Zavrieť

Porady

CPU a MOTHERBOARD

absolvent Technickej univerzity ...viac
Zdravim Vas ludia nevie mi niekto poradit ako sa da otestovat alebo zistit funkcnost maticnej dosky a procesoru ??? potrebujem zistit co je vadne ci procak alebo maticna a newem ako
Dakujem Vam velmi pekne za vsetky uzitocne rady
Usporiadat
mecky mecky

mecky je offline (nepripojený) mecky

vadny procesor je celkom rarita
a v com je problem?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Procesor vyskúšať na inej doske,dosku s iným procesorom.
0 0
pustopolec pustopolec

pustopolec je offline (nepripojený) pustopolec

absolvent Technickej univerzity ...viac
no problem spociva vtom ze ked zapnem pc tak ventilatory sa mi roztocia ale nereaguje monitor a pritom grafika je dobra monitor je dobry zdroj je tiez dobry pamat cmos bola resetnuta kazde a jedno rozhranie bolo precistene alkoholom od prachu a stale nic uz si newiem rady...

a ako vyskusam cpu v inem maticnej ked nemam maticnu s takym socketom typu 754 a ani procesom pre taku dosku nemam :-(
0 0
mecky mecky

mecky je offline (nepripojený) mecky

ked odtial vytiahnes grafiku alebo ramky a skusis spustit tak pipa doska?
0 0
pustopolec pustopolec

pustopolec je offline (nepripojený) pustopolec

absolvent Technickej univerzity ...viac
nie nepipa ako keby bola mrtva.... zo zaciatku mi este na klavesnici blikali vsetke tri ledky naraz po 2 sec intervale ale teraz uz ani to
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

To je ten najväčší problém určiť na 100% chybu.Mal som chybný Intel® Core™2 Duo Processor .Samozrejme som nato prišiel pretože som mal podobný.Nespomenul si tú RAm-ku ,ktorá tiež zvykne robiť problémy.Skús vyber procesor a osaď ho ešte raz .
0 0
pustopolec pustopolec

pustopolec je offline (nepripojený) pustopolec

absolvent Technickej univerzity ...viac
vlado 40 ramka bola vonku tiez dal som tam inu nefungovalo a procesor som mal tiez vonku chcel som so socketu prefuknut prach a natieral som aj novu chladiacu pastu pre istotu ale tiez nepomohlo
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Tak tu nemusíš rozmýšľať - doska je v háji.
0 0
pustopolec pustopolec

pustopolec je offline (nepripojený) pustopolec

absolvent Technickej univerzity ...viac
urcite doska na 100 % ?? to moze aj tak byt ze ked je doska v haji ale este cez nu prechadza prud do ventilatorov ???
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Napájanie dosky a funkčnosť dosky sú dva pojmy - napájať môže konektory pre ventilátory 12V, ale už nemusí napájať elektroniku. Písal si, že zdroj je na 100% OK. Naozaj? Lebo druhá príčina môže byť, zdroj nedáva jedno z napätí dáva 12V - ventilátory, jednotky CD/DVD, HDD, nedáva 5V - CPU, RAM, radiče.
1 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Akurát zapnutím zapneš zdroj.Malo by pokračovať test zdroja ,načítanie biosu ,čo zrejme nepokračuje.
1 0
pustopolec pustopolec

pustopolec je offline (nepripojený) pustopolec

absolvent Technickej univerzity ...viac
zdroj je urcite dobry pretoze tiez bol skusany na inom pc a v pohode siel
0 0
TomyL1 TomyL1

TomyL1 je offline (nepripojený) TomyL1

Ahoj...

mal som podobný problém...Ja mám ale starší disk no AM 2 - kovu dosku. Nabehoval len jeden ventilator, ten nad procakom sa len sem tam pootocil. Problem bol z toho čo som zistil v prašnosti a kontaktoch...po par precisteniach kontaktov vsetko nabehlo ako ma...problem ma niekedy aj HDD...podla mna mas podobny pripad...precisti poriadne, povyberaj vsetko a pokabluj naspat...hlavne priciny som mal kontakt na grafike a HDD....nic som nemenil od vtedy a stroj mi stale bezi bez problemov
0 0
TomyL1 TomyL1

TomyL1 je offline (nepripojený) TomyL1

skus si vymenit hardisk za nejaky iny a odskusaj ci ti nastartuje bios, pripadne vymen grafiku za starsiu a tak isto skus ci ti nastartuje...ak mas dve a viac ramiek tak by som si odskusaval po jednej serii ci ani tam neni chyba...ale pokial to nepipa tak tam chyba nebude...mne to tiez nevydavalo ziadne zvuky len stroj svietil ze je zapnuty
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

pustopolec Pozri príspevok
urcite doska na 100 % ?? to moze aj tak byt ze ked je doska v haji ale este cez nu prechadza prud do ventilatorov ???
Najlepšie je všetko vyhodiť a necháť len dosku, zdroj a CPU (ak si si istý, že zdroj je v poriadku). Po zapnutí by ti PC mal zapípať. Nájdi sa na nete, čo ktoré pípanie znamená (pípa BIOS, takže musíš hľadať podľa svojho BIOSu) a podľa toho zistíš, kde je problém. Ak vôbec nepípne, tak bude buď doska alebo CPU vadné. Je málo pravdepodobné, že by odišlo CPU, skôr bude vadná ZD. Na eBayi som videl testovací procesor pre socket 754:

http://www.ebay.at/itm/754-AMD-CPU-D...#ht_1940wt_951

ktorým sa otestujú napätia pre procesor. Ako som to pozeral, používa sa to pred osadením CPU, ak je podozrenie na vadnú dosku. Doska ale môže mať iné závady, nie len napájanie CPU. Môžeš ešte kúpiť nejakú lacnejšiu dosku a skúsiť CPU na nej (na inzerát sú už za 15 EUR):

http://pc.bazos.sk/inzerat/16632500/...DRAM-512MB.php
1 0
pustopolec pustopolec

pustopolec je offline (nepripojený) pustopolec

absolvent Technickej univerzity ...viac
TOmyL1

HDD ktory mam teraz v tom vadnom pc je s rozhranim sata ten ked zapnem pc tak pocut ze sa roztoci ale ked som skusal druhy starsi HDD este napojit cez IDE rozhranie tak vobec nereagoval vobec nebolo pocut sa toci HDD ani tomu napriklad nechapem
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

pustopolec Pozri príspevok
TOmyL1

HDD ktory mam teraz v tom vadnom pc je s rozhranim sata ten ked zapnem pc tak pocut ze sa roztoci ale ked som skusal druhy starsi HDD este napojit cez IDE rozhranie tak vobec nereagoval vobec nebolo pocut sa toci HDD ani tomu napriklad nechapem
Myslím, že to nemá nič spoločné so ZD. HDD sa roztočí, keď ho zapojíš do zdroja. HDD sa nenapája cez ZD. Medzi HDD a ZD idú len dáta. Takže skús napojiť ten PATA HDD na zdroj a uvidíš, či sa roztočí.

Škoda, že to nemáš socket A, poslal by som ti jeden Sempron na skúšku.

Asi sa nevyhneš investícii. Otázne je, či kúpiš len jednu vec (ZS alebo CPU) a trafíš sa, alebo či nebude lepšie rovno upgradovať na niečo vyššie.
0 0
pustopolec pustopolec

pustopolec je offline (nepripojený) pustopolec

absolvent Technickej univerzity ...viac
ale tak potom preco sa Sata disk na vadnom pc roztoci ked je napojeny na zdroj a IDE disk sa ani nehne ?? a pritom je IDE HDD v poriadku
skoda ale velmi pekne dakujem za ochotu cenim si to .... toho sa obavam najviac ze kupim ZD a nakoniec bude vadny CPU alebo naopak som trosku v pomikove..mozno ze nakoniec pristupim k tomu upgradeu a urobim asi najlepsie
0 0
pustopolec pustopolec

pustopolec je offline (nepripojený) pustopolec

absolvent Technickej univerzity ...viac
pustopolec Pozri príspevok
ale tak potom preco sa Sata disk na vadnom pc roztoci ked je napojeny na zdroj a IDE disk sa ani nehne ?? a pritom je IDE HDD v poriadku
skoda ale velmi pekne dakujem za ochotu cenim si to .... toho sa obavam najviac ze kupim ZD a nakoniec bude vadny CPU alebo naopak som trosku v pomikove..mozno ze nakoniec pristupim k tomu upgradeu a urobim asi najlepsie
a
0 0
pustopolec pustopolec

pustopolec je offline (nepripojený) pustopolec

absolvent Technickej univerzity ...viac
Chobot keby ze sa mas rozhodnut ty co by si robil ty na mojom mieste ??? :-D diky za radu
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať