Zavrieť

Porady

Zmena konatela v s.r.o. - dokumenty

Ahojte,

viem, ze tato tema sa tu uz zopar krat preberala, mnohe som si prestudoval no aj tak som z toho blbec

Priatelka (FO) ma s.r.o.cku v ktorej je jedina konatelka. Chceme, zmenit konatela na inu fyzicku osobu.

Podla toho co sme vygooglili tak by nam mali stacit nasledovne dokumenty:
- Rozhodnutie jediného spoločníka pri výkone pôsobnosti valného zhromaždenia
- Zmluva o prevode obchodného podielu na tretiu osobu uzavretá podľa § 115 OBZ
- 66€ kolkok

Treba nam este nieco? Skusali sme sa dopatrat nejakych informacii aj na okr. sude no tam nic

Za akukolvek pomoc vsetkym velmi pekne dakujem
Usporiadat
mariabratislava mariabratislava

mariabratislava je offline (nepripojený) mariabratislava

Economic Pozri príspevok
Všetko áno, okrem posledného
prikladáš úplné znenie = aktuálni spoločníci, konatelia, aktuálne všetky predmety vrátane nového, s dobrou adresou konateľa a spoločníka /dodatky netreba/
srdecna vdaka za vasu ochotu ! ako sa vam da odvdacit ?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
mariabratislava Pozri príspevok
srdecna vdaka za vasu ochotu ! ako sa vam da odvdacit ?

úsmevom. Veď sme na porade.
0 0
mariabratislava mariabratislava

mariabratislava je offline (nepripojený) mariabratislava

0 0
mariabratislava mariabratislava

mariabratislava je offline (nepripojený) mariabratislava

vyskytla sa mi jedna komplikacia, poradite prosim este?
VZ bolo 6.8., spolocnik si zmenil trvaly pobyt nasledne dna 20.8., je moznost napisat to do zapisnice tak, ze zhromazdenie vopred odsuhlasilo, ze spolocnik si ide zmenit trvaly pobyt a dopredu s tym suhlasi? alebo musim spravit dalsie VZ s dalsou zapisnicou cisto kvoli tomu trvalemu pobytu?


a este toto:
staci aby navrh zmeny do orsr pri dvojkonatelovej sro podpisal u notara len jeden konatel? maju samostane pravo, alebo je tam nutne poslat obidvoch?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
mariabratislava Pozri príspevok
vyskytla sa mi jedna komplikacia, poradite prosim este?
VZ bolo 6.8., spolocnik si zmenil trvaly pobyt nasledne dna 20.8., je moznost napisat to do zapisnice tak, ze zhromazdenie vopred odsuhlasilo, ze spolocnik si ide zmenit trvaly pobyt a dopredu s tym suhlasi? alebo musim spravit dalsie VZ s dalsou zapisnicou cisto kvoli tomu trvalemu pobytu?


a este toto:
staci aby navrh zmeny do orsr pri dvojkonatelovej sro podpisal u notara len jeden konatel? maju samostane pravo, alebo je tam nutne poslat obidvoch?
VZ vlastne takúto vec berie na vedomie, že spoločník a konateľ zmenil trvalý pobyt. Predsa v žiadnom dokumente sa tento konkrétny dátum nevyskytne, že kedy sa presne tak stalo. Netreba ďalšiu zápisnicu.
Ak majú samostatné konanie, stačí keď návrh podpíše iba jeden z nich.
0 0
mariabratislava mariabratislava

mariabratislava je offline (nepripojený) mariabratislava

spomina sa to v cestnom prehlaseni spolocnika, ze ku dnu XY ma novy trvaly pobyt, alebo tam datum radsej nedavat do toho prehlasenia?

este raz pre kontrolu:
sro robi styri zmeny, viac tu:
http://www.porada.sk/t198649-p2-zmen...ml#post2131298
v zapisnici musia byt oduhlasene vsetky tri a zobrat na vedomie ten trvaly pobyt.
tuto zmenu nestaci spomenut len v navrhu a dolozit cestnym prehlasenim?
ospravedlnujem sa ak mi to pomaly mysli
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Vyhlásenie urob v znení,len že sa mení trvalý pobyt z akého na aký, nepíš od akého dátumu sa mení.
0 0
Danica F. Danica F.

Danica F. je offline (nepripojený) Danica F.

Pekny vecer, mam jednu urgentnu otazku:
Konatel odstupil zo sro 31. augusta, je to tak podpisane v zapisnici z VZ, samozrejme maju novu spolocensku zmluvu s tymto datumom, vsetko je v poriadku. Moja otazka je:
Na register to podame az 5 septembra, v Navrhu zmeny je v DEN SKONCENIA FUNKCIE 31. august, aky datum bude na Vypise z ORSR.SK pri udaji o ukonceni konatelstva tejto osoby? Potrebovali by sme, aby tam dali platnost 31. august, register to moze zapisat takto spatne?

A co treba napisat do tohto okienka v Navrhu zmeny:

Údaje obsiahnuté v tomto návrhu navrhujem (navrhujeme)
zapísať do obchodného registra
ku dňu vykonania zápisu.
..

V Zapisnici mame datum 31.8, tento tu mozem dat? Zapisu to spatne?

Velmi pekne dakujem za ochotu.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Danica F. Pozri príspevok
Pekny vecer, mam jednu urgentnu otazku:
Konatel odstupil zo sro 31. augusta, je to tak podpisane v zapisnici z VZ, samozrejme maju novu spolocensku zmluvu s tymto datumom, vsetko je v poriadku. Moja otazka je:
Na register to podame az 5 septembra, v Navrhu zmeny je v DEN SKONCENIA FUNKCIE 31. august, aky datum bude na Vypise z ORSR.SK pri udaji o ukonceni konatelstva tejto osoby? Potrebovali by sme, aby tam dali platnost 31. august, register to moze zapisat takto spatne?

A co treba napisat do tohto okienka v Navrhu zmeny:

Údaje obsiahnuté v tomto návrhu navrhujem (navrhujeme)
zapísať do obchodného registra
ku dňu vykonania zápisu.
..

V Zapisnici mame datum 31.8, tento tu mozem dat? Zapisu to spatne?

Velmi pekne dakujem za ochotu.
Pokiaľ zo zápisnice vyplynie deň ukončenia funkcie konateľa 31. 8. 2012 a tento dátum sa dá do návrhu do časti deň zániku funkcie konateľa, OR u konateľa zapíše deň ukončenia 31. 8. 2012, hoci to podáš do OR teraz v septembri. Čiže kľudne daj dátum konania MVZ 31. 8. 2012

V tej časti Údaje..... nevypisuješ nič. So spätným dátumom OR nikdy nič nerobí.

V Potvrdení o zápise budeš vidieť a neskôr aj v histórii na internete v OR, že ten dotyčný bol konateľom do 31. 8. 2012.
Naposledy upravil Economic : 03.09.12 at 04:16 Dôvod: upresnenie
0 0
Danica F. Danica F.

Danica F. je offline (nepripojený) Danica F.

Economic, dakujeme. Pomohol si nam, dali sme to tak ako pises, dufam ze to bude v poriadku. Nech sa dari, vsetko dobre.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Danica F. Pozri príspevok
Economic, dakujeme. Pomohol si nam, dali sme to tak ako pises, dufam ze to bude v poriadku. Nech sa dari, vsetko dobre.
Ďakujem, budem držať palce, a dajte vedieť výsledok....
0 0
jana&magda jana&magda

jana&magda je offline (nepripojený) jana&magda

Ahojte,

Prosim poradte, ake dokumenty treba, ked chcem spravit zmenu konatela v sro, na FO, clen EU - Rakusko.
Je postup taky isty ako pri Slovenskom konatelovi?
dakujem velmi pekne za pomoc...
0 0
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
Postup rovnaký ako pri vymenovaní konateľa občana SR, budeš však potrebovať register trestov z materskej krajiny úradne preložený do slovenského jazyka.
0 0
jana&magda jana&magda

jana&magda je offline (nepripojený) jana&magda

Dakujeeeem, to bola teda rychlost
Inac vsetko ostatne ostava? ziadne valne zhromazdenie ani nic?
Dakujem
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
jana&magda Pozri príspevok
Dakujeeeem, to bola teda rychlost
Inac vsetko ostatne ostava? ziadne valne zhromazdenie ani nic?
Dakujem
Všetko ostatné ako keď menuješ slováka. Iba ten RT predložený do slovenčiny úradne na živnostenský úrad sa dokladá. Čiže musíš ho vymenovať, ak je jednoosobovka, tak rozhodnutím jediného spoločníka, a ak je to s viacerými spoločníkmi, tak VZ, úplné znenie, podpisový vzor konateľa.
0 0
jana&magda jana&magda

jana&magda je offline (nepripojený) jana&magda

Ste super, dakujeeeem
0 0
Danica F. Danica F.

Danica F. je offline (nepripojený) Danica F.

Economic Pozri príspevok
Ďakujem, budem držať palce, a dajte vedieť výsledok....
Takze na online registri je to zda sa v poriadku, este raz vdaka.
Len jednej veci nerozumiem, preco ked konatel skoncil funkciu k nejakemu datumu, preco nedaju datum ukoncenia k jeho menu a hotovo a vyfarbia ho na modro, akoze neaktualny. Preco ho tam napisu este raz s 2-dnovou cinnostou a az tam napisu datum ukoncenia fukcie, konkretne pri tom druhom dni, ach vysvetlila som to dobre? pride mi to zvlastne, ale asi na to je dovod
0 0
mariabratislava mariabratislava

mariabratislava je offline (nepripojený) mariabratislava

Po zmenách na ORSR je nutné tieto oznámiť ďalej, prosím vás chýba mi niečo v tomto zozname?

1/ DÚ - nechám im tam kópiu nového výpisu OR
2/ Živnost. register - správne tlacivo je toto? : http://www.minv.sk/?ine-vzory-tlaciv&subor=142260
3/ SP a VŠZP - tam pošlem spoločníka, keďže ma nový trvalý pobyt

To by malo byť asi všetko, či nie? Ešte pre poriadok, takéto zmeny sme robili:
http://www.porada.sk/t198649-p2-zmen...ml#post2131298
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
1. áno
2. na živnostenský sa už zmeny neohlasujú (jedine ak pribudne zahraničný nový konateľ dokladá sa zahraničný VRT úradne preložený ) zmeny bydliska u spoločníka ich tiež nezaujíma.
3. stačí oznámiť listom.
Naposledy upravil Economic : 11.09.12 at 04:53 Dôvod: upresnenie
0 0
Danica F. Danica F.

Danica F. je offline (nepripojený) Danica F.

Danica F. Pozri príspevok
Takze na online registri je to zda sa v poriadku, este raz vdaka.
Len jednej veci nerozumiem, preco ked konatel skoncil funkciu k nejakemu datumu, preco nedaju datum ukoncenia k jeho menu a hotovo a vyfarbia ho na modro, akoze neaktualny. Preco ho tam napisu este raz s 2-dnovou cinnostou a az tam napisu datum ukoncenia fukcie, konkretne pri tom druhom dni, ach vysvetlila som to dobre? pride mi to zvlastne, ale asi na to je dovod
Čo si o tom myslíte, dúfam že som nespravila nejakú chybu ja ...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať