala viackrat. Nastastie to vždy dopadlo aj napriek tomu, ze ma viackrat resuscitovali. Nastastie neostali ziadne nasledky. Ja pri mojich detoch ako prevenciu pri vysokych teplotach som davala male mnozstvo diazepamu.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
petermikuláš Pozri príspevok
.... Ale je dobré pôsobiť vždy preventívne, to znamená. Akonáhle má dieťa teploty nad 38 st. sa treba maximálne snažiť ich znížiť /resp. aby som bol presnejší, treba zabráni tomu, aby ich malo nad 39 st., pretože vtedy je riziko opätovných febrilných kŕčov vysoké. To znamená lieky proti teplote, ak nezaberajú, zábaly, alebo sprchy vlažnou vodou a potom len tak zľahka prikryť dieťa plachtou, aby sa neprehrievalo, podchvíľou vyvetrať, po 4 hod. striedať paracetamolové a ibuprofénové lieky od teploty. A ešte k Vašej otázke: citujem" A aké máte skúsenosti s užívaním DIAZEPANU, jeden doktor tvrdí , že ho nasadiť už pri objavení sa zvýšenej teploty a iný zasa že ho nasadiť až keď sa kŕč dostaví (DIAZEPAN rektálna tuba)." Ak dieťa malo už febr. kŕče tak je dobré pri teplotách nad 38 st mu dať aj rektálny diazepam. Ak to spravíte nemusíte sa báť žiadnej návykovosti, a budete kľudnejší. V tomto prípade febr. kŕče určite nedostane, pretože diazepam pôsobí proti kŕčom. Dieťa poistíte a Vy budete kľudnejšia. Dať diazepam až keď už má kŕče to nerobte. Jednak to už patrí do rúk zdravotníkom a jednak by ste to ani v tom ľaku už Vy ani nedokázali.
Vraciam sa k tejto téme , pretože zasa prežívame pochmúrne dni .Dieťa je v nemocnici, od stredy bojujeme v horúčkami, nepomáhali ani lieky na zrážanie teplôt, ani zábaly , ale od stredy berie diazepan až do toho času ...teploty sa šplhali do 39,7 st. V sobotu keď sa podarilo zábalom znížiť teplotu , tak sme mali 3 hodiny len zvýšenú 37,2 a práve v čase zníženej teploty keď mal 37,2 prišlo to , že dieťaťu začali modrať prstečky ,tvárička,pery a začala triaška, ktorá trvala dlho ,ešte aj na príjme ...proste uchytili sme ho a utekali sme na pohotovosť .....službu konajúca lekárka povedala, že utekajte rýchlo na detský príjem, idú febrilné kŕče ....od soboty je hospitalizovaný .Tie triašky boli opakované od stredy, ale nemodral pri tom , až teda v sobotu .Na príjme povedali, že to neboli FK, ale len triaška s modraním .

Chcem sa Vás však spýtať na ten diazepan ,ktorý už berie 5 dní 3x denne a okrem toho mal aj čípok ....ja som bola dnes zaniesť pre malého vitamíny, lebo nakázal personál nemocnice zakúpiť a ten malinký akoby to nebol on ...dosť čo ho trápia teploty a k tomu aj ten diazepan necháva na ňom svoje stopy.Strašne je v tváričke zmenený.
Môže mať ten diazapan pri 5-6 dňovom užívaní nejaké následky ?Aký vplyv to môže mať na dieťa, ak ho napr.zo dňa na deň vysadia ?

Ja dnes neviem povedať, kedy horúčky prestanú a dokedy ten diazepan bude brať .

Ďakujem Vám za odpoveď .
Naposledy upravil Zita5 : 17.09.12 at 13:27
0 0
petermikuláš petermikuláš

petermikuláš je offline (nepripojený) petermikuláš

Zita5 Pozri príspevok
Vraciam sa k tejto téme , pretože zasa prežívame pochmúrne dni .Dieťa je v nemocnici, od stredy bojujeme v horúčkami, nepomáhali ani lieky na zrážanie teplôt, ani zábaly , ale od stredy berie diazepan až do toho času ...teploty sa šplhali do 39,7 st. V sobotu keď sa podarilo zábalom znížiť teplotu , tak sme mali 3 hodiny len zvýšenú 37,2 a práve v čase zníženej teploty keď mal 37,2 prišlo to , že dieťaťu začali modrať prstečky ,tvárička,pery a začala triaška, ktorá trvala dlho ,ešte aj na príjme ...proste uchytili sme ho a utekali sme na pohotovosť .....službu konajúca lekárka povedala, že utekajte rýchlo na detský príjem, idú febrilné kŕče ....od soboty je hospitalizovaný .Tie triašky boli opakované od stredy, ale nemodral pri tom , až teda v sobotu .Na príjme povedali, že to neboli FK, ale len triaška s modraním .

Chcem sa Vás však spýtať na ten diazepan ,ktorý už berie 5 dní 3x denne a okrem toho mal aj čípok ....ja som bola dnes zaniesť pre malého vitamíny, lebo nakázal personál nemocnice zakúpiť a ten malinký akoby to nebol on ...dosť čo ho trápia teploty a k tomu aj ten diazepan necháva na ňom svoje stopy.Strašne je v tváričke zmenený.
Môže mať ten diazapan pri 5-6 dňovom užívaní nejaké následky ?Aký vplyv to môže mať na dieťa, ak ho napr.zo dňa na deň vysadia ?

Ďakujem Vám za odpoveď .
Zitka, nemusíte mať vôbec žiadne obavy. Nevadí keď užíva ten diazepam niekoľko dní, nebude to mať žiadne následky a ani to nebude mať na dieťati žiadny vplyv ak zo dňa na deň vysadia. To, že je teraz v tváričke strašne zmenený ako uvádzate je strašidelné skôr pre Vás ale nie pre to dieťa, a ani objektívne. Diazepam je antikonvolzívum, anitspaspolytikum, anxiolytikum a hypnotikum, to znamená, že na organizmus pôsobí tak, že príliš uvoľňuje a vytvára taký pocit až apatie. Pre Vás vyzerá strašne, lebo vy ho poznáte ako vyzerá normálne keď sa hrá a pod. a on je teraz pod silným uvolňujúcim liekom čo pôsobí ochabnutie svalov na tvári, apatický pohľad a pod. a teda logicky to pre Vás ako príbuznú vyzerá inak, teda hrozne. Ale nebojte, jemu to neškodí, naopak prospieva, pretože ho to ochraňuje od toho aby dostal kŕče. Nebojte teploty pominú a vysadia mu aj diazepam a všetko bude zase oK.
Zrejme dostal nejakú virózu.
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať