Zavrieť

Porady

odhlásenie trvalého pobytu

chcela by som sa opýtať na postup zrušnia trvalého pobytu osobe ktorá sa odsťahovala z domu ktorý nevlastní, ale ma na tej adrese nahlásený trvalý pobyt ešte stále. ako by som mala postupovať pri jej odhlásení? musí to spraviť dotyčná osoba alebo sa to dá aj nejakou inou formou?
dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Ak si majiteľka bytu .. a ona nie je tvoje dieťa, tak môžeš na MU zrušiť jej trvalý pobyt.
    Inak ti to môže byť jedno - to, že tam má nahlásený trvalý pobyt ťa k ničomu nezaväzuje - má len evidenčný charakter. Ak na schránke nie je jej meno, ani poštárka ti tam nesmie hodiť jej poštu.
    http://portal.gov.sk/Portal/sk/Defau...type=1&aid=521

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Ak odišiel sám, tak mu ho môžeš/nemusíš zrušiť. Záleží len od tvojho rozhodnutia.

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    ivussa3 Pozri príspevok
    ano odišiel, a nemam dôvod aby tam ešte mal adresu trvaleho pobytu, však nebudem ešte aj za neho platiť za smeti a neviem čo ešte...
    ja len som chcela vedieť či to môžem spraviť aj ja a aky je postup toho zrušenia
    Choď na obecný resp. mestský úrad tam, kde sa u Vás prihlasuje na trvalý pobyt. Tam požiadaj o zrušenie jeho trvalého pobytu.

    ivussa3 je offline (nepripojený) ivussa3

    ivussa3
    Katy a R Pozri príspevok
    Ak si majiteľka bytu .. a ona nie je tvoje dieťa, tak môžeš na MU zrušiť jej trvalý pobyt.
    Inak ti to môže byť jedno - to, že tam má nahlásený trvalý pobyt ťa k ničomu nezaväzuje - má len evidenčný charakter. Ak na schránke nie je jej meno, ani poštárka ti tam nesmie hodiť jej poštu.
    http://portal.gov.sk/Portal/sk/Defau...type=1&aid=521

    jedná sa o to že s priateľom sme žili v jednej domacnosti v mojom dome, on ma opustil odišiel preč ale trvalý pobyt si nechal u mňa...

    ivussa3 je offline (nepripojený) ivussa3

    ivussa3
    Mária27 Pozri príspevok
    Ak odišiel sám, tak mu ho môžeš/nemusíš zrušiť. Záleží len od tvojho rozhodnutia.
    ano odišiel, a nemam dôvod aby tam ešte mal adresu trvaleho pobytu, však nebudem ešte aj za neho platiť za smeti a neviem čo ešte...
    ja len som chcela vedieť či to môžem spraviť aj ja a aky je postup toho zrušenia

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    ivussa3 Pozri príspevok
    ano odišiel, a nemam dôvod aby tam ešte mal adresu trvaleho pobytu, však nebudem ešte aj za neho platiť za smeti a neviem čo ešte...
    ja len som chcela vedieť či to môžem spraviť aj ja a aky je postup toho zrušenia
    ... nič nemusíš zaňho platiť, ani smeti - aj keby si mu pobyt nezrušila!!
    Ale takisto, ako si na MU dala súhlas s jeho pobytom - tak ho teraz zrušiť môžeš.

    odhlásenie trvalého pobytu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.