Zavrieť

Porady

PREDČASNÝ dôchodok

Ahojte. Mám jeden problém a chcela by som od Vás radu , pomoc , prípadne názor. Zamestnanec , narodený v r. 1945 dostal od našej firmy v roku 2004 / teda ako 59 - ročný / výpoveď podľa § 63 ZP ods. 1 písm. b.
Mal dvojmesačnú výpovednú lehotu , teda odstupné nedostal. Zamestnanec sa po skončení PP rozhodol odísť do predčasného starobného dôchodku. Teraz prišiel do firmy s tým , že mal nárok na odchodné pri odchode do dôchodku. Čo mi teda poradíte ? Mal nárok , alebo nie ? A ak áno , tak v akej výške ? Ďakujem za každú radu. kacena
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac Barbara
kacena
Ahojte. Mám jeden problém a chcela by som od Vás radu , pomoc , prípadne názor. Zamestnanec , narodený v r. 1945 dostal od našej firmy v roku 2004 / teda ako 59 - ročný / výpoveď podľa § 63 ZP ods. 1 písm. b.
Mal dvojmesačnú výpovednú lehotu , teda odstupné nedostal. Zamestnanec sa po skončení PP rozhodol odísť do predčasného starobného dôchodku. Teraz prišiel do firmy s tým , že mal nárok na odchodné pri odchode do dôchodku. Čo mi teda poradíte ? Mal nárok , alebo nie ? A ak áno , tak v akej výške ? Ďakujem za každú radu. kacena


má nárok na odchodné pri prvom skončení prac. pomeru podľa § 76 Zák. práce. Je to najmenej v sume priemer. mes. zárobku, alebo podľa Vašej kolektívnej zmluvy.

kacena je offline (nepripojený) kacena

som aká som .... kacena
Ale platí to aj v prípade odchodu do predčasného starobného dôchodku ?
Však on sa mohol ešte niekde zamestnať, nám neoznámil , že ide do dôchodku.

Livia2 je offline (nepripojený) Livia2

Livia2
V § 76 ZP je, že má nárok pri prvom skončení pracovného pomeru PO NADOBUDNUTÍ nároku na starobný dôchodok, invalidný dôchodok alebo dôchodok za výsluhu rokov ...
Jednak tam nie je spomenutý predčasný starobný dôchodok a jednak on skončil prac.pomer pred nadobudnutím nároku na dôchodok. Teda si myslím, že nárok na odchodné nemá.

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž ajobs
Livia2
V § 76 ZP je, že má nárok pri prvom skončení pracovného pomeru PO NADOBUDNUTÍ nároku na starobný dôchodok, invalidný dôchodok alebo dôchodok za výsluhu rokov ...
Jednak tam nie je spomenutý predčasný starobný dôchodok a jednak on skončil prac.pomer pred nadobudnutím nároku na dôchodok. Teda si myslím, že nárok na odchodné nemá.
Podľa súčasnej legislatívy nemá nárok.
3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
šepkárka Zákon hovorí že nárok na odchodné má pracovník ktorý odchádza po prvýkrát do dôchodku starobného alebo predčasného,ale on si musí písomne požiadať o odchodné pred ukončením pracovného pomeru alebo do desiatich dní po ukončení pracivného pomeru, výška odchodného by mala byť ako jeden mesačný plat.
kopretinka reaguješ na 11 rokov starý príspevok !!!
mareko Možno to ešte nedoriešili
  zbaliť

PREDČASNÝ dôchodok

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.