Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Keďže ja guláš rád , tak som klikol a následne zdúpnel ...
Pre úplnosť dám teda svoju verziu ...nazývam ho - slepý guláš , čiže bez mäsa ...

Pôvodná verzia :
Zemiakový guláš
lyžica oleja, cibuľa, 50 g údenej slaniny, strúčik cesnaku, soľ, mleté čierne korenie, mletá červená paprika, 500 g zemiakov, 1 1/4 l vody, masox, vegeta, 2 špekáčiky, 1 lyžica rajčiakového pretlaku, 1 dl mlieka, trošku hladkej múky

Na oleji opečieme posekanú cibuľu a nadrobno pokrájanú slaninu. Pridáme rozotretý cesnak, soľ, čierne korenie, na kocky pokrájané zemiaky a trošku červenej papriky. Zalejeme vodou, pridáme masox, ochutíme vegetou a varíme. Asi po desiatich minútach pridáme na kolieska pokrájané špekáčiky, krátko povaríme a dochutíme rajčiakovým pretlakom. Zahustíme mliekom, v ktorom sme rozhabarkovali múku. Chvíľu ešte povaríme.
..a tá moja version..

Zemiakový guláš

Olej , cibuľa, 50 g údenej slaniny, strúčik cesnaku, soľ, mleté čierne korenie, mletá červená paprika, majoránka , zemiaky , voda , vegeta, trošku hladkej múky , klobáska , paprika , paradajka ...

Na oleji opečieme posekanú cibuľu a nadrobno pokrájanú slaninu. Neskôr pridáme nakrájanú klobásku . Okoreníme a zalejeme vodou .
Pridáme paradajky a papriku a neskôr zemiaky . Následne dáme cesnak a necháme vrieť . Môžeme zahustiť , no nemusí sa .
Na záver sa dochutí majoránkou a chvíľu povarí .


P.S.:
To červené považujem za dosť chybnú voľbu ...
Špekáčiky ešte beriem , no masox už nie ...
Klobásu režem nie na kolieska , ale na tie štvrtinky takým spôsobom , že ju rozrežem po dĺžke na polovicu a tie polovičky následne tiež . Potom už len tie štvrtinky klobásy sa narežú na primeranú hrúbku ...

Jedol som už všeliaké guláše , no ani v jednom nebolo ani chýru - slychu po mlieku ...
Ale je to len múj názor , každý bude jesť to , čo si sám navaril ...
4 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Predvčerom a včera som mal ten guláš bez miešania, v trúbe. Môj názor. Piecť ho pri 250 °C 1 a pol hodinu je dosť veľká rozkoš na spotrebu (+ rozohriatie rúry). Bravčové na kocky má na plyne má určite menšiu spotrebu €. Výhoda? Všetko dám do Jenského pekáča a za jeden a pol hodiny je to hotové a nemusím sa s tým "patlať" (smažiť cibuľku, mäso, variť, dochucovať...). Gulášik je chutný. Urobím si ho aj na budúce.
0 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

buchač Pozri príspevok
Keďže ja guláš rád , tak som klikol a následne zdúpnel ...
Pre úplnosť dám teda svoju verziu ...nazývam ho - slepý guláš , čiže bez mäsa ...

Pôvodná verzia :


..a tá moja version..

Zemiakový guláš

Olej , cibuľa, 50 g údenej slaniny, strúčik cesnaku, soľ, mleté čierne korenie, mletá červená paprika, majoránka , zemiaky , voda , vegeta, trošku hladkej múky , klobáska , paprika , paradajka ...

Na oleji opečieme posekanú cibuľu a nadrobno pokrájanú slaninu. Neskôr pridáme nakrájanú klobásku . Okoreníme a zalejeme vodou .
Pridáme paradajky a papriku a neskôr zemiaky . Následne dáme cesnak a necháme vrieť . Môžeme zahustiť , no nemusí sa .
Na záver sa dochutí majoránkou a chvíľu povarí .


P.S.:
To červené považujem za dosť chybnú voľbu ...
Špekáčiky ešte beriem , no masox už nie ...
Klobásu režem nie na kolieska , ale na tie štvrtinky takým spôsobom , že ju rozrežem po dĺžke na polovicu a tie polovičky následne tiež . Potom už len tie štvrtinky klobásy sa narežú na primeranú hrúbku ...

Jedol som už všeliaké guláše , no ani v jednom nebolo ani chýru - slychu po mlieku ...
Ale je to len múj názor , každý bude jesť to , čo si sám navaril ...
Este toto jedno cervene by som dal prec.
0 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
Na zajtra:kapustová nežná s domácim chlebom.
0 0
kargo kargo

kargo je offline (nepripojený) kargo

technický typ
Frankfurtská polievka s domácim cesnakovým chlebom a zeleninové rizoto
0 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

Akurat sa v rimskom hrnci pecu holubky z bielej sladkej kapusty plnene varenou pohankou, na masle smazenou cibulou, roznymi susenymi hribovitymi hubami, petrzlenovou vnatou, vajickom a redukovanym vyvarom (na sirup). Tu vodu, v ktorej som varil hriby/suchohriby/masliaky/kozaky, s trochou vyvaru a kapustnej vody, mukou zahustim na jednoduchu omacku a vylepsim kyslou smotanou (vela kyslej smotany). K tomu najlepsie asi zemiakova kasa. Toto by bolo jasne, uz sa tesim.

Vas chcem poprosit o dalsie navrhy. Totiz ta hlavka mala cez tri kila! Takze mam hrniec plny sekanej kapusty, ktoru dusim s trochou masti a vody. Mne napadaju fliacky s kapustou, kapustova strudla (asi sladka), kapustniky. Ine napady? Vdaka.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Slayer666 Pozri príspevok

Vas chcem poprosit o dalsie navrhy. Totiz ta hlavka mala cez tri kila! Takze mam hrniec plny sekanej kapusty, ktoru dusim s trochou masti a vody. Mne napadaju fliacky s kapustou, kapustova strudla (asi sladka), kapustniky. Ine napady? Vdaka.
...ži , jedz a prdkaj .....
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Bravčový vrabec, kurča na kapuste.
3 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
Slayer666 Pozri príspevok
Akurat sa v rimskom hrnci pecu holubky z bielej sladkej kapusty plnene varenou pohankou, na masle smazenou cibulou, roznymi susenymi hribovitymi hubami, petrzlenovou vnatou, vajickom a redukovanym vyvarom (na sirup). Tu vodu, v ktorej som varil hriby/suchohriby/masliaky/kozaky, s trochou vyvaru a kapustnej vody, mukou zahustim na jednoduchu omacku a vylepsim kyslou smotanou (vela kyslej smotany). K tomu najlepsie asi zemiakova kasa. Toto by bolo jasne, uz sa tesim.

Vas chcem poprosit o dalsie navrhy. Totiz ta hlavka mala cez tri kila! Takze mam hrniec plny sekanej kapusty, ktoru dusim s trochou masti a vody. Mne napadaju fliacky s kapustou, kapustova strudla (asi sladka), kapustniky. Ine napady? Vdaka.
kapustový šalát, s mrkvou alebo bez
0 0
Bejkka Bejkka

Bejkka je offline (nepripojený) Bejkka

včera som upiekla chlieb...je vynikajúci a dnes k nemu varím kapustnicu. Možno ešte nejaké palacinky na sladko aj na slano a je to....
5 0
Helik3 Helik3

Helik3 je offline (nepripojený) Helik3

Aka som,taka som.Som jednoducho zena.Ked sa mi zachce smiat,smejem sa pojasena... ...viac
dnes robí drahý francúzske zemiačky. včera sme mali pauzu vo varení pod výdatnom víkendovom prežieraní sa. návštevníci z ďalekej Bratislavy si rozkázali steaky na všetky možné spôsoby... takže boli v sobotu aj v nedeľu, s varenými zemiačkami, aj pečenými a fazuľkovými lúskami. ku kuracím steakom dresing zo smotany, cesnaku a kôpru... k hovädzím steakom by sa vraj nič (dresing) nehodilo, že kaziť takú šťavnatú nádheru...
mňamky
6 0
Helik3 Helik3

Helik3 je offline (nepripojený) Helik3

Aka som,taka som.Som jednoducho zena.Ked sa mi zachce smiat,smejem sa pojasena... ...viac
Bejkka Pozri príspevok
včera som upiekla chlieb...je vynikajúci a dnes k nemu varím kapustnicu. Možno ešte nejaké palacinky na sladko aj na slano a je to....
bože, kedy ja konečne vyskúšam ten domáci chlebík spraviť... všetky rady som si tu prečítala, už asi aj pozabúdala
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Hŕstková polievka, filé z tresky, zemiaková kaša, zeleninový šalát. A ostalo ešte z tvarohovej bábofky.
Naposledy upravil Tweety : 16.04.13 at 10:28
10 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Včera fliačky s tvarohom...poznámka od SB...nejako veľa si navarila ?
Reku áno...zajtra nevarím čiže dnes
A ja zbytky od nedele...bravčový zajačik čisto na prírodno a pekelne kyslý uhorkovo kapustový šalát...
7 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Po troch dňoch hodovania na dovolenke v Tatrách dnes trošku skromne -lečo s klobáskou.
Obrázok 118.jpg  
7 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
Helik3 Pozri príspevok
bože, kedy ja konečne vyskúšam ten domáci chlebík spraviť... všetky rady som si tu prečítala, už asi aj pozabúdala
Veľmi jednoduché,čítaj:
http://varecha.pravda.sk/recepty/dom...95-recept.html

http://www.cuketka.cz/?p=788
2 0
gypsynka gypsynka

gypsynka je offline (nepripojený) gypsynka

mám rada spoločnosť, ale som rada aj sama so sebou, milujem svoju rodinu ...viac
Brokolicová polievka, ryžový nákyp s jahodami.
5 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Slayer666 Pozri príspevok
Vas chcem poprosit o dalsie navrhy. Totiz ta hlavka mala cez tri kila! Takze mam hrniec plny sekanej kapusty, ktoru dusim s trochou masti a vody. Mne napadaju fliacky s kapustou, kapustova strudla (asi sladka), kapustniky. Ine napady? Vdaka.
Toto si mal pôstne, tak obetuj kus údenej aj hovädzej kosti /mäso nie je vylúčené / a urob dobrý boršč.
Mala som na pláne, ale zabudla som kúpiť kapustu, nechce sa mi čakať kým skysne cvikla, mäsa bolo na polievku veľa a tak je z neho roštenka na slanine cibuli s cviklou. Vonia nádherne.
Ale ten cviklový kvas urobím, mám na neho veľkú chuť.

http://www.labuznik.cz/recept/kvas-z...svekonyj-kvas/
a keď už budete čítať, pozrite si tam aj poľský boršč.
Naposledy upravil kukučka : 16.04.13 at 12:12
1 0
gilda gilda

gilda je offline (nepripojený) gilda

mašličky s brokolicou a tofu
farfalle.jpg  
8 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

vidim ze dnes bezi brokolica...
u nas zeleninova brokolicova polievka

ja-hraskoa omeleta s raznym kvaskovym chlebom
muz-spaldove vrtule s bravcovym na zivansky sposob

obaja zeleninovy salat

b chladnicke je este co to z narodeninovej torty-vynimocne...
4 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať