Zavrieť

Porady

Likvidácia živnostníkov

ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Živnostníci si priplatia

Vláda chce viac peňazí vybrať aj od živnostníkov. napríklad tak, že sa zvýšia minimálne odvody, ktoré platia.

„Zvýšenie minimálneho základu pre platenie odvodov zasiahne 85 percent živnostníkov,“ povedal exminister práce Jozef Mihál (SaS). Toľko z nich si dnes platí minimálne odvody.
Vláda tiež uvažuje, že živnostníkom obmedzí paušálne výdavky. Dnes sú vo výške 40 percent, no uvažuje o tom, že sa stanoví pre ne strop.

toľko citát z SME


už roky mi vychádza z toho len jedno: dojiť treba vždy tých malých, pretože veľký si dane a všetko ostatné preleje inde a inak......
predpíše Sociálna poisťovňa úroky z omeškania platieb veľkým ? (aj keď dlžia na poistnom tisíce?) NIE.
......úroky predpíše malým podnikateľom, remeselníkom.... aj keď "len" vo výške napr. 30,- € za roky 2010, 2011....od nich ich dostane...(toto sa deje teraz)

PO (ale určite nie všetky) sa budú zdaňovať 23 %.....veď treba vykryť "ťamťungov" a im podobných, ktorí dostali "pochybné" dotácie napr. vo forme odpustenia daní..........
peniaze mali ísť možno do poľnohospodárstva, cestovného ruchu, ............. pre našich ľudí....
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Ingrid Ondruskova Ingrid Ondruskova

Ingrid Ondruskova je offline (nepripojený) Ingrid Ondruskova

snáď milá osôbka
...a ešte sa niečo hovorilo, že manžel si môže z daní odpísať len manželku, ktorá sa stará o
dieťa do 3 rokov života....je to pravda? čiže ak sú už veľké deti a manželka je na úrade práce..tak nie??
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Ingrid Ondruskova Pozri príspevok
...a ešte sa niečo hovorilo, že manžel si môže z daní odpísať len manželku, ktorá sa stará o
dieťa do 3 rokov života....je to pravda? čiže ak sú už veľké deti a manželka je na úrade práce..tak nie??
V bode 16 ozdr.balíčka MF takýto návrh naozaj je

http://www.porada.sk/attachment.php?...5&d=1340099111
0 0
nunik nunik

nunik je offline (nepripojený) nunik

Zdravim všetkych. Prosim vas vedel by mi niekto poradit ako to je so zrušenim s.r.o ?? co je potrebne urobit ako prvy krok ak chcem zrušit s.r.o...a ake su poplatky ..Dakujem.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
nunik Pozri príspevok
Zdravim všetkych. Prosim vas vedel by mi niekto poradit ako to je so zrušenim s.r.o ?? co je potrebne urobit ako prvy krok ak chcem zrušit s.r.o...a ake su poplatky ..Dakujem.

Za výmaz sro z OR sa SP neplatí. No pokiaľ firma fungovala je nevyhnutné najprv urobiť jej likvidáciu. To je proces trvajúci zhruba 4 mesiace a následne po ukončení likvidácie sa podá návrh na výmaz spoločnosti z OR + sa okrem iného dokladá súhlas správcu dane. Ako dlho je Vaša eseročka na svete ? Podľa toho by som rozhodla čo s firmou urobiť. Ak nie je zaťažená dlhmi, možno uvažovať aj o jej predaji. Fakt ťažko takto odpovedať.
0 0
nunik nunik

nunik je offline (nepripojený) nunik

vdaka pekne za odpoved...zatial sa firma rozbieha ale chcela som vediet ak by nastali problemy či sa da zrušit s.r.o...
0 0
nunik nunik

nunik je offline (nepripojený) nunik

Dobry den. Prosim pekne o radu.. moj znamy ma s.r.o. založenu na slovensku ale pracuje v čechach ,chceli by sme vediet ak presiahne jeden milion českych korun musi sa niekde hlasit na finančnom urade ? a ako je to z prevadzkou ? musi mat zriadenu prevadzku ked on pracuje v zlinskom kraji a teda na viacerych miestach ,stavbach... Dakujem pekne za odpoved
0 0
Gabriel 1986 Gabriel 1986

Gabriel 1986 je offline (nepripojený) Gabriel 1986

Indeed
Gabriel 1986 Pozri príspevok
každý živnostník, ktorý si robí daňové priznanie tak aby mal minimálne odvody do SP a ZP vlastne berie na vedomie a vlastne sám si vybral stav, že bude mať malý dôchodok !!!!!


A ja som doteraz žil v tom, že živnostník postupuje pri výpočte DP podľa zákona 595/2003 o dani z príjmov,

ale ďakujem za uprimnosť .


Ja ako živnostník si robím daňové priznanie riadne podľa zákona.
0 0
janok5 janok5

janok5 je offline (nepripojený) janok5

jahoszmsk
hm, čo sme si zvolili, to máme.
šak treba niečo nazbierať a podeliť pre nejakých mecenášov...
SMER-SD sa od roku 2006 chová na živnostníkov, malých a stredných podnikateľov ako šľapka-ošklbať a odkopnúť
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať