Zavrieť

Porady

Fa za službu z EU - oneskorene

04.07.2012 mi došla faktúra za službu z EU §15 ods.1, s dňom dodania 31.05.2012. Neviem či mám podať DDP k DPH za máj alebo ju uviesť v záznamovej povinnosti s dátumom 04.07.2012 a samozdanenie uplatniť na vstupe aj výstupe k tomuto dňu? Vedel by mi niekto poradiť?
Usporiadat
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Ja by som tiež najradšej DDP nerobila, lebo škriatok čo druhý mesiac fa z EÚ zapotroší. Lenže potom by mi nesedela evidencia s riadnym DP. Pri kontrole dane z príjmu kontrolujú asi aj DPH predpokladám a na "obídenie" DDP DPH by prišli. Takže mám čo dodatočňovať často.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Paula Pozri príspevok
Ja by som tiež najradšej DDP nerobila, lebo škriatok čo druhý mesiac fa z EÚ zapotroší. Lenže potom by mi nesedela evidencia s riadnym DP. Pri kontrole dane z príjmu kontrolujú asi aj DPH predpokladám a na "obídenie" DDP DPH by prišli.
No my sme kvartálni plátci DPH a v 1. Q my tie faktúry neboli predložené. Až pri dokladoch za 2. Q som ich našla, ale vtedy som riešila aj DDP za 1.Q, tak na tie faktúrky (založené na poličke) som akosi pozabudla. Až teraz som ich našla. Napadlo ma aj to, že len si ich v účtovníctve doplním, veď aj tak to DPH neovplyvní a vytlačím si novú evidenciu, ale samozrejme som prišla na to že to ovplyvní riadky DPH. A to už by nebolo vôbec dobré.
Kto tu pracuje s Alfou? Aj by som to urobila tak, ako píše ester, avšak neviem, ako to urobiť v Alfe. Aj som písala v téme Ako na Alfu, ale nejak sa mi nik nehlási.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
súhlasím, že sa zmenil zákon, ved ja som to aplikovala kedysi, ale teraz sa nám to už ani nestáva - klienta sa podarilo vychovať.
0 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

evuš Pozri príspevok
A ako postupovať v prípade : Ak sa jedná o dodanie služby z USA ??? Konateľ zaplatil cez net v máji internetové služby cca 15 USD....nepovedal o tom, výpisy chodia 2 x za rok /je to účet len na takéto úhrady/.... fa si účtovníčka vypýtala až po obdržaní výpisu ?! Treba samozdaniť v máji, či stačí, keď má fa vytlačenú z netu fyzicky, napr. koncom júla ? Treba podať DDP ?
..posúvam..
0 0
Ester plus Ester plus

Ester plus je offline (nepripojený) Ester plus

Ak dokážeš tú zabudnutú faktúru dať do číselného radu tak, že prišla v marci a prečíslovať celý číselný rad došlých faktúr tak podáš DDP za I.Q ako samozdanenie vstup a výstup. Ja tiež pracujem s Alfou ale podobný prípad som tam ešte neriešila. Nie som ani teraz ako píšem pri svojom PC kde mám Alfu. Ale poviem to asi ako by som to robila ja, ak budeš chcieť rozdeliť to samozdanenie do rôznych mesiacov. Ak nahodíš došlú faktúru do evidencie faktúr a to posledné okienko pre dátum dáš deň kedy si chceš uplatniť odpočet DPH tak ti hodí faktúru do evidencie DPH na vstup a výstup. Ty potom vstúpiš do evidencie DPH a ten riadok pre daňovú povinnosť vymažeš. Neviem či sa dá v evidencii aj ručne vpisovať, lebo vymazať sa dá. Ak sa dá vpisovať tak potom do apríla by som pridala riadok na daňovú povinnosť.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Ester plus Pozri príspevok
Ak dokážeš tú zabudnutú faktúru dať do číselného radu tak, že prišla v marci a prečíslovať celý číselný rad došlých faktúr tak podáš DDP za I.Q ako samozdanenie vstup a výstup. Ja tiež pracujem s Alfou ale podobný prípad som tam ešte neriešila. Nie som ani teraz ako píšem pri svojom PC kde mám Alfu. Ale poviem to asi ako by som to robila ja, ak budeš chcieť rozdeliť to samozdanenie do rôznych mesiacov. Ak nahodíš došlú faktúru do evidencie faktúr a to posledné okienko pre dátum dáš deň kedy si chceš uplatniť odpočet DPH tak ti hodí faktúru do evidencie DPH na vstup a výstup. Ty potom vstúpiš do evidencie DPH a ten riadok pre daňovú povinnosť vymažeš. Neviem či sa dá v evidencii aj ručne vpisovať, lebo vymazať sa dá. Ak sa dá vpisovať tak potom do apríla by som pridala riadok na daňovú povinnosť.
Ďakujem Vám veľmi pekne za čas aj ochotu poradiť. Vážim si to. A samozrejme aj ostatným vyššie.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať