Zavrieť

Porady

Cena za účtovníctvo- Potrebujem súrne pomoc!!! Prosím !!!

Ahojte.

Som živnostníčka od februára 2011. Dnes mi volala účtovníčka, že mám zajtra prísť podpísať daňové priznanie a mám priniesť 290€. Robila mi daňové priznanie a ročné zúčtovanie, či ako sa tomu hovorí./Dala mi odklad do teraz/ Okrem mňa robila ona a jej kolegyne ešte x klientov, Moje papiere mala od polovice januára 2012 a má ich do dnes, že až teraz ich dokončila. Viac menej polovicu práce som urobila ja za ňu, všetko som jej pripravila, no aj napriek tomu mám platiť túto sumu, no neviem kde vziať 290€, keď som včera vyplatila tovar za viac ako 400€. Prosím poraďte mi, či je normálne toľko platiť účtovníčke a najme keď mi daňové ukázalo, že som v mínuse? A prosím vás čo sa tým myslí? Ja som v tomto nováčik a neviem sa z toho vysomáriť. Prosím napíšte niekto!!!! Ďakujem
Naposledy upravil Dav : 28.06.12 at 18:56
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

V akej oblasti podnikáš? Máš s účtovníčkou písomnú zmluvu o spolupráci ? Ak ano, dohodli ste sa na mesačnom paušáli, alebo odmene podľa počtu riadkov v peňažnom denníku ?
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

Ak si účtovníčke dala 10 dokladov, tak 290 je veľa... ak si jej dala 1000 dokladov, tak 290 je málo... ako ti môžeme odpovedať, keď nevieme, koľko práce s tým účtovníčka mala... a to, že si v strate, za to predsa účtovníčka nemôže, účtovníctvo sa robí rovnaké, či už máš stratu, alebo zisk...
1 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Matka87 Pozri príspevok
Ahojte.

Som živnostníčka od februára 2011. Dnes mi volala účtovníčka, že mám zajtra prísť podpísať daňové priznanie a mám priniesť 290€. Robila mi daňové priznanie a ročné zúčtovanie, či ako sa tomu hovorí./Dala mi odklad do teraz/ Okrem mňa robila ona a jej kolegyne ešte x klientov, Moje papiere mala od polovice januára 2012 a má ich do dnes, že až teraz ich dokončila. Viac menej polovicu práce som urobila ja za ňu, všetko som jej pripravila, no aj napriek tomu mám platiť túto sumu, no neviem kde vziať 290€, keď som včera vyplatila tovar za viac ako 400€. Prosím poraďte mi, či je normálne toľko platiť účtovníčke a najme keď mi daňové ukázalo, že som v mínuse? A prosím vás čo sa tým myslí? Ja som v tomto nováčik a neviem sa z toho vysomáriť. Prosím napíšte niekto!!!! Ďakujem
Napr.na porovnanie a na internete nájdete viac cenníkov .
http://www.porada.sk/t183376-cup-201...ok-2012-a.html
0 0
Matka87 Matka87

Matka87 je offline (nepripojený) Matka87

Nedohodli sme sa nijako, lebo na mňa nikdy nemala čas. Nemáme spolu žiadnu dohodu ani zmluvu, proste nič. Mám internetový obchod, no predtým som mala kamenný obchod s textilom a hračkami, ktorý mi nešiel, tak som ho zatvorila. Jedna pani, ktorá mi ju odporučila, mi povedala, že u nej platí 100€ aj za DP aj za účtovníctvo. Tak teraz neviem, čo mám robiť. Zavolala mi o 18tej, že chce zajtra o 9:00h 290€,,,
0 0
Matka87 Matka87

Matka87 je offline (nepripojený) Matka87

Nedohodli sme sa nijako, lebo na mňa nikdy nemala čas. Nemáme spolu žiadnu dohodu ani zmluvu, proste nič. Mám internetový obchod, no predtým som mala kamenný obchod s textilom a hračkami, ktorý mi nešiel, tak som ho zatvorila. Jedna pani, ktorá mi ju odporučila, mi povedala, že u nej platí 100€ aj za DP aj za účtovníctvo. Tak teraz neviem, čo mám robiť. Zavolala mi o 18tej, že chce zajtra o 9:00h 290€,,,
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Matka87 Pozri príspevok
Nedohodli sme sa nijako, lebo na mňa nikdy nemala čas. Nemáme spolu žiadnu dohodu ani zmluvu, proste nič. Mám internetový obchod, no predtým som mala kamenný obchod s textilom a hračkami, ktorý mi nešiel, tak som ho zatvorila. Jedna pani, ktorá mi ju odporučila, mi povedala, že u nej platí 100€ aj za DP aj za účtovníctvo. Tak teraz neviem, čo mám robiť. Zavolala mi o 18tej, že chce zajtra o 9:00h 290€,,,
Tak aspoň uveď, kolko si mala došlých a vystavených faktúr, kolko položiek mesačne na bankovom účte.
0 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Tak aspoň napíš koľko máš vyšlých faktúr, resp. či máš pokladnu, došlé faktúry, bankové výpisy.....ťažko povedať cenu?
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

vieš, tiež účtujem internetový obchod. Je to síce podvojné účtovníctvo, ale je tam taký počet faktúr, že skoro takúto sumu beriem ale mesačne. A ešte si stále myslím, že je to málo. Takže kým nepovieš, aspon zhruba počet balíkov, tak ťažko radiť.
2 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Dáša_ Pozri príspevok
vieš, tiež účtujem internetový obchod. Je to síce podvojné účtovníctvo, ale je tam taký počet faktúr, že skoro takúto sumu beriem ale mesačne. A ešte si stále myslím, že je to málo. Takže kým nepovieš, aspon zhruba počet balíkov, tak ťažko radiť.
súhlasím - ak zoberiem, že jedna zásielka sú minimálne 3 položky v účtovníctve a mesačná platba za účto, vrátane DP cca 25€ mesačne. Ono sa to zdá veľa zaplatiť naraz. Ak by si dávala účto robiť priebežne počas roka, tento problém riešiť nemusí.
2 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Pre orientáciu z druhej strany opony. Téma:Pošuškajte koľko pýtať

http://www.porada.sk/t2956-posuskajte-kolko-pytat.html
http://www.porada.sk/t2956-p272-posu...ml#post1993910

Obchody sa robia dopredu.
0 0
Maya1 Maya1

Maya1 je offline (nepripojený) Maya1

Pekný deň,
Ročne : JÚ 1120 pol., pohľadávky 35, záväzky 153, mesačný platca DPH, odpisy majetok 35 pol., ročne pribudne v majetku cca 4 pol., HPP zamestnanci 2 ks, daň z MV, 2 lízingy. Aký mesačný paušál by ste pýtali?
Ďakujem.
0 0
Maya1 Maya1

Maya1 je offline (nepripojený) Maya1

posúvam
0 0
JM1968 JM1968

JM1968 je offline (nepripojený) JM1968

hm...mne sa zdá 290málo, no ale neviem, je to cca 25€na mesiac, v tom dph, mzdy-mesačne, faktúr je síce málo, ale pri spracovaní DP je jedno koľko je faktúr, tie boli aj hradené, takže robí aj bankové výpisy a pokladňu...no neviem, stále málo mi vychádza....to je len môj názor :-)
0 0
JM1968 JM1968

JM1968 je offline (nepripojený) JM1968

zdravím, xixixi, veru nevšimla, veľmi sa ospravedlnujem a to som ešte ani nepila , pekný deň
0 0
Maya1 Maya1

Maya1 je offline (nepripojený) Maya1

;-)))) ok, tak neskúsi ešte niekto tip? Klient povedal, že mi viac ako 85 eur mesačne nedá.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ak ti viac nedá,, načo sú ti tipy?
pýtaj 95, možno sa nechá ukecať, zoberieš 85 a budeš nespokojná?
ak budeš spokojná, tak to vezmi za 85.
0 0
Maya1 Maya1

Maya1 je offline (nepripojený) Maya1

Tu nejde o to, či budem spokojná, ale o to, že som chcela vedieť ako by objem ohodnotili kolegovia - účtovníci. Je to, možno, nový klient a ceny sa menia. Tiež nechcem podliezať cenu, lebo našu prácu si vážim. Ale aj tak ďakujem za názor. Všetko dobré v novom roku.
0 0
Viera Viera

Viera je offline (nepripojený) Viera

Koľko by ste pýtali za komplet podvojné účtovníctvo + daňové priznanie PO, mesačný plátca DPH, mesačne 1800 účtovných položiek, s podmienkou, že by ste účtovníctvo robili priamo v danej firme, v ich účtovnom programe ?
0 1
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Viera Pozri príspevok
Koľko by ste pýtali za komplet podvojné účtovníctvo + daňové priznanie PO, mesačný plátca DPH, mesačne 1800 účtovných položiek, s podmienkou, že by ste účtovníctvo robili priamo v danej firme, v ich účtovnom programe ?
región?
0 0
Viera Viera

Viera je offline (nepripojený) Viera

Banská Bystrica
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať