Zavrieť

Porady

ODPREDAJ OBCHODNEHO PODIELU - NEKALE PRAKTIKY

dostal som sa do situacie, kedy som sa dohodol so svojimi spolocnikmi ze za financne vyplatenie odchadzam zo spolocnosti, predavam svoj podiel spolocnikom a samozrejme rusim svoje konatelstvo. Vsetku potrebnu dokumentaciu sme podpisali vsetci traja spolocnici. Dalsi den sme isli overit podpisy, ale len dvaja. Tretiemu majoritnemu spolocnikovi sme zaslali dokumentaciu postou, s tym ze si da overtit podpis a zasle tuto dokumentaciu na OR. Tento tak neurobil uz mesiac, drzi to u seba, s tym ze dohoda bola vyplata za podiel prebehne az po zapise na OR. Teraz mam osobne pocit ze som v akomsi vakuu, kedy sice som v OR zapisany ako spolocnik aj konatel, no v mene spolocnosti nemozem konat a nie som ani zo spolocnosti vyplateni.

Je nejaka zakonna lehota, kedy to zo zakona musi zaslat? Kedy nadobuda zrusienie podielu/konatelstva platnost - podpisanim zmluv alebo az zapisom do OR - mozem teda este stale konat za svoju spolocnost kedze este neprebehlo ani financne vyrovnanie? Ako by som ho vedel pritlacit k tomu aby to zaslal? Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    v tom pripade je neplatna
    inak na slovensku sa nemusi overovany podpis podpisovat priamo u notara???

    vegas je offline (nepripojený) vegas

    vegas
    takze to znamena ze som stale majitelom a mozem aj konat za firmu. Ale co ak budem konat a treti konatel si da overit svoj podpis? Tym padom ma platnu zmluvu v rukach len on a moze ju vytiahnut ked mu to vyhovuje, ja som odstrihuty od konatelstva a svojho podielu a zaroven nie som ani vyplateny zo spolocnosti. kedy nastava ten moment ked uz nie som majitel/konatel - ked sa podpisu a overia zmluvy alebo az ked sa to zapise na OR?

    co sa tyka overovanie, s podpisanymi zmluvami sme sli na mestsky urad a bolo

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    dostal si sa do patovej situacie, nakolko nevies kedy a ci si treti spolocnik nechal podpis overit. on uz tak mohol napriklad aj urobit len vam to nepovedal.
    Ako mas zabezpecene, ze sa ti do ruk dostane kopia zmluvy, ktora ti potvrdzuje narok na financne vysporiadanie? Lebo v pripade ze nijak, tak si vo velmi zlom bode.

    Velmi zalezi na tom, ako je spisana zmluva o prevode obchodneho podielu a ktory bod je v nej urcujuci ako okamzik platnosti. V pripade, ak by zmluva bola platna okamzikom financeho vyrovnania medzi vami, mozes napadnut rozhodnutie registroveho sudu ak tieto zmeny zapise do obchodneho registra. Ale neviem ci to tak mate.

    Kazdopadne, je skor vacsia sanca ze svoje peniaze uz viac krat neuvidis, pokial si zmluva nenajde cestu k tebe. Jedinou moznostou je potom skusit vyziadat si ju zo zbierky listin, kde by mohla byt ulozena (ale je to velmi otazne)

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Presne tak. Inak veľká škoda je, že si si neurobil aspoň kópiu zmluvy s overenými dvomi podpismi a hlavne jeden výtlačok ten by si mal mať, ten sa neoveruje Zápisnice z MVZ. Aj to je veľmi dôležitý dokument...
    Ja osobne by som zmluvu nepodpisovala skôr, než by sa mnou spoločník (ci) nevyrovnali ako sa patrí....
    Skús ísť sa informovať na príslušný register, či taký návrh už podaný bol...

    vegas je offline (nepripojený) vegas

    vegas
    Ale kedy zrusenie konatelstva nabera pravny ucinok - podpisanim zmluv alebo az ked je to zapisane v OR? Dokumenty, ktore mam podpisane (ale s neoverenymi podpismy) su Zmluva o rozdeleni obchodneho posielu a prevodu jeho častí; Zapis z jednona mimoriadnej valnej hromady. Ale prave na to pozeram, ze vsetko je to v čestine (treti spoločník je česká spoločnost, ktorej pravnik pripravoval dokumenty) ako aj príslusne zákony a praragrafy, napr. zmluva o rozdeleni a prevode obchod. podielu je uzavreta podle ust § 115 a §117 obchodního zákoníku, teda je to pravoplatné ked je to v čestine a podla ich zákonov? ide mi o jedno - bud sa dostat k svojej firme, alebo k svojim peniazom, skratka sa pohnut z tejto situacie. Dakujem

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    vegas Pozri príspevok
    Ale kedy zrusenie konatelstva nabera pravny ucinok - podpisanim zmluv alebo az ked je to zapisane v OR? Dokumenty, ktore mam podpisane (ale s neoverenymi podpismy) su Zmluva o rozdeleni obchodneho posielu a prevodu jeho častí; Zapis z jednona mimoriadnej valnej hromady. Ale prave na to pozeram, ze vsetko je to v čestine (treti spoločník je česká spoločnost, ktorej pravnik pripravoval dokumenty) ako aj príslusne zákony a praragrafy, napr. zmluva o rozdeleni a prevode obchod. podielu je uzavreta podle ust § 115 a §117 obchodního zákoníku, teda je to pravoplatné ked je to v čestine a podla ich zákonov? ide mi o jedno - bud sa dostat k svojej firme, alebo k svojim peniazom, skratka sa pohnut z tejto situacie. Dakujem
    1. Zmluva o prevode obchodného podielu nemá s konateľstvom vôbec nič spoločné.
    2. V zápisnici z VZ sa uvádza deň vzniku zániku konateľa
    3. Čeština na dokumentoch nie je problém.
    4. Zmeny treba podať Návrhom na zápis zmien do OR

    ODPREDAJ OBCHODNEHO PODIELU - NEKALE PRAKTIKY

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.