Zavrieť

Porady

Pomoc zvieratám

študentka
Za 60 minút končí možnosť zakúpenia kupónu a ešte je potrebných 437 kupónov
http://www.bratizlava.sk/zlava/1-ton...mbolicke-1/527

Usporiadat
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

SCOTTY PROSÍ O POMOC!!!!! DO SITUACE, V JAKÉ JE, SE DOSTAL VINOU ČLOVĚKA!! NENECHME HO V TOM, PROSÍÍÍM!!! PŘIDEJTE SE A POMOZTE NÁM HO ZACHRÁNIT!!!4. prosinec 2013
Celý svět
Ahoj kamarádi,jmenuju se Scotty jsem 3 - 4 letý kříženec irského setra a chtěl bych vás všechny moc poprosit o pomoc. Můj pániček si pravděpodobně obstaral štěňátko - asi pro děti na hraní a jako k hračce se ke mě taky choval. Nenapadlo ho ,že potřebuju ukázat jak se mám správně chovat,co smím a co ne. Dělal sem si teda co mě napadlo. No a jak to dopadlo? Samozřejmě se ze mě stal bezdomovec. Loni v létě mě našli hodní lidičkové a snaží se mi najít domov jenže to má problém. Diky tomu že mi nikdo nevysvětlil co smím a co ne, dělám si pořád co chci, jsem dominantní vůči psům i lidem, ale lidičky moc opravdu moc vás všechny prosím pomozte mi najít toho správného pána který mě bude milovat a pevně, leč s láskou mi ukáže jak se správně chovat. I já jsem byl malé roztomilé štěňátko, přetahoval sem se o ponožku, olizoval nos svému pánovi, loudil piškotek....nemůžu za to že můj pán byl bambula a zapomněl na výcvik. KAMARÁDI POMOZTE MI NENECHTE MĚ ZEMŘÍT I JÁ CHCI UPUSINKOVAT NOS SVÉMU PÁNIČKOVI!
Naposledy upravil verkaz : 17.12.12 at 11:58
1 0
MisheliQ MisheliQ

MisheliQ je offline (nepripojený) MisheliQ

študentka
OZ Dog Azyl DS

Utulkove Vianoce
K nasim utulkacom prisli Vianoce uz dnes a dostali sme krasnu nadielku, asi 70 kil granuliek, vyse 20 konzerv, vela vela pamlskov a piskotiek a deky, aby kazdemu bolo teplo Dakujeme z celeho srdca vsetkym, kto dnes prisiel!

http://www.facebook.com/media/set/?s...4149916&type=1
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz



OS TOULAVÉ TLAPKY

Škubánka 2 roky

Maličká kříženka, váží 7 kg. Je to asi kříženec jack russela, knírače apod. Je strašně roztomilá Bohužel je zatím velmi bázlivá, ale nechá se alespoň chytit a nekouše, spíše se přikrčí a je vyděšená, pak se akorát strašně třese. Nebyla zvyklá na kontakt s člověkem, není zvyklá chodit na vodítku ani žít ve městě. Je zvyklá jenom na psy. Na kočky neútočí, spíš se jich bojí. Potřebuje někoho, kdo jí dá čas a lásku, vhodná do klidného prostředí.
Fenečka je kastrovaná, čipovaná, očkovaná. Jen musí ještě přibrat a trochu se vymazlit. K odběru by byla asi za týden. Jinak je zdravá. Při předání adopční příspěvek. Pouze do dobrých podmínek hodným lidem.
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Dufam, ze tento link nikoho nepoburi. Treba zverejnovat dobrych ludi a organizacie, ale zial, presovki poslanci opat neschvalili v meste utulok.Co dodat.......



http://www.smartdog.sk/clanky?zobraz...ter=new&cast=1
2 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Nedávno som hlasovala za projekt pre tento útulok, zrejme nevyhral. Tiež som pobúrená, ak poslanci môžu, lebo majú na to peniaze, schváliť útulok. Ak mali na bohaté odmeny, mali útulok schváliť. Zákon ukladá obciam povinnosť zriadiť útulky, určite by som podala na poslancov sťažnosť za neplnenie si zákonných povinností. Treba zistiť ako a kde.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Kvaka Pozri príspevok
Nedávno som hlasovala za projekt pre tento útulok, zrejme nevyhral. Tiež som pobúrená, ak poslanci môžu, lebo majú na to peniaze, schváliť útulok. Ak mali na bohaté odmeny, mali útulok schváliť. Zákon ukladá obciam povinnosť zriadiť útulky, určite by som podala na poslancov sťažnosť za neplnenie si zákonných povinností. Treba zistiť ako a kde.
Útulok alebo karanténnu stanicu - v Prešove je karanténna stanica, nie? Asi si poslanci myslia, že to stačí. Teda im určite a aj keby nebol dodržaný zákon, kto im čo môže? Za porušovanie zákonov je postihovaný prostý ľud, nie vrchnosť.
Naposledy upravil Llívia : 19.12.12 at 10:26
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Llívia Pozri príspevok
Útulok alebo karanténnu stanicu - v Prešove je karanténna stanica, nie?
Nemám čas teraz hľadať zákon, ale našla som na webe toto:
Poslednou novelou zák. č. 39/2007 Zb. .z. o veterinárnej starostlivosti účinnou od 01.11.2011 (zák. č. 342/2011 Zb. z.) došlo k podstatnej zmene, úprave povinnosti územných samospráv na úseku odchytu túlavých zvierat, zriaďovania prevádzkovania a podieľania sa na prevádzke útulkov a karanténnych staníc.
V zmysle ustanovení § 22 ods. 7) zákona o veterinárnej starostlivosti štát a obce zriaďujú, prevádzkujú a podieľajú sa na prevádzke útulkov a karantén pre zvieratá.
V zmysle ustanovení § 22 ods. 8) zákona o veterinárnej starostlivosti obce sú povinné zabezpečiť odchyt túlavých zvierat na území obce.
V zmysle ustanovení § 22 ods. 9) zákona o veterinárnej starostlivosti odchyt túlavých zvierat a ich umiestňovanie do útulkov a karanténnych staníc môžu vykonávať iba odborne spôsobilé osoby vyškolené podľa § 6 ods. 2 písm. ap).

http://policia.mestocadca.sk/novinky...elov-psov.html
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Kvaka Pozri príspevok
Nemám čas teraz hľadať zákon, ale našla som na webe toto:
Poslednou novelou zák. č. 39/2007 Zb. .z. o veterinárnej starostlivosti účinnou od 01.11.2011 (zák. č. 342/2011 Zb. z.) došlo k podstatnej zmene, úprave povinnosti územných samospráv na úseku odchytu túlavých zvierat, zriaďovania prevádzkovania a podieľania sa na prevádzke útulkov a karanténnych staníc.
V zmysle ustanovení § 22 ods. 7) zákona o veterinárnej starostlivosti štát a obce zriaďujú, prevádzkujú a podieľajú sa na prevádzke útulkov a karantén pre zvieratá.
V zmysle ustanovení § 22 ods. 8) zákona o veterinárnej starostlivosti obce sú povinné zabezpečiť odchyt túlavých zvierat na území obce.
V zmysle ustanovení § 22 ods. 9) zákona o veterinárnej starostlivosti odchyt túlavých zvierat a ich umiestňovanie do útulkov a karanténnych staníc môžu vykonávať iba odborne spôsobilé osoby vyškolené podľa § 6 ods. 2 písm. ap).

http://policia.mestocadca.sk/novinky...elov-psov.html
(Doplnila som môj predchádzajúci príspevok.)
Toto som v zákone čítala. Nedodržiava to väčšina obcí a miest na Slovensku. A čo sa s tým dá robiť? Nič. Ako sa dá postihovať obec/mesto za neplnenie si tejto povinnosti? Nijako.
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz



A toľko psíkov bude musieť stráviť Vianoce v útulku
1 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Mám taký dojem, že na petíciu proti cirkusom tu už bol odkaz (nechce sa mi to hľadať). Toto mi prišlo zo Slobody zvierat:

14 286?!


Milí priatelia zvierat,
toto číslo je presný počet Vás, ktorí ste podpísali našu elektronickú
Petíciu za zákaz vystupovania zvierat v cirkusoch na Slovensku.
4. októbra sme celú petíciu s celkovo takmer 28 tisícmi
podpismi odovzdali ministrovi pôdohospodárstva.

Ministerstvo a štátna veterinárna správa sa však natoľko držia litery zákona,
že pokiaľ elektronickú petíciu nepodpíšu signatári tzv. zaručenými elektronickými podpismi
(ktoré si treba registrovať za veľa peňazí), tak nebudú brať elektronickú petíciu do úvahy.

Preto Vás aj teraz, v tomto predvianočnom čase prosíme,
urobte pre zvieratá ešte jeden dobrý skutok - ak Vám na cirkusových zvieratách
skutočne záleží, dajte ho prosím tento raz aj na papier!

Vytlačte, vyplňte, podpíšte a pošlite
papierovú Petíciu za zákaz vystupovania zvierat v cirkusoch na Slovensku!
(Vytlačené hárky musia podpisujúci vyplniť s poštovou adresou, inak ich hlas nebude možné zarátať).

A keď sa počas vianočných sviatkov stretnete s rodinou,
blízkymi a priateľmi, skúste aj ich požiadať o ďalšie podpisy.

Ďakujeme Vám za každý vyplnený hárok, za každý hlas v prospech zvierat v cirkusoch!

Nenechajte, prosím, Váš hlas prepadnúť, cirkusová sezóna na jar opäť začína.


Sloboda zvierat Vám zo srdca ďakuje!


(Snáď im nebude vadiť, že som zverejnila ich e-mail bez súhlasu.)
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Vianočný večierok Havkáčov 2012




Tak ako minulý rok sa aj tento rok budeme lúčiť s rokom zaspomíname si na to čo sa udialo a zaželáme si budúci rok aspoň o 50% lepší..... a teraz vážne stretneme sa,čo to spapame čo to popijeme lepšie sa spoznáme a zabavíme sa.Minulý rok sa nám to vydarilo až na tú zimu preto tento rok to plánujem zatiaľ u Capka na sídlisku III.

Dátum sa prispôsobí miesto sa o pár dni potvrdí.Dúfam že aj tento rok napečiete fajnové koláče. Jedna zmena keďže tento rok sa to koná v bare tak prosím nenosiť vlastný alkohol )


0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Aj utulkaci chcu mat darceky pod stromcekom
Verejné · Od: HAFKÁČI-OZ na pomoc opustenym a tyranym psikom/
Stavebniny Raven-Sebestanova
Tesite sa na darceky?Na teple vyborne jedlo a spolocnu veceru pri Vianocnom stromceku?Nasi hafkaci budu v tom case v kotercoch...Preto by sme chceli,aby aspon pocas tychto sviatkov mali aj oni trosku lepsie papanie,aby sa mohli tesit z hraciek,dobrot a zabudli aspon trochu,ze oni este stale namaju SVOJU RODINKU...Chceme ich potesit,preto sme sa rozhodli urobit zbierku pre nasich hafanov pocas celeho tohto tyzdna,od 17.12-23.12.2012....Priniest im mozete cokolvek....Granulky,konzervy,piskotky,pamlsky,hra cky,peliesky ci voditka a obojky po vasich hafanoch,male koberce,deky....Vsetky tieto veci mozete do utulku doniest kedykolvek pocas dna,v utulku je stale vratnik,ten vsetkym povie,kde to treba nechat....Verime,ze otvorite svoje srdiecka,a urobite tieto Vianoce krasnymi aj pre nasich Hafkacov....Tato zbierka vyvrcholi v nedelu 23.12-kedy bude Vianocne vencenie v case od 11.00-15.00,kedy mozete pocas tohto casu prist vyvencit psika,a takisto mu doniest uvarenu "Stedru veceru",ktoru mu date na prechadzke....(treba si priniest vlastnu misku,z ktorej to psikovi date na prechadzke)....prist mozete kedy sa vam bude dat,netreba aby vsetci prisli presne o 11 tej
Verime,ze nam pomozete ci uz materialne,alebo financne....
A taktiez ze 23.12-budu vestci nasi utulkaci na prechadzke,velmi sa nato tesia,aj nato co im pripravite ako stedru veceru)))

Taktiez mozeme kazdy priniest zopar kolacikov,ci niaky ten chlebik a cajik-aj s rumikom na zohriatie(ak nebudete sofer),a dame si pri utulkovom vianocnom stromceku)))))

Tesime sa velmi.....
http://www.facebook.com/events/438100962911796/
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

zknihy Pozri príspevok
U nás sa minule tiež túlal jeden - - potkan.

Platí zákon aj naňho ?
Odpovedz si sám

123/2008 vyhláška o podrobnostiach o ochrane spoločenských zvierat a o požiadavkách na karanténne stanice a útulky pre zvieratá
§ 2 Základné pojmy
Na účely tejto vyhlášky sa rozumie
a) spoločenským zvieraťom jedinec domestikovaného druhu psa, mačky, fretky, králika a jedinec druhu zaradeného medzi hlodavce a okrasné ryby s výnimkou voľne žijúceho zvieraťa a zvieraťa chovaného alebo držaného na farmárske účely1) chovaný najmä v domácnosti vlastníka alebo držiteľa na naplnenie jeho záľuby, poskytovanie spoločnosti alebo na ochranu domácnosti a majetku,
c) túlavým zvieraťom zviera, ktoré sa bez kontroly a dozoru vlastníka alebo držiteľa pohybuje po priestranstvách voľne dostupných verejnosti a ktorého vlastník alebo držiteľ nie je známy v čase jeho pohybu po priestranstvách voľne dostupných verejnosti,
§ 9 Karanténne stanice
(1) Karanténna stanica je zariadenie, ktoré slúži na držbu odchytených túlavých zvierat s neznámym zdravotným stavom najmenej do vykonania nutného ošetrenia a potrebných vyšetrení, testov a preventívnych opatrení potrebných na vylúčenie a predchádzanie choroby prenosnej na iné zviera alebo na človeka.
§ 10 Útulky pre zvieratá
(1) Útulok pre zvieratá slúži na držbu odchytených túlavých zvierat po ukončení vyšetrení, testov a preventívnych opatrení vylučujúcich chorobu prenosnú na iné zviera alebo na človeka, vykonaných v karanténnej stanici, zvierat, na ktoré sa vzťahujú opatrenia uložené podľa osobitného predpisu, 2) a nechcených zvierat.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Včera 19.12.2012 sme našli pri Maxe v Trnave opusteného Yorkshira. Je to fenka, vyzerá dosť mlado a mala na sebe kabátik ako na fotke.

Kontakt : 0905 116 015
marcel.brychta@gmail.com




Nález fenky Yorkshira v Bratislave - Rači (2 fotky)
Dňa 20.12. 2012 na Závadskej ulici v Bratislave v Rači sa našla fenka yokshira v šedej mikine z kapucňou. Kontakt nálezcu:0902554304, ivanbarat@centrum.sk
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz



Mija Stránky

BARNABÁŠEK SLEPÝ, HLUCHÝ 12 LET !!!!!!

PROSÍME ZA ZÁZRAK PROSÍME ZA TEPLO U KAMEN A PLNOU MISTIČKU PRO JEDNU NEŠŤASTNOU PSÍ DUŠIČKU !!!!
Kříženeček v útulku veden pod č. 438. Nekontaktní, slepý, hluchý vyhozený, nechtěný !!!!!!http://www.horacko.com/mpzr/dog.asp
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Pomoc zvieratám je veľmi jednoduchá aj v zime.

Namiesto voňavky si treba dať do kabelky dva poháriky od detskej výživy:
a/ v jednej nosím granule pre mačky
b/ v druhej granule pre psíkov.

Granule sypem pod kontajner ktorý je určený na papier alebo sklo, lebo tieto nevyvážajú raz za týždeň, ale raz za 1-3 mesiace. Granule sú tak chránené pred dažďom a snehom, aj vietor musí byť silný aby ich spod kontajneru odfúkol. Zvieratká si zvyknú že tam nájdu niečo na prežitie a chodia pravidelne. Do umelohmotnej misky dám kameň, aby ju neodfúklo a nerobil sa bordel po sídlisku. V horúčavách som dávala do takejto misky s kameňom aj vodu a veru sa tam čľapkali aj vrabci. Keď idem okolo domov, tak nemám problém a zďaleka vidím či sú misky prázdne, dosypem im a trvá mi to len pár sekúnd.

Ak sú zvieratá najedené, nejaký ten pelech si už nájdu aj samé kde prečkajú krutú zimu. Obyčajne mačky vídavam pod autami, lebo keď auto zaparkuje tak je pod ním teplo. Mačka prežije určite.

Horšie je to so psíkmi lebo potrebujú aj pohladenie a vyhľadávajú prítomnosť človeka.

Chovateľom psov - majiteľom útulkov neprispievam, lebo si myslím že sú to takí istí nezodpovední množitelia, aj keď si hovoria hrdo "chovatelia". Bridí sa mi aj to ich selektovanie zvierat na tých čo majú preukaz o čistokrvnej rase a na tých čo ho nemajú. Pripomína mi to selektovanie ľudí podľa rasy a pôvodu z II. svetovej vojny a všetci vieme koho.

Takže bez veľkých zbierok a rečí sa dá túlavým mačkám a psíkom pomôcť tiež a ide o konkrétnu pomoc, konkrétnemu zvieratku, okamžite a ako vidíte aj bez zbytočných zbierok celebrít ktoré ktovie kde končia.
1 1
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Pomoc zvieratám je názov témy, takže hubatej príspevok tu patrí. Napísala, ako sa stará o zvieratká, ktorým nikto inak nepomôže. To nie je odsúdeniahodné. Aj ja pomáham, nielen túlavým, ale aj útulkáčikom. Hubatá, máš pravdu v tom, že pomoc potrebujú najmä túlavé zvieratká, ty pomáhaš tak, ja aj tak, aj útulkom. Útulky nie sú množiarne, takže ak pomáhame aj útulkom, to nie je pomoc množiteľom, ani chovateľom, veď sú tam ľudia, čo sa starajú práve o takých psíkov, ktoré niekto namnožil, prípadne sa ako túlavé množia sami. Útulky dávajú odchytené psy a mačky sterilizovať, aby nedochádzalo k nechcenému množeniu. Takže pomáhajme, ako vieme, tie zvieratká sa na svet nepýtali, to ľudia ich vyhodili. Dali sme nedávno do útulku nejaké lieky a teplé veci, polovicu vecí zobrali, nechceli paplón, ani vankúše, aj keď nebolo perové. Že im to psíky roztrhajú.
Chcem popriať všetkým pekné Vianoce a najmä pohodu.
Naposledy upravil Kvaka : 22.12.12 at 20:18 Dôvod: zvýraznenie textu
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať