Zavrieť

Porady

Lievance

dobrý den.

mam problém. slubila som dcerke , ze jej urobim lievance. este som ich nikdy nerobila. panvicu na ne som si uz kupila, len k receptu som sa este nedopracovala.

nema niekto pre mna odskusany dobry receptik??
nesmiem sklamat dcerku, tak mi poradte.

vdaka
Usporiadat
janasv janasv

janasv je offline (nepripojený) janasv

Zazitok zo slanych doliek skvely, tesim sa najma na to, ked bude kopec zeleniny zo zahrady a k nim budem robit zeleninove salaty. Dakujem za typ.:p:p:p
0 0
blondy blondy

blondy je offline (nepripojený) blondy

iwa
Candy
Ja mam velmi dobry a rychly recept:
1 biely jogurt
1 vajce
1 vanilkovy cukor
5 lyzic polohrubej muky
trochu sody bicarbony
staci zmixovat alebo rozhabarkovat jogurt, vajce a cukor, postupne pridavat muku a nakoniec sodu bicarbonu. Zvladne to aj moja 5rocna dcera a ma z toho zazitok.Potom uz len vyprazit.
fíha, vyzerá to jednoducho a dobre. Ale nechýba tam troška soli? Vyskúšam ...
0 0
viekafe viekafe

viekafe je offline (nepripojený) viekafe

Ja som kúpila lievance v prášku,ale keďže je nás viac,dorobila som cesto pridaním vajíčka,kvasníc,cukru ,štipku soli,polohrubej múky a s mliekom som vypracovala polotuhé cesto ,nechala nakysnúť.Vo forme/alebo na palacinkárke/ vysmažiť a podávať s džemom a navrch šľahačku,posýpanú grankom.
0 0
KacenkaXX KacenkaXX

KacenkaXX je offline (nepripojený) KacenkaXX

Piškótové dolky

4 žĺtky
20 g cukru
250 g hrubej múky
1/3 litra mlieka
sneh zo 4 bielkov
soľ, olej na vyprážanie

Žĺtky vymiešame s cukrom, pridáme mlieko, soľ a hrubú múku. Cesto necháme stáť asi 1/4 hodiny. Potom pridáme sneh a z cesta na panvici lyžicou formujeme dolky. Z tohto množstva upečieme asi 30 kusov doliek. Podávame s lekvárom.

Cesto sa najskôr bude zdať riedke, no po odstátí zhustne, stačí sa držať množstva surovín uvedených v recepte a dolky budú fajn. Jedine pravidelne pridávam ešte lyžicu cukru, sme sladkí )) Cesto je hustejšie, preto nie je potrebná panvica s jamkami.
0 0
olybaba olybaba

olybaba je offline (nepripojený) olybaba

pozdravujem,
nakolko je strasne vela jablk, hladala som recept na jablkove lievance a dostala som sa do tejto temy, skusim ju ozivit :
- idem urobit taketo jablkove lievance, su rychle, su bez drozdia :
2 vajcia
4 PL krystalovy cukor
1 skoricovy cukor
vymiesat a pridat
4 PL polohruba muka
1 KL prasok do peciva
1 acidko, kysla smotana, jogurt a pod.
zmiesat a nakoniec pridat
3 nastruhane jablka
nechat postat cca 30 min.
piect v lievanecniku, posypat praskovym cukrom podla chuti
malo by to takto vyzerat - dobru chut

1 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Ja som včera robila tieto:
100g vločiek(ja som použila jemné s klíčkami) zaliať 1/4l horúceho mlieka, nechať odstáť cca 20 min. Prisypať 200g preosiatej hladkej múky zmiešanej s 1 PDP, 1 vajcom a štipkou soli. Priliať ešte 1/4l mlieka(už nie horúce).
Upečené lievance som potrela čermicovým džemom a do stredu dala kôpku kyslej smotany vymiešanej s trochou prášk. cukru.
Verte, boli výborné.
0 0
monspa monspa

monspa je offline (nepripojený) monspa

Ďalší recept : 20 g droždia, 45 dkg hl. múky, 5 dkg kr. cukru, soľ, 2 vajcia, 6 dl mlieka. Droždie nechať nakysnúť s trochou vlažného mlieka a trochou cukru, zamiešať s ostatnými prísadami a nechať cca 30-40 min. v teple nakysnúť. Ja používam iba tento recept, ale po prečítaní predošlých príspevkov rozšírim jedálniček určite o sladké dolky a jablkové lievance.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať