Zavrieť

Porady

Pomoc zvieratám

študentka
Za 60 minút končí možnosť zakúpenia kupónu a ešte je potrebných 437 kupónov
http://www.bratizlava.sk/zlava/1-ton...mbolicke-1/527

Usporiadat
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...citujem:
"Chovateľom psov - majiteľom útulkov neprispievam, lebo si myslím že sú to takí istí nezodpovední množitelia, aj keď si hovoria hrdo "chovatelia". Bridí sa mi aj to ich selektovanie zvierat na tých čo majú preukaz o čistokrvnej rase a na tých čo ho nemajú. Pripomína mi to selektovanie ľudí podľa rasy a pôvodu z II. svetovej vojny a všetci vieme koho."

...a dám svoj názor len k tomuto...chovatelia psov a majitelia útulkov to sú dva rôzne pojmy a myslím, že aj chov psíkov sa radikálne odlišuje...pretože denne beriem z face príspevky o psíkoch z útulkov, a dokonca psíky majú svoje vlastné face-booky na stránkach útulkov, myslím si, že ľudí, ktorí pracujú v útulkoch je treba "nosiť na rukách", obrazne povedané, pretože starať sa o psíka- najdúcha, z ulice, o ktorom nik nič nevie,ani o jeho povahe či vlastnostiach, zobrať ho k sebe, vziať ho na ruky či odniesť k lekárovi-to je kus obetavosti, zháňať peniaze na žrádielko , lieky, peliešky, búdky či koterce, prosiť verejne za nájdené tvory-to je, moji milí- klobúk dolu a poklona...zvlášť teraz, keď mestá a obce žgrlia kde sa dá a útulky sú im na ťarchu a tiež im je jedno, že sa psíky či mačkátka ponevierajú po uliciach a snoria okolo kontajnerov, kde by čo našli zjesť, aby prežili...lebo pud sebazáchovy ich ťahá len k ľuďom,v nádeji, že dostanú pomoc...ľudia v útulkoch nedelia psíky a šľachtu a poddaných, tam je všetko rovné...
...chovatelia-množitelia, to je iná kasta, bohužiaľ, tam hrajú úlohu peniaze a psíky zarábajú,majitelia sú bezohľadní a bez lásky k zvieratám-ale sto ľudí, sto názorov, zbytočne sa tu hádať preto...
...a prosím vás, rešpektujte názory iných, veď každý sme nejaký,nik nie je dokonalý, v tom, či onom sa vždy líšime...je naozaj potrebné pitvať ten-ktorý názor?..
3 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Psia duša


Nastala krutá zima... Pomôžte prosím zvieratám v útulkoch teplými vecami (deky, oblečenie pre psov, koberce,...), krmivom ale najmä dočasnou opaterou... Ľutovanie im nepomôže... Mnoho zvierat (šteniatka, krátkosrsté psíky, chudé či inak oslabené) to v koterci nezvláda a môžu prísť aj o život... Vezmite ich aspoň na čas k sebe domov, nájdite spôsob ako sa to dá a nie dôvod/výhovorku prečo nie... Teraz nás najviac potrebujú!

3 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Presne tak som to myslela ako som to napísala: útulok a dobrovoľníci ktorí sa starajú o zvieratá v nich si zasluhujú obdiv a aj moje peniaze. O tých som v mojom príspevku ale nepísala ani slovo, lebo viem že tam dostanú jesť každý deň.

Ale ani korunu nedám pokiaľ viem že niekto má chovateľskú stanicu - čo nie je nič iné iba krásne nazvaná množiareň, kde sa zarába na utrpení zvierat, selektujú sa a ešte sa majiteľ hrá na ochrancu zvierat a poriada akcie, zbierky a pritom sa bojí že od psíka čo chodí žrať pod kontajner dostane chorobu. Kde si má hľadať ten pes alebo mačka podľa takéhoto ochrancu zvierat každodenné žrádlo???
Tak ako každý bezdomovec - hľadá si ho len okolo kontajneru - pokiaľ si to nejaký ochranca zvierat doteraz nevšimol.

Preto som si vymyslela tie dva poháriky od výživy naplnené granulami a doporučujem ich každému komu je aspoň trocha ľúto v tejto treskúcej zime zvierat čo nemajú to šťastie aby sa ocitli v útulku. Len sa večer prejdite v tento vianočný čas po sídliskách a uvidíte okolo kontajnerov nielen mačky, psíkov ale aj ľudí čo sa v nich hrabú. Ale to už je zasa iná téma.
1 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Kvaka Pozri príspevok
Nedávno som hlasovala za projekt pre tento útulok, zrejme nevyhral. Tiež som pobúrená, ak poslanci môžu, lebo majú na to peniaze, schváliť útulok. Ak mali na bohaté odmeny, mali útulok schváliť. Zákon ukladá obciam povinnosť zriadiť útulky, určite by som podala na poslancov sťažnosť za neplnenie si zákonných povinností. Treba zistiť ako a kde.
Pod aké ministerstvo patria obce - ministerstvo vnútra? Myslíš si, že by sa na tomto ministerstve dalo s odvolávkou na zákon o slobodnom prístupe k informáciám informovať, aký zákon obec/mesto porušilo, keď nemá útulok a aké sú za to sankcie?
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

pepsikova Pozri príspevok
...zháňať peniaze na žrádielko , lieky, peliešky, búdky či koterce...
Je niekedy takmer nemožné, o čom som sa presvedčila, keď som od rodiny a kamarátov žobrala po 3 eurá na granule do útulku. Vyžobrala som až od jedného človeka (tie 3 eurá), pritom tí ostatní nie sú síce boháči, ale nie sú to ani ľudia, ktorí by si museli od huby odtŕhať A nepomohlo ani robiť psie oči alebo 100x zdôrazniť, že sú Vianoce
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Llívia Pozri príspevok
Je niekedy takmer nemožné, o čom som sa presvedčila, keď som od rodiny a kamarátov žobrala po 3 eurá na granule do útulku. Vyžobrala som až od jedného človeka (tie 3 eurá), pritom tí ostatní nie sú síce boháči, ale nie sú to ani ľudia, ktorí by si museli od huby odtŕhať A nepomohlo ani robiť psie oči alebo 100x zdôrazniť, že sú Vianoce
Nabudúce oslov predavačov Nota bene. Možno budeš úspešnejšia. Reagujem na príspevok v TN Markíza zo včera.
Zároveň aj na http://www.notabene.sk/?falosni_predajcovia
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Ešte ku psíkom. Kedysi bol v máloktorom rod. dome pes. Rovnako v bytovkách.
Dnes nepoznám pozemok, na ktorom by nebol pes a nielen jeden. Vziať vlastného psa vo svojom okolí peškom, je zbytočný stres.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

verkaz Pozri príspevok
Psia duša


Nastala krutá zima... Pomôžte prosím zvieratám v útulkoch teplými vecami (deky, oblečenie pre psov, koberce,...), krmivom ale najmä dočasnou opaterou... Ľutovanie im nepomôže... Mnoho zvierat (šteniatka, krátkosrsté psíky, chudé či inak oslabené) to v koterci nezvláda a môžu prísť aj o život... Vezmite ich aspoň na čas k sebe domov, nájdite spôsob ako sa to dá a nie dôvod/výhovorku prečo nie... Teraz nás najviac potrebujú!
Chcete povedať, že nemajú žiadne búdy?
Raz v lete išiel po ulici malý psík, tlačil sa do každej brány, nikde neuspel, tak sme ho s deťmi vzali dnu a na druhý deň k veterinárovi pre potvrdenie, že je zdravý. STV vtedy robila v poobedňajšom vysielaní ponuku túlavých psov.
Malý chutný pes, síce kríženec, ale vydarený. Jednofarebný, srsť nezanedbaná, max 5 kg.
Čo urobil veterinár? Nechcel ho poslúchnuť aby sa nehýbal, (podľa mňa sa choval normálne) tak ho chytil za "maču" a začal s ním trieskať o stôl, že pes musí poslúchať. To sa udialo v takej rýchlosti, že sme s dieťaťom nevedeli ani zareagovať. Len sme zistili, že máme mokré šaty od moču.
Zrejme veterinár dostal amok, ktovie z čoho, a prišli sme mu do rany. Štyridsiatnik.
Aj sa dostal pes pod ochranu, ale čím pes prejde, kým je adoptovaný.
Veterinári varujú pred psom z útulku, že je každý postihnutý. Našej fenke z útulku, sme sa nemohli dotknúť predných nôh, inak výborný pes, dožila sa šesťnástich rokov.
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Poprosím diskutovať o pomoci zvieratám.
2 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

hubatá Pozri príspevok
Pomoc zvieratám je veľmi jednoduchá aj v zime.

Namiesto voňavky si treba dať do kabelky dva poháriky od detskej výživy:
a/ v jednej nosím granule pre mačky
b/ v druhej granule pre psíkov.

Granule sypem pod kontajner ktorý je určený na papier alebo sklo, lebo tieto nevyvážajú raz za týždeň, ale raz za 1-3 mesiace. Granule sú tak chránené pred dažďom a snehom, aj vietor musí byť silný aby ich spod kontajneru odfúkol. Zvieratká si zvyknú že tam nájdu niečo na prežitie a chodia pravidelne. Do umelohmotnej misky dám kameň, aby ju neodfúklo a nerobil sa bordel po sídlisku. V horúčavách som dávala do takejto misky s kameňom aj vodu a veru sa tam čľapkali aj vrabci. Keď idem okolo domov, tak nemám problém a zďaleka vidím či sú misky prázdne, dosypem im a trvá mi to len pár sekúnd.

Ak sú zvieratá najedené, nejaký ten pelech si už nájdu aj samé kde prečkajú krutú zimu. Obyčajne mačky vídavam pod autami, lebo keď auto zaparkuje tak je pod ním teplo. Mačka prežije určite.

Horšie je to so psíkmi lebo potrebujú aj pohladenie a vyhľadávajú prítomnosť človeka.

Chovateľom psov - majiteľom útulkov neprispievam, lebo si myslím že sú to takí istí nezodpovední množitelia, aj keď si hovoria hrdo "chovatelia". Bridí sa mi aj to ich selektovanie zvierat na tých čo majú preukaz o čistokrvnej rase a na tých čo ho nemajú. Pripomína mi to selektovanie ľudí podľa rasy a pôvodu z II. svetovej vojny a všetci vieme koho.

Takže bez veľkých zbierok a rečí sa dá túlavým mačkám a psíkom pomôcť tiež a ide o konkrétnu pomoc, konkrétnemu zvieratku, okamžite a ako vidíte aj bez zbytočných zbierok celebrít ktoré ktovie kde končia.

Reagovala som len ta to zvyraznene cervenym, lebo ako si to napisala, tak si to aj myslela.

Takze som s tym nesuhlasila ani nesuhlasim.

Svoje aktivity ti nikto neberie, mnoho ludi pomaha zvieratam, mnohi o tom ani nepisu. Ale este som sa nestretla s clovekom, ktory by ludi z utulku prirovnal k mnozitelom!

A je jedno, ci su Vianoce, ci nie.
Naposledy upravil alaya1 : 23.12.12 at 08:04 Dôvod: dopl.
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

hubatá Pozri príspevok
Pomoc zvieratám je veľmi jednoduchá aj v zime.

Namiesto voňavky si treba dať do kabelky dva poháriky od detskej výživy:
a/ v jednej nosím granule pre mačky
b/ v druhej granule pre psíkov.

Granule sypem pod kontajner ktorý je určený na papier alebo sklo, lebo tieto nevyvážajú raz za týždeň, ale raz za 1-3 mesiace. Granule sú tak chránené pred dažďom a snehom, aj vietor musí byť silný aby ich spod kontajneru odfúkol. Zvieratká si zvyknú že tam nájdu niečo na prežitie a chodia pravidelne. Do umelohmotnej misky dám kameň, aby ju neodfúklo a nerobil sa bordel po sídlisku. V horúčavách som dávala do takejto misky s kameňom aj vodu a veru sa tam čľapkali aj vrabci. Keď idem okolo domov, tak nemám problém a zďaleka vidím či sú misky prázdne, dosypem im a trvá mi to len pár sekúnd.

Ak sú zvieratá najedené, nejaký ten pelech si už nájdu aj samé kde prečkajú krutú zimu. Obyčajne mačky vídavam pod autami, lebo keď auto zaparkuje tak je pod ním teplo. Mačka prežije určite.

Horšie je to so psíkmi lebo potrebujú aj pohladenie a vyhľadávajú prítomnosť človeka.

Chovateľom psov - majiteľom útulkov neprispievam, lebo si myslím že sú to takí istí nezodpovední množitelia, aj keď si hovoria hrdo "chovatelia". Bridí sa mi aj to ich selektovanie zvierat na tých čo majú preukaz o čistokrvnej rase a na tých čo ho nemajú. Pripomína mi to selektovanie ľudí podľa rasy a pôvodu z II. svetovej vojny a všetci vieme koho.

Takže bez veľkých zbierok a rečí sa dá túlavým mačkám a psíkom pomôcť tiež a ide o konkrétnu pomoc, konkrétnemu zvieratku, okamžite a ako vidíte aj bez zbytočných zbierok celebrít ktoré ktovie kde končia.
Pomôcť sa dá aj takto a je to chvályhodné. Ale v útulkoch sa psy a mačky očkujú proti besnote, preto je lepšie zvieratá nenechať na uliciach, ale pod dohľadom veterinára a zaočkované a veterinárne ošetrené. Ďalej, nie každý má rád zvieratá a hlavne z túlavých môže mať strach. O tom, že tieto zvieratá môžu byť ľahkým terčom týrania, ani nehovoriac.
P.S. Kým ma obviníte z nelásky zvieratám: môj pes je z útulku, 4 roky som fungovala ako "detašované pracovisko" útulku a pomáhala s chúlostivými prípadmi.
2 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

http://www.lacnesteniatka.sk/web/myslel-ze-je-mrtva

MYSLEL, ŽE JE MŔTVA





Jedno mrazivé ráno, 18.11.2011, išiel otec s našou Gabinou (krížená ovčiačka z útulku) na prechádzku k rieke Morava. Gabina išla, ako vždy, po svojej trase cez lúku a niečo zaujímavé objavila. Ocino išiel zo zvedavosti skontrolovať jej objav a uvidel v tráve na boku ležať malinkú vychudnutú yorkshirku. Najskôr si myslel, že je mŕtva, no keď sa jej dotkol, zdvihla na chvíľku hlavu a pootvorila oči. Hneď ju schoval pod bundu do tepla a išiel s ňou domov. Malinká bola na ňom úplne prilepená a nechcela sa odtiahnuť. Dali sme jej meno Janka.Po prvej kontrole sa veterinár vyjadril, že keby Janku nikto nenašiel, do 2 hodín by bola mŕtva. Zamrzla by, keďže jej vychudnuté telíčko so srsťou ostrihanou nakrátko nebolo schopné žiadnej termoregulácie. Pravdepodobne by neprežila ani mrazivú noc, z čoho vyplýva, že ju musel niekto vyhodiť ráno. Aby bol pes tak vychudnutý, musel by sa túlať vonku pomerne dlho - čo nebolo v Jankinom prípade možné, lebo by zamrzla a určite by nemala čerstvo ostrihanú srsť. Janka vážila necelých 1,2 kg (na porovnanie má dnes po 4 mesiacoch 1,9 kg), čiže vážila viac ako o tretinu menej!!!!!! Nemala čip ani tetovanie. Ledva stála na nohách a stále sa triasla – verzia, že niekomu utiekla a túlala sa, bola teda nepravdepodobná. Na brušku mala nepeknú jazvu po fušersky spravenom cisárskom reze, zopár chrastičiek a menších nádorov na mliečnych žľazách, zápal uší, očí a chrup v katastrofálnom stave (na zuboch nebolo vidieť kúsoček bielej farby, boli sivohnedé!!!). Vek sa nedal odhadnúť. Na ultrazvuku sa ukázalo, že nádorčeky sú chvalabohu nezhubné, no pridal sa zápal čriev a o pár týždňov angína, a zápal pankreasu. Janka nemala absolútne žiadne hygienické návyky, nevedela, čo sú hračky, tráva a chodenie na prechádzky. Jediné, čo ju zaujímalo bolo jedlo, ktoré doslova hltala, a nosenie sa na rukách. Absolvovala očkovania, čistenie zubov a niekoľkokrát liečbu antibiotikami.Pomaličky sme ju začali po malých dávkach „vykrmovať“ a učiť hygiene – venčiť sme ju chodili každé 2-3 hodiny. Janka sa učila psiemu správaniu pozorovaním a opakovaním po našej Gabike. Učila sa všetko od základov - že vonku sa oňucháva tráva, že sa dá značkovať, že za loptičkou sa beží a palice a šišky sa hryzú. Privolanie sme ju učiť nemuseli, keďže sa vonku od nás nepohla :-). Koncom decembra pribrala tretinu svojej hmotnosti (vážila už 1,7 kg), osvojila si hygienické návyky a prvý krát sa začala hrať s hračkou.Dnes, po 4 mesiacoch dobrej starostlivosti, je z Janky normálny pes. Stále všetko opakuje po Gabine, teší sa von, chodíme na dlhšie prechádzky do lesa. Už vládze za veľkou Gabikou a formujú sa jej pekné svaly. Váži konečne tak akurát, teda 1,9 kila (už by aj stačilo ). Doma ničí hračky, vonku aportuje šišky a ako bonus stráži a šteká na susedov, ktorí idú okolo dverí :-). Aký bol presne Jankin život pred 18. novembrom, nevieme. No všetko nasvedčuje tomu, že žila niekde zavretá, zanedbaná, vyhladovaná a slúžila svojmu pánovi na rodenie moderných miniatúrnych yorkshirov. A keď rodiť prestala, bolo treba sa jej rýchlo zbaviť...Ivica H.







0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Už sa mi nechce alaya1 ani reagovať, ale len si všimni (čo pochybujem že si si nevšimla, keď si tak zúrivo reagovala) aká je prax chovateľov: chovateľka má chovateľskú stanicu, pritom sa angažuje ako veľká ochrankyňa zvierat: vyberá euráčiky, žobre o konzervy, granule - ale nikdy nevezme deku. Tiež takto sa chová chovateľ NO s veľkým pozemkom na výcvik psov. Ten pre zmenu útulok má: asi desať búd, nezateplených, otvorených, prší mu do nich, ale keď by som mu doviedla psíka tak ho nedá spolu k inému psíkovi lebo "má plno". Tiež na všelijakých akciách vyrevuje do mikrofónu, žiada prispieť na tento útulok. To sú chovatelia - majitelia útulkov "pro forma"= množitelia, ktorí berú len peniaze, konzervy a granule. Asi všetci vieme prečo.

Nie, alaya1 - ty si nereagovala na toto prirovnanie, ty si napísala že zvieratá žerú granule v nehygienických podmienkach, potom roznášajú choroby zlostila si sa že som prirovnala chovateľov k istému pánovi s fúzikmi z II. svetovej vojny, ktorý tiež ako chovatelia triedil ľudí na čistú a nečistú rasu. Chovateľstvo = množiteľstvo by som zakázala rovno zo zákona a medaile na výstavách by dostávali len bastardi a orieškovia: to je zaslúžená medaila, bez umelého selektovania psov, tam sa zastavím pri každej klietke, lebo každý pes je iný. Ja výstavu čistokrvných psov prirovnávam k dcére plastického chirurga čo vyhrala súťaž o miss.

Moja prosba bola o tom, aby baby namiesto voňaviek nosili v kabelke dve malé fľaštičky granúl, každá ľahko odnesie, môže to zvieraťu vtedy nasypať keď ho zúboženého stretne hoci aj o polnoci, má prvú pomoc vždy poruke, nezaberie to čas a ani to nie je až také nákladné na financie. Je to praktické pre každého, bez toho že by sa musel angažovať na vysokej úrovni pomôže hneď vtedy keď je to potrebné a nie až vtedy keď vyzbiera potrebné množstvo peňazí, granulí alebo konzerv - pre seba ako hrdého chovateľa = množiteľa.
To mi tiež niečo pripomína: celebrity ktoré po celý rok zdierajú chudobu a na Vianoce v drahom kožuchu pred kamerami predávajú kapustnicu a vyzbierané peniaze darujú útulku. Ale aby bezdomovcovi poskytli po celý rok prácu - to ich ani nenapadne. A na Vianoce si vyjdú v elegantných rajtkách zajazdiť po rozľahlom pozemku kde by mohla stáť fabrika a bezdomovec by si sám na seba zarobil a vy .... l by sa na ich vianočnú kapustnicu.
Škoda že si svoj príspevok zmazala, asi si mala prečo. Ten môj si okopírujem a ako dobrú radu ho hocikde bez hanby môžem zavesiť pre ľudí čo chcú okamžite pomôcť.

Všetkým ktorí si túto jednoduchú ale účinnú radu vezmú za svoju prajem pekné Vianoce.
2 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Pomoc pre nechcené zvieratá v Trebišove

Ďakujeme ZŠ M.R.Š a pani učiteľke za Vianočnú zbierku pre psíkov


ďakujeme Základnej škole M.R.Š Trebišov,za granulky a veci pre psíkov
1 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz



Mija Stránky

FIDO 10 LET !
V koutku na dece schoulený leží,
asi zaujme někoho ztěží.
Ale jeho příběh by jste měli znát,
kdysi býval něčí kamarád.
Za Fidovu lásku přišla odplata,
ale ne v podobě boudy ze zlata.
Páníček mu oplatil vyhozením z domu,
a to v době, kdy přestal vidět a slyšet k tomu.
Opravdu báječný ten jeho majitel,
nejradši bych ho chytla za "pytel"
a praštila s ním o beton rázně,
už by mu nepomohly ani Lázně.
Z Fida se bezdomovec stal ze dne na den,
a venku umíral skoro hladem.
Dobří lidé pomohly mu z ulice,
a Fido byl vděčný za záchranu velice.
Nyní v útulku úchylen v bezpečí,
jenže mu prostředí tady nesvědčí.
Tak moc bychom mu domov chtěli dát,
něčí náruč, co ho bude hřát.
Nikdo ale zalíbení nenašel zatím v něm,
řekněte jeho příběh prosím všem.

Kříženeček cca 10 let starý - má zákal v očích a horší sluch. Fido je klidný samostatný pejsek, pro kterého hledáme majitele, který mu poskytne klid a pohodu v závěrečné fázi jeho života. Je vhodný na zahrádku.http://obcan.ckrumlov.info/docs/cz/20061120155959.xml
2 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

2 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Dav Pozri príspevok
Pomôcť sa dá aj takto a je to chvályhodné. Ale v útulkoch sa psy a mačky očkujú proti besnote, preto je lepšie zvieratá nenechať na uliciach, ale pod dohľadom veterinára a zaočkované a veterinárne ošetrené. Ďalej, nie každý má rád zvieratá a hlavne z túlavých môže mať strach. O tom, že tieto zvieratá môžu byť ľahkým terčom týrania, ani nehovoriac.
P.S. Kým ma obviníte z nelásky zvieratám: môj pes je z útulku, 4 roky som fungovala ako "detašované pracovisko" útulku a pomáhala s chúlostivými prípadmi.
Dav, s útulkami máš pravdu, ALE to by si najskôr obce a mestá museli plniť svoju povinnosť a zriaďovať ich. Na Slovensku je cca 2000 (?) obcí, koľko z nich má útulok? Ďalej niektoré útulky zoberú psa len vtedy, ak ho odchytí človek určený obcou (mestom) - väčšinou je to asi mestská polícia - inak ho nezoberú, aj keď bol nájdený na ceste. Ďalej aj keby ho do útulku zobrali, nie každý má možnosť prevozu niekedy aj desiatok kilometrov. Ďalej niekedy ho zoberú do útulku za poplatok, ktorý musí zaplatiť ten, kto psa prinesie a nie každý si to môže dovoliť. Niekto bude určite namietať, že to sú len výhovorky, ako sa to nedá a nie hľadanie spôsobu, ako sa to dá. Väčšinu z toho, čo som napísala, som si "vyskúšala" sama, takže netrepem do vetra (a teraz hoď kameňom, kto si bez viny ). Útulky sú stále len riešením dôsledkov, nie odstraňovaním príčin.
Naposledy upravil Llívia : 23.12.12 at 22:57
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz



Zuzča Kovárička

S.O.S.!!!!!!!! ZORO ZOSTAL NA DVORE BEZ BÚDY OPUSTENÝ A HROZÍ MU UTRATENIE A ZAMRZNUTIE (((((((((
Zoro z Detvy je krásny mladý x NO s BSP. No jeho majiteľka sa naňho úplne vykašlala - odsťahovala sa z domu a chcela ho dať hneď utratiť. Soňa Murínováju uprosila, aby s tým ešte počkala, že mu bude hľadať domov. Už niekoľko mesiacov ho chodí pravidelne kŕmiť, no o Zora sa nikto nezaujíma a teraz už aj siný mráz hrá proti nemu
Prosíme, zdieľajte Zora a hľadajte mu aspoň dočasku, aby sa nestalo, čo si nikto neželáme Kontakt: 0949513071
— v Detva.
1 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz



KS Vranov nad Topľou

Krásna Bayly a ostatne šteniatka by si veľmi priali svojich paničkov,ktorých by mohli zahrňať láskou..dnes sa nesmierne tešili návšteve a nevedeli sa nabažiť maznania a ľudskej spoločnosti,nadšene oblizovali tváre a v kútiku duše dúfali,že už sa nebudú musieť vrátiť do studeného koterca...prosím,pomôžte niekto aspoň dlhodobými dočaskami,fakt ale len zodpovední ľudia,ktorí majú vážny záujem pomôcť! zdieľajte samozrejme..
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať