Zavrieť

Porady

Úžitkový chov králikov na mäso

Ahojte poradaci, chcem sa vas spytat, ci niekto z vas chova doma kraliky na maso???Poviete mi, kedy mozem dat samicu kralika prvy krat naparit, ked ma kolko mesiacov???
:-)
Usporiadat
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

uz je tu niekde takato tema.
samicka ma mat aspon rok.moj otec i dedko chovali zajace odjakziva.je to kvalitne a ciste mäsko.a dietne.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Ja som raz prepálil termín oddelenia mladých samíc od samcov .Mali cca dva mesiace a všetky samice znásilnili.Množia sa skoro tak rýchlo ako indiáni.
0 0
12matess3 12matess3

12matess3 je offline (nepripojený) 12matess3

Aha ja som cital v knizke a tam je ze sa moze uz v 6mesiaci, chcem sa spytat, mam kurin a v nom sliepky a potom mam este taky odkladaci priestor pod strechov kurina a dlzka 150cm sirka 90 a vyska od 70 sa zvazuje az do 20cm, mozem tam chovat zajaca, pretoze dedo mi ho da a ma 3mesiace a by som si choval a potom ju dal naparit ked bude mat xmesiacov.Ale nechcem az kvape cez dosky a sliepky moc ako tomu predist poradte prosim???Alebo co s tym nejako to zatesnit alebo proste co???
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
12matess3 Pozri príspevok
Ahojte poradaci, chcem sa vas spytat, ci niekto z vas chova doma kraliky na maso???Poviete mi, kedy mozem dat samicu kralika prvy krat naparit, ked ma kolko mesiacov???
:-)


...nemôžem si pomôcť ..........ja som si dodnes myslel , že zvieratká sa pária ...a nie naparujú ...teda okrem niektorých , príkladne páv.......

...alebo aj sa žehličkou sa dá naparovať ....
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

buchač Pozri príspevok


...nemôžem si pomôcť ..........ja som si dodnes myslel , že zvieratká sa pária ...a nie naparujú ...teda okrem niektorých , príkladne páv.......

...alebo aj sa žehličkou sa dá naparovať ....
u mojej babky na záhorí sa tomu vravelo, že nahoniť...
0 0
12matess3 12matess3

12matess3 je offline (nepripojený) 12matess3

Zdravim, poradaci doniesol som sikralika domov, kamaratmi povedal ze Iskernik je jedovaty a ze ten mu nemam davat , aku travu vsetko mozem davat zajkovi aby sa nezdul???Davate ich aj na travnik do klietky???Aku travu mam odavat zajkovi??
0 0
Peter z Bratislavy Peter z Bratislavy

Peter z Bratislavy je offline (nepripojený) Peter z Bratislavy

Skúste rozlišovať medzi zajacom a králikom.

Zajac behá po poli a nestavia si nory ako králik. Malé zajačiky sa rodia osrstene a vida hneď po narodení. Oproti tomu králik si vyhrabe noru v zemi, v ktorej samičky porodí slepé a holé králičatá.

Ide o 2samostatné živočíšne druhy, ktoré sa ani medzi sebou nemôžu krížiť, na rozdiel napr. od koňa a somára.

Takže na 99% všetci chováte doma v králikárni králikov.
1 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

my nedavame zajacom ziadnu zelenu travu-len seno,zrno,repu.obcas supy zo zemiakov,alebo dake jablcko....zaklad je seno,aspon raz za den.
tato strava je dobra pre dva ucely:
mäso je lepsie,ma lepsiu konzistenciu,ako take krmene zelenym.
okrem toho-kralicie mäso viaze velmi vela kyseliny mocovej.
tym ze mu davas suchu stravu,nutis ho vlastne k pitiu-to mäso ocistuje od kyseliny mocovej-zajac pije,zakonite aj moci....
to znamena ze u musis davat aj vodu-my mame misky,zajace dostanu vzdy trochu vody rano, a vecer,v lete aj viacraz za den,ak je velmi teplo.
zsada je aby neblo tej vody nazvys,leby si do nej nacuraju,alebo sa tam namocia...to vsetko je nebezpecne.treba ich nechat napit a vodu im vziat.radsej davat castejsie.
alebo si zadovaz napajadla.
2 0
legolas legolas

legolas je offline (nepripojený) legolas

muž
...samice králikov pripúšťame keď majú cca 8 mesiacov.., pri zakladaní chovu dbáme na to, aby chovná samica mala aspoň 7 bradaviek, je to potreba pri odchove mláďat.., po 7 dňoch pripúšťanie zopakujeme...
1 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Peter z Bratislavy Pozri príspevok
Skúste rozlišovať medzi zajacom a králikom.

Zajac behá po poli a nestavia si nory ako králik. Malé zajačiky sa rodia osrstene a vida hneď po narodení. Oproti tomu králik si vyhrabe noru v zemi, v ktorej samičky porodí slepé a holé králičatá.

Ide o 2samostatné živočíšne druhy, ktoré sa ani medzi sebou nemôžu krížiť, na rozdiel napr. od koňa a somára.

Takže na 99% všetci chováte doma v králikárni králikov.

Peter z Bratislavy , daj foto , čo je zajac a čo je králik bo máme v tom zmätok.

Ale mne nevadí, či zajac alebo králik ,

hlavne ,že je to uchate , čím väčšie by to malo byť a aby sa dala s toho koža ľahko stiahnuť.
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Najlepšie sa mi pačilo vysvetlenie, že : "......ide o bylinožravca schopného veľmi rýchleho behu."
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Aj by ma zaujimalo, či existuje väčšie králiky ako Belgicky obor.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Indeed Pozri príspevok
Aj by ma zaujimalo, či existuje väčšie králiky ako Belgicky obor.
http://www.google.sk/imgres?q=belgic...9,r:0,s:0,i:68

http://www.google.sk/search?q=kr%C3%...w=1366&bih=643
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

Indeed Pozri príspevok
Aj by ma zaujimalo, či existuje väčšie králiky ako Belgicky obor.
ked som bol malý, tak za národný mančaft hokejistov chytal jirko králik ....
aký velký je ten tvoj belgický obor ? )
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

Kralik chytal vyborne,ale z tych stvornohych je najvätsi belgicky obor
0 0
KnR_Luky KnR_Luky

KnR_Luky je offline (nepripojený) KnR_Luky

Už sa veľmi neoplatí dávať trávu zajacom :/ padá veľmi kyslý dážď a je veľká pravdepodobnosť, že prídeš o zajkov radšej si kúp granule a chovaj ich tým (moja rada).
0 0
KnR_Luky KnR_Luky

KnR_Luky je offline (nepripojený) KnR_Luky

12matess3 Pozri príspevok
Zdravim, poradaci doniesol som sikralika domov, kamaratmi povedal ze Iskernik je jedovaty a ze ten mu nemam davat , aku travu vsetko mozem davat zajkovi aby sa nezdul???Davate ich aj na travnik do klietky???Aku travu mam odavat zajkovi??
Už sa veľmi neoplatí dávať trávu zajacom :/ padá veľmi kyslý dážď a je veľká pravdepodobnosť, že prídeš o zajkov radšej si kúp granule a chovaj ich tým (moja rada).
0 0
jahoszmsk jahoszmsk

jahoszmsk je offline (nepripojený) jahoszmsk

a čo ovce, kozy, kravy? im kde kúpim granule, ak padá kyslý dážď?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať