Zavrieť

Porady

Ako sa BRÁNIŤ - voči agresívnemu psovi suseda ????

Dobrý deň poraďáci,

cca. jeden rok dozadu sused umiestnil "koterec" svojho veľkého poľovného psa s agresívnymi zlozvykmi (nekonečné celonočné brechanie, útočenie psa cez pletivo na naše osoby ) k plotu nášho pozemku.
Nepomohli ani naše prosby o premiestnenie tohto koterca inde , v podstate tento pes má aj tak voľný výbeh . Problém všetkého je v tom, že susedova agresivita stúpla až do takých hraníc, že tohto psa začal vyslovene proti nám doslova huckať...štvať...
Z tohto psa máme už aj ozaj vážne obavy, nakoľko nechcem si ani predstaviť ak by tento pes susedovi ušiel a zaútočil by na naše deti. prípadne na nás s manželkou. Nevieme si rady, snažili sme sa to riešiť políciou - ale bolo to abslútne bezúspešné.

Čo robiť - poraďte ( ak by nám niekto radil, že ho máme nebodaj otráviť - nech to ani nepíše - toto nie je riešenie ) Potrebujeme rozumnú radu, cestou súdu...alebo niečo iné... alebo to napadnúť nejakým § ...

Ďakujeme

Usporiadat
nordic nordic

nordic je offline (nepripojený) nordic

Kupte si bandoga a nemusite sa bat o vasu bezpecnost.
0 0
nordic nordic

nordic je offline (nepripojený) nordic

[QUOTE=mareko;2152006]
Retuska Pozri príspevok
..alebo ked namna nejaky rodic cez celu ulicu vrieska,nech si drzim psa,tak az k nemu dojdeme mu odvetim ze chodnik je dost siroky a ci sa mu to paci ci nie pes bdue nadalej pusteny. to snáď nie !!!
Preco nie ? Osobne mam staforda ktory nikdy nezastekal ani len nezavrcal na cloveka a ludi zboznuje. Chodi bezne bez voditka a u policajtov nieje vedeny ako nebezpecny pes. Nevidim dovod ho terorizovat voditkom.
0 0
miroslav42 miroslav42

miroslav42 je offline (nepripojený) miroslav42

ok poraďáci a iní, čo sa pridali - pozdravujem Vás

prečítal som si vaše názory.no pravdu povediac - mám z toho zmiešané pocity.
Niekto spomenul "že to sú akoby susedské spory" - na jednej strane deti na druhej pes.
Ja som milovníkom zvierat...všetkých...okrem hadov .... ale toto čo sa deje pri mojom parkingu je absolútne neznesiteľnéééééééééééééé !!!!!

Ja svoje auto zaparkovať inam neviem....ale pes od suseda má koterec na tom mieste - kde práve my vystupujeme z auta...a pýtam sa, na 800m2 pozemku len ozajstný "idiot" nepresunie to zviera preč !!!!!

Mimochodom, na políciu som to už ohlásil, nekonali a moje podanie zamietli ako neopodstatnené. Asi sa čaká, pokiaľ sa niečo nestane. OK...všetci sme nejaký....ale využívať PSA ako zbraň...to je už ozaj silná káva....

ja som napísal sťažnosť - avšak asi zákon žiaden neexistuje, keďže mi tu to nejako ušlo... či ??

BUCHAČ - si zbehlý v zákonoch..nie je to obmedzovanie osobnej slobody ??? ja nepotrebujem konflikt...potrebujem radu...a ochranu pre moju rodinu - pretože orgány činné - sú nečinné...a písať starostovi??? jasné - chodia spolu na polovačku - tzakže asi tak na lampáreň........

ahoj všetci
0 0
ivetaf ivetaf

ivetaf je offline (nepripojený) ivetaf

to je primitívna pripomienka ani nie hodná komentára
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
[QUOTE=nordic;2152168]
mareko Pozri príspevok

Preco nie ? Osobne mam staforda ktory nikdy nezastekal ani len nezavrcal na cloveka a ludi zboznuje. Chodi bezne bez voditka a u policajtov nieje vedeny ako nebezpecny pes. Nevidim dovod ho terorizovat voditkom.
Do kedy?nezašteka a nezavrti?
0 0
ivetaf ivetaf

ivetaf je offline (nepripojený) ivetaf

to som písala na gixovu prípomienku aby nebolo nedorozumenie
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Hoď mu ochutenú špekačku.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
miroslav42 Pozri príspevok

Ja svoje auto zaparkovať inam neviem....ale pes od suseda má koterec na tom mieste - kde práve my vystupujeme z auta...a pýtam sa, na 800m2 pozemku len ozajstný "idiot" nepresunie to zviera preč !!!!!
...nuž , čo povedať ???
Fakt je asi dement ...

Mimochodom, na políciu som to už ohlásil, nekonali a moje podanie zamietli ako neopodstatnené.
...holt ...majú pravdu ...
Asi sa čaká, pokiaľ sa niečo nestane.
...potom už bude neskoro ...ale debovi nevysvetlíš...
OK...všetci sme nejaký....ale využívať PSA ako zbraň...to je už ozaj silná káva....
...keby na mňa psa ako zbraň niekto chcel ...nuž , slušne povedané - smola ...
ja som napísal sťažnosť - avšak asi zákon žiaden neexistuje, keďže mi tu to nejako ušlo... či ??
BUCHAČ - si zbehlý v zákonoch..nie je to obmedzovanie osobnej slobody ???
...hm , čo je to zbehlý ???
To , čo potrebujem , tak ovládam ( teda snažím sa ) ...
NIE , nie je to obmedzovanie osobnej slobody , nakoľko všetko čo činí , sa odohráva na jeho pozemku ...
Môže ísť o priestupok v oblasti susedských vzťahov , no na §§§ to nie je...

ja nepotrebujem konflikt...potrebujem radu
To máš tak ...pri takomto susedovi je každá rada drahá a konfliktom sa nevyhneš ....
...a ochranu pre moju rodinu - pretože orgány činné - sú nečinné...a písať starostovi??? jasné - chodia spolu na polovačku - tzakže asi tak na lampáreň........
ahoj všetci
...otázka :

To susedovi drbe len z rozkoše alebo nevie , čo s voľným časom ?
Pýtam sa viac - menej preto , lebo niekedy je to aj o niečom inom ...

Lebo ako sa vraví ..." Bez vetra sa ani lístok nepohne "...
0 0
Retuska Retuska

Retuska je offline (nepripojený) Retuska

[QUOTE=nordic;2152168]
mareko Pozri príspevok

Preco nie ? Osobne mam staforda ktory nikdy nezastekal ani len nezavrcal na cloveka a ludi zboznuje. Chodi bezne bez voditka a u policajtov nieje vedeny ako nebezpecny pes. Nevidim dovod ho terorizovat voditkom.
suhlasim samozrejme na niektorych miestach ho na voditko dat treba,ci ludi miluje ci nie,ale nie za kazdu cednu ako to tu niektori prezentuju
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
[QUOTE=Retuska;2152346]
nordic Pozri príspevok
suhlasim samozrejme na niektorych miestach ho na voditko dat treba,ci ludi miluje ci nie,ale nie za kazdu cednu ako to tu niektori prezentuju
...aj ja súhlasím , lenže v opačnom garde ....

Na niektorých miestach ho z vôdzky MOŽEŠ pustiť , či ľudí miluje a či nie ...no nie za každú cenu ako to majitelia psov prezentujú...
0 0
Retuska Retuska

Retuska je offline (nepripojený) Retuska

Miroslav...ja si myslim,ze ak hocico podniknes tak konflikt vznikne,tak to chodi medzi susedmi...organy konat nebudu lebo take je nase zakonodarstvo ze na nic....jedine sa skus podla mna psovi nejak "zaliskat"..my mame tiez suseda co zo zaciatku mal maximalne agresivneho psa...pribehol a hned zacal po ludoch stekat a skakat...psov sa nebojim ale zas odtial potial,tiez mi to nieje prijemne...ale obcas som mu podhodila piskotku pohladkala a bol v klidku
su sice ludia co to robia iba z nudy,ze zneprijemnuju susedom zivot,ale tak to by musel byt riadny blazon.
0 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

ešte by som poradila, kde je plot spoločný, vysadiť živý plot, alebo nejaké tuje, alebo natiahnuť husté pletivo, býva to zelenej farby a pes by ma už potom vôbec nezaujímal
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

buchač Pozri príspevok
...aj ja súhlasím , lenže v opačnom garde ....

Na niektorých miestach ho z vôdzky MOŽEŠ pustiť , či ľudí miluje a či nie ...no nie za každú cenu ako to majitelia psov prezentujú...
Omyl! Podľa zákona na niektorých miestach musí mať psa na vodítku, inak si pes môže voľne behať (nebavím sa teraz o nebezpečných psoch):
buchač Pozri príspevok
...nie TY SI ZA TO !!!!!!

Zákon č. 282/2002 Z.z. doslova vraví a upravuje o pustení psa bez vôdzky !!!
Konkrétnejšie je to § 4 a 7 ...
Keby len tie, aj ďlalšie - § 2 a najmä § 5

§ 4 Vodenie psa
(1) Vodiť psa mimo chovného priestoru alebo zariadenia na chov môže len osoba, ktorá je fyzicky a psychicky spôsobilá a schopná ho ovládať v každej situácii, pričom je povinná predchádzať tomu, aby pes útočil alebo iným spôsobom ohrozoval človeka alebo zvieratá, a zabraňovať vzniku škôd na majetku, prírode a životnom prostredí, ktoré by pes mohol spôsobiť.
(2) Vodiť nebezpečného psa mimo chovného priestoru alebo zariadenia na chov môže len osoba, ktorá je plne spôsobilá na právne úkony. Na verejnom priestranstve musí mať nebezpečný pes nasadený náhubok.
(3) Za psa vždy zodpovedá držiteľ psa alebo osoba, ktorá psa vedie alebo nad psom vykonáva dohľad.
(4) Držiteľ psa a ten, kto psa vedie, je povinný oznámiť svoje meno, priezvisko a adresu trvalého pobytu osobe, ktorú pes pohrýzol; ten, kto psa vedie, je povinný oznámiť osobe, ktorú pes pohrýzol, aj meno, priezvisko a adresu trvalého pobytu držiteľa psa. Súčasne je povinný skutočnosť, že pes pohrýzol človeka bez toho, aby bol sám napadnutý alebo vyprovokovaný, ak sa nepoužil v nutnej obrane alebo v krajnej núdzi, 4) oznámiť obci, kde je pes evidovaný.
(5) Podrobnosti o vodení psa ustanoví obec všeobecne záväzným nariadením.

§ 7 Priestupky
(1) Priestupku sa dopustí držiteľ psa, ak
f) nezabráni voľnému pohybu psa okrem priestorov na to určených.

(2) Priestupku sa dopustí ten, kto vedie psa, ak
e) nerešpektuje zákaz vstupu so psom alebo zákaz voľného pohybu psa,



§ 2 Vymedzenie pojmov
Na účely tohto zákona
c) voľným pohybom psa je pohyb psa bez vôdzky mimo chovného priestoru alebo zariadenia na chov; za voľný pohyb psa sa nepovažuje pohyb zvláštneho psa bez vôdzky mimo chovného priestoru alebo zariadenia na chov, ak je na základe výcviku ovládaný osobou, ktorá ho vedie.


§ 5 Vydávanie všeobecne záväzných nariadení obcami
(1) Obec môže všeobecne záväzným nariadením vymedziť miesta, kde je
a) voľný pohyb psa zakázaný,
b) vstup so psom zakázaný.
(2) Miesta vymedzené podľa odseku 1 musia byť viditeľne označené.


Niektoré mestá/obce si dali do VZN, že je voľný pohyb psov zakázaný na celom území mesta/obce. Súdy tieto VZN-ká zrušili, lebo sú protizákonné.
Teraz po útokoch psov bol pripravený návrh novely zákona, kde boli okrem nebezpečného psa doplnené aj kategórie nežiaduci pes (časť A) a pes so sprísneným držaním (časť B). Pes z časti B musí mať pri pohybe mimo chovného priestoru alebo zariadenia na chov nasadený náhubok a musí byť na vodítku, musí byť schválený chovný priestory, v ktorých sa pes chová, majiteľ musí mať kynologický výcvik... Strhlo sa okolo toho veľké haló! zo strany psíčkarov, že je to akože likvidácia niektorých plemien (novela chce "zlikvidovať" len pitbullov a bandogov), robia hromadné pripomienky, aby žiadna novela nebola... Ani v tomto návrhu nebola povinnosť mať každého psa na vôdzke všade okrem priestorov, kde by bol voľný pohyb psov povolený. Zaujímavé čítanie sú názory psíčkarov na túto novelu: http://www.dogforum.sk/viewtopic.php...=16689&start=0 - môj pes na vodtíku nebude, aj keby bol uvedený v časti B, každý, kto zákon podporuje, je laik a pirmitívny - po tento názor netreba ísť ďaleko http://www.porada.sk/t197794-p7-pomoc-zvieratam.html
alaya1 Pozri príspevok
S tymto moze suhlasit len ten, kto naozaj okolo ras psov isiel iba v bocnej ulicke, aj to slepej....
...
Zakon vyzera presne tak, ako jeho zhotovitelia a obhajovatelia- laicky a primitivne.
Doplním: do 10.10.2012 je možné pripomienkovať návrh. Ak niekomu v ňom chýba povinnosť, aby všetky psy bez rozdielu boli na vodítku (alebo aj iné veci), môže sa vyjadriť https://lt.justice.gov.sk/Material/M...wAll&langEID=1
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Urob alebo si kúp nejaký pískač, ktorý pes nemá rád, zapni ho a choď na víkend na dovolenku. Možno aj majiteľa psa omrzí jeho štekot a presťahuje ho.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

[QUOTE=nordic;2152168]
mareko Pozri príspevok

Preco nie ? Osobne mam staforda ktory nikdy nezastekal ani len nezavrcal na cloveka a ludi zboznuje. Chodi bezne bez voditka a u policajtov nieje vedeny ako nebezpecny pes. Nevidim dovod ho terorizovat voditkom.
Nemyslim, ze vodzka psa terorizuje. ved sa vyuziva aj pri vycviku poslusnosti psa.
0 0
miroslav42 miroslav42

miroslav42 je offline (nepripojený) miroslav42

ahoj poraďáci, tak opäť tu vidím zaujímavé paragrafy....no asi ani jeden sa nevzťahuje na môj daný problém. Niekto , tuším Buchač tu spomínal - že bez lístočka sa ni vetrík nepohne.
Ver - či nie....ja som s tým susedom nič nemal...a ani moja rodina...nesedím mu, asi preto, že mám lepšie auto (srandujem ). NO TERAZ VÁŽNE :
- spomenutý pes sa pohybuje aj na mojom pozemku za domom, ktorý ešte nemám oplotený /tam som dal zábranu z dosák/...ďalej čo sa týka vystukovania z auta na mojom parkovisku - najprv vysadím celú moju rodinu priamo pred vchodom do do mu...a potom následne idem ja sám zaparkovať auto.

ALE čo je GRO celého môjho problému, tento človek tohto psa skutočne ŠTVE a HUCKÁ ho proti nám... stačí len, že gazda sedí v garáži - ja vyleziem von, aby som si niečo vybral z fukra a už počujem ako na pokyn pes letí smerom na plot... skáče a je útočný....

na Obecnom úrade som nepochodil...dalo sa to čakať spoločná poľovačka

ps: asi sa nechať pohrýzť - potom sa niekto spamätá...
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

miroslav42 Pozri príspevok
ahoj poraďáci, tak opäť tu vidím zaujímavé paragrafy....no asi ani jeden sa nevzťahuje na môj daný problém. Niekto , tuším Buchač tu spomínal - že bez lístočka sa ni vetrík nepohne.
Ver - či nie....ja som s tým susedom nič nemal...a ani moja rodina...nesedím mu, asi preto, že mám lepšie auto (srandujem ). NO TERAZ VÁŽNE :
- spomenutý pes sa pohybuje aj na mojom pozemku za domom, ktorý ešte nemám oplotený /tam som dal zábranu z dosák/...ďalej čo sa týka vystukovania z auta na mojom parkovisku - najprv vysadím celú moju rodinu priamo pred vchodom do do mu...a potom následne idem ja sám zaparkovať auto.

ALE čo je GRO celého môjho problému, tento človek tohto psa skutočne ŠTVE a HUCKÁ ho proti nám... stačí len, že gazda sedí v garáži - ja vyleziem von, aby som si niečo vybral z fukra a už počujem ako na pokyn pes letí smerom na plot... skáče a je útočný....

na Obecnom úrade som nepochodil...dalo sa to čakať spoločná poľovačka

ps: asi sa nechať pohrýzť - potom sa niekto spamätá...

Ak vy toho psa neznasate, ten pes to citi, verte mi a nema rad ani on vas. Ja by som sa snazila, ziskat si psa na svoju stranu. Nestretla som sa s pripadom, aby pes utocil na cloveka, ktory mu ponuka odmenu, hladka ho, samozrejme nie po hlave, co si moze pes vylozit, ako nadradenie sa.
Urcite by som nosila v vrecku kusok klobasy, alebo detske piskoty, co psy miluju a pri utoku psa, by som mu najskor tie odmeny pohodila pred neho, uvidite neskor, ze vam bude zrat aj z ruky. Kde pan nema rozum, pes sa da uplatit zradlom vzdy.
Ale ak ho budete nadalej neznasat, pes to bude citit. zelam vam vela pokoja a hlavne chladnu hlavu.

je to hlupy majitel, nie pes.
0 0
miroslav42 miroslav42

miroslav42 je offline (nepripojený) miroslav42

ALAIA :

no pokiaľ by si mala 2 malé deti, na ktoré by ti zúril pes veľký ked sa postaví na zadné tak mi siaha asi až po ramená...neviem či by si mi dávala takéto rady....to tam mám strčiť ruku - aby som bol mrzááák ????

dakujem ozaj za takéto rady - ja prov milujem...ale pochop už KONEČNE - že toto je húúúúúccckkkkaannnieiee !!!!!!!!!!!!!!
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Vies co Miroslav? Ked ti rady od cloveka, ktory sa psami zaobera zdaju hlupe, porad si uz sam. Si nabruseny, nastvany. tebe nie je rady. Chudak pes. Blbec majitel, sused." priatel psov".

Napisala som, ziskat si psa na svoju stranu, pisala som, hodit mu to.Rozpravat kludnym hlasom.

Konecne sa ta snazim pochopit!!!!!!!!!!
A koncim.
Naposledy upravil alaya1 : 02.10.12 at 17:30
0 0
miroslav42 miroslav42

miroslav42 je offline (nepripojený) miroslav42

nie som nabrúsený - len som skormútený, že žijem v strachu o svoje deti....a toto neprajem nikomu

vidím, že si upravovala svoj koment...nevadí , dakujem za tvoju radu a nemyslím to ironicky...

nejako to už vyriešim - no nevkladaj mi prosím ťa tvoje slová do úst...ja nie som nabrúsený - OBAVA nie je nabrúsenosť - to by už ten chudák pes neexistoval - pokiaľ by som bol nabrúsený...ale toto ja nikdy nedokážem - také rady (viď.podhodiť mu njiečo...a podobne)

prajem ti fajn večer ALAIA
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať