Zavrieť

Porady

Krvné testy

DD,
chcem sa opýtať, či pred každou operáciou musia byť vykonané alebo by aspon mali byt vykonane testy aj na zistenie HIV virusu..A taktiez mam otazku ohladom HPV virusu- da sa zistit jeho pritomnost aj pocas klasickej preventivnej gynek.prehliadky?NIekto mi spominal, ze inkubacna doba u tohto virusu moze byt od nakazenia aj niekolko rokov je to pravda?Docitala som sa, vraj telo dokaze tento virus aj samo znicit..
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    moniv je offline (nepripojený) moniv

    moniv
    Co sa tyka druhej casti otazky, na beznej gynekologickej prehliadke ti HPV nezistuju. Gynekolog urobi cytologiu a az na zaklade jej vysledkov (teda ak su zle) sa robia dalsie vysetrenia a medzi nimi je aj pritomnost HPV virusu. "Inkubacna doba" moze byt roky, ale napr. mozes byt "nakazena" a nikdy sa ti to neprejavi... zalezi od imunity. A ak sa aj prejavi, tak sa s tym vie imunita sama vysporiadat (v niektorych pripadoch... v inych zial nie). Okrem toho, existuje asi stovka druhov HPV virusov, "nebezpecnych" je len niekolko z nich...
    Andy Kralik súhlas.. k tomu nieť čo dodať. ak žena chodí na pravidelné gynekologické prehliadky, zachytia sa nebezpečné zmeny, ktoré môžu byť spôsobené HPV.

    rastlinka je offline (nepripojený) rastlinka

    Už môj nick asi o mne niečo hovorí. Ale vo všeobecnosti mám rada nielen rastliny, ale aj zvieratá, prírodu a všetko čo spolu súvisí. Pretože zvieratá by tu neboli bez rastlín a naopak. Zaujímam sa o prírodu až priveľmi podrobne. Poznám rastliny a živočíchy, ktoré mi pomôžu prežiť v prírode. Viem, ako sa vyhnúť v lese nebezpečným zvieratám ( medveďovi ), ale viem ich aj sledovať. Dokážem sa z neznámeho prostredia dostať do ľudských obydlí. Cestu mi prezradia rastliny, potoky, pohyb zvierat... ...viac rastlinka
    Ahoj katika. Ja mám za sebou 4 operácie ruky. Pred ani jednou mi nerobili testy HIV vírusu. To viem na 100% Možno pred inou operáciou ( vnútorné orgány, gyn, a pod. ) musia byť robené tieto testy, ale neviem. Na druhú časť otázky Ti neviem opovedať, nechcem Ťa zavádzať.

    rastlinka je offline (nepripojený) rastlinka

    Už môj nick asi o mne niečo hovorí. Ale vo všeobecnosti mám rada nielen rastliny, ale aj zvieratá, prírodu a všetko čo spolu súvisí. Pretože zvieratá by tu neboli bez rastlín a naopak. Zaujímam sa o prírodu až priveľmi podrobne. Poznám rastliny a živočíchy, ktoré mi pomôžu prežiť v prírode. Viem, ako sa vyhnúť v lese nebezpečným zvieratám ( medveďovi ), ale viem ich aj sledovať. Dokážem sa z neznámeho prostredia dostať do ľudských obydlí. Cestu mi prezradia rastliny, potoky, pohyb zvierat... ...viac rastlinka
    Áno, aj to je riešenie. Aj keď - napr. ja osobne by som veľmi rada darovala krv, ale okrem zlomenín ruky mám aj jedno chronické ochorenie a dlhodobo užívam a budem musieť užívať lieky. Takže v mojom prípade darovať krv, aj keď veľmi chcem ( asi viem prečo ) nemôžem. Takže zrejme treba pristupovať jednotlivo, zvážiť možnosti a správne sa rozhodnúť.

    Andy Kralik je offline (nepripojený) Andy Kralik

    Andy Kralik
    buchač Pozri príspevok
    Pred žiadnou operáciou sa HIV testy nerobia ...
    Nie je pravda. Vyšetrenie HIV býva súčasťou predoperačného vyšetrenia. Závisí asi od požiadavky konkrétnej kliniky, keď tu viacerých operovali bez toho aby im ho vyšetrili.. ale napr. moja skúsenosť - člen rodiny bol nedávno plánovano operovaný v Ružinovenskej nemocnici a medzi požiadavkami na predoperačné vyšetrenie boli konkrétne uvedené HIV a hepatitída B. Bez toho by operácia nebola. Je to dôležité s ohľadom na bezpečnosť zdravotníckych pracovníkov.

    ilona Pozri príspevok
    Choď darovať krv a tam Ti test HIV určite spravia.
    Ľudia vy ste s úplne zbláznili dávať takéto rady? To nemyslíš vážne! Keď nemáte predstavu o čo ide, radšej buďte ticho.

    1. Choďte darovať krv, ale nie preto aby ste zistili či máte HIV! To je nezodpovedosť.
    2. Keď chce niekto zistiť či má HIV, asi vie, že sa správal rizikovo. V tom prípade nemôže darovať krv. Iba že by klamal v dotazníku. To je tresný čin! A nezodpovednosť.
    3. Ak by niekto daroval krv preto aby "zistil či je HIV pozitívny" môže sa stať že je krátko po infekcii, v krvi protilátky nebudú ale už infekčný je. Čo sa stane s pacientom ktorý infikovanú krv dostane si domyslite..
    4. Ak chcete mať istotu že ste HIV negatívni, dajte si vyšetriť HIV. Zadarmo vás vyšetria kdekoľvek na Úrade verejného zdravotníctva. Hľadajte poradne zdravia - prevencia HIV/AIDS. Viď. na stránke http://www.uvzsr.sk/index.php?option...id=8&Itemid=61 nájdite kraj z ktorého pochádzate, dostanete kontakty na jednotlivé poradne prevencie HIV/AIDS v rámci regionálneho ÚVZ. Nemusíte chodiť za svojim lekárom, vyšetria vás priamo..
    5. Krv darujte, ale len vtedy ak ste sa rizikovo nesprávali, inak je to nezodpovednosť a trestný čin!

    ilona je offline (nepripojený) ilona

    ilona
    Choď darovať krv a tam Ti test HIV určite spravia.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    katika690 Pozri príspevok
    DD,
    chcem sa opýtať, či pred každou operáciou musia byť vykonané alebo by aspon mali byt vykonane testy aj na zistenie HIV virusu..A taktiez mam otazku ohladom HPV virusu- da sa zistit jeho pritomnost aj pocas klasickej preventivnej gynek.prehliadky?NIekto mi spominal, ze inkubacna doba u tohto virusu moze byt od nakazenia aj niekolko rokov je to pravda?Docitala som sa, vraj telo dokaze tento virus aj samo znicit..
    Dakujem
    rastlinka Pozri príspevok
    Ahoj katika. Ja mám za sebou 4 operácie ruky. Pred ani jednou mi nerobili testy HIV vírusu. To viem na 100% Možno pred inou operáciou ( vnútorné orgány, gyn, a pod. ) musia byť robené tieto testy, ale neviem. Na druhú časť otázky Ti neviem opovedať, nechcem Ťa zavádzať.
    Pred žiadnou operáciou sa HIV testy nerobia ...
    Nemá opodstatnenie , nakoľko na Slovensku je veľmi málo pozitívnych ...
    Peniaze radšej ani nespomínam ....

    HPV vírus sa zistí v pohode pri prehliadke ...
    KTO JE OHROZENÝ?
    HPV – tri písmená, ktoré dokážu nejednej žene poriadne skomplikovať život.

    Genitálnym vírusom HPV sa môžu nakaziť ako ženy, tak aj muži. K prenosu vírusu dochádza pri akejkoľvek sexuálnej aktivite, vrátane genitálneho kontaktu. Na prenos teda nie je potrebný sexuálny styk ako taký. Ohrozenými sú všetci sexuálne aktívni jedinci bez rozdielu pohlavia. Keďže táto infekcia často nie je sprevádzaná špecifickými príznakmi, vírus sa môže prenášať bez toho, aby o tom infikovaní vedeli. HPV je vysoko infekčný, takže stačí iba jediný kontakt s ním a dochádza k prenosu nákazy.

    Väčšina žien sa o fakte, že sa nakazili touto infekciou dozvedia iba prostredníctvom tzv. PAP testu
    , tiež známeho ako Papanicolaouv ster. Tento test býva súčasťou gynekologického vyšetrenia a pomáha zisťovať prítomnosť abnormálnych buniek vo výstelke krčka maternice. Pomocou tohto testu lekári zisťujú, či sa výskyt abnormálnych buniek súvisiacich s HPV dá úspešne liečiť, ak sa včas diagnostikujú. Rakovina krčka maternice je tiež jedným z tých typov rakoviny, ktorým sa dá úspešne predchádzať.
    Zdroj :
    ...internet ......

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.