Zavrieť

Porady

Oklamana, co dalej?

Dobrý večer,
mám taký dosť delikátny problém. Odstupovala som reštauráciu, skontaktovala som sa s jedným záujemcom. Hneď počas telefonikého rozhovorumi oznámil že reštauráciu už ďalej ponúkať nemám ze on ju 100% chce prevziať, že sa môžem vysťahovať. Na druhý deň prišiel aj so ženou. Nadšený z reštaurácie, ukázala som mu všetko čo je v predmete odstúpenia(zariadenie a vybavenie reštaurácie plus zasoby). Podpísala som s ním prehlásenie že odstupujem nájom v takej a takej sume(ktorú sme mimo iné stiahli o 7500 €)a v sume je zahrnuté zariadenie a vybavenie reštaurácie plus zásoby, k tomu bol vypísaný príjmový doklad. Medzitým prišiel majiteľ ktorý s ním začal spisovať nájomnú zmluvu, ja medzitým už komplet vysťahovaná . Pri písaní zmluvy s majiteľom priestoru sa zodvihol a odišiel.
Neskôr cca asi o 4 hodiny mi prišla sms že mu mám vrátiť peniaze lebo na mna podá trestné oznamenie. Momentálne som v situácii kde nevidím riešenie.
Vraj môže odstúpiť od zmluvy ale ja som s ním zmluvu neuzavrela mám iba prehlásenie a príjmový doklad. Čo vlastne vyplatil za zariadenie a vybavenie reštaurácii.
Usporiadat
enrik enrik

enrik je offline (nepripojený) enrik

takže...práve som sa vrátila od právnika...mám kludne spávať, vymožiteľnosť zo strany záujemcu je nulová..
0 0
mareko mareko

mareko je offline (nepripojený) mareko

Citícia zo zadania témy zadávateľkou:
Podpísala som s ním prehlásenie že odstupujem nájom v takej a takej sume(ktorú sme mimo iné stiahli o 7500 €)a v sume je zahrnuté zariadenie a vybavenie reštaurácie plus zásoby, k tomu bol vypísaný príjmový doklad. Medzitým prišiel majiteľ ktorý s ním začal spisovať nájomnú zmluvu, ja medzitým už komplet vysťahovaná . Pri písaní zmluvy s majiteľom priestoru sa zodvihol a odišiel.
Neskôr cca asi o 4 hodiny mi prišla sms že mu mám vrátiť peniaze lebo na mna podá trestné oznamenie. Momentálne som v situácii kde nevidím riešenie.
Vraj môže odstúpiť od zmluvy ale ja som s ním zmluvu neuzavrela mám iba prehlásenie a príjmový doklad. Čo vlastne vyplatil za zariadenie a vybavenie reštaurácii.
0 0
enrik enrik

enrik je offline (nepripojený) enrik

Dobrý deň, viem,že debatu som založila už dávno, ale rada by som informovala o tom ako to všetko dopadlo..pán podal trestné oznámenie, zároveň podal aj na súd žalobu o nedovolené obohatenie.trestné oznámenie bolo zrušené, vyšetrovatelia sa na tom dosť pozabávali. Cca pred mesiacom skončil súdny spor. Žaloba bola zamietnutá a pán musí vyplatiť trovy konania. nedostavoval sa na pojednávania opakovane bez ospravedlnenia, vystiredal zopár právnikov, nakoniec nemal žiadneho. celkovo sa zúčastnil na 1 pojednávaní. Neprevzal si ani rozsudok. V súčastnej dobe čakám na súhlas súdu na exekúciu. Celá tá procedúra za jeho hlúposť ma stála 2500€, ktoré teraz musí či chce či nechce zaplatiť. Nerátam psychickú ujmu. Tak prajem krásny zbytok dňa a ak by ste mali otázky rada vám ich zodpoviem...
3 1
lacotinka lacotinka

lacotinka je offline (nepripojený) lacotinka

enrik
Dobrý deň, viem,že debatu som založila už dávno, ale rada by som informovala o tom ako to všetko dopadlo..pán podal trestné oznámenie, zároveň podal aj na súd žalobu o nedovolené obohatenie.trestné oznámenie bolo zrušené, vyšetrovatelia sa na tom dosť pozabávali. Cca pred mesiacom skončil súdny spor. Žaloba bola zamietnutá a pán musí vyplatiť trovy konania. nedostavoval sa na pojednávania opakovane bez ospravedlnenia, vystiredal zopár právnikov, nakoniec nemal žiadneho. celkovo sa zúčastnil na 1 pojednávaní. Neprevzal si ani rozsudok. V súčastnej dobe čakám na súhlas súdu na exekúciu. Celá tá procedúra za jeho hlúposť ma stála 2500€, ktoré teraz musí či chce či nechce zaplatiť. Nerátam psychickú ujmu. Tak prajem krásny zbytok dňa a ak by ste mali otázky rada vám ich zodpoviem...
čiastočne zabité 3 roky, lebo nemal právne povedomie, ale "právne bezvedomie"

PS
V malom na mňa včera asi 3-5 malí vykrikovali, že sa budeme inde rozprávať / podajú TO
a podobne
(a 1 veľký vraj 5.8. aj kdesi čosi podal )
0 1
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

enrik
....................................Cca pred mesiacom skončil súdny spor. Žaloba bola zamietnutá a pán musí vyplatiť trovy konania. nedostavoval sa na pojednávania opakovane bez ospravedlnenia, vystiredal zopár právnikov, nakoniec nemal žiadneho. celkovo sa zúčastnil na 1 pojednávaní. Neprevzal si ani rozsudok. V súčastnej dobe čakám na súhlas súdu na exekúciu. Celá tá procedúra za jeho hlúposť ma stála 2500€, ktoré teraz musí či chce či nechce zaplatiť. .................
Takže až to bude reálne ........ exekútor .............. tvrdo po ňom.......... nič mu neodpustiť.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať