Zavrieť

Porady

Prevod peňazí z USA (Bank of America) do Európy (SLSP)

Dobrý deň,

pred pár dňami som sa vrátil z letnej brigády v USA. Založil som si tam študentský účet v Bank of America a všetky výplaty som si ukladal v šekoch na tento účet. Do posledného dňa som veľmi neriešil, ako si peniaze donesiem na Slovensko (moja chyba, mal som tomu venovať viac času) a rátal som s tým, že ich proste nechám na americkej VISA karte a že mi predsa bude platiť i na Slovensku, keďže VISA je medzinárodná karta.

Kartou sa platiť samozrejme dá, no s poplatkami. Spravil som teda chybu, že som si všetky peniaze nevybral už v USA a nezmenil ich na € tu na Slovensku, no už s tým nič nenarobím. Potreboval by som teda poradiť, akým pre mňa najvýhodnejším spôsobom tieto peniaze previesť z US účtu na ten môj slovenský v Slovenskej Sporiteľni.

Jediné, čo som si zatiaľ overoval, je PayPal. Tam by ma podľa všetkého tento prevod vyšiel na 27€.

Ďakujem za rady!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Pokiaľ dobre čítam - Bank of America - tá pobočku na Slovensku nemá, takže o nejakom prevodnom príkaze na iný účet, alebo zrušenie účtu v BoA neprichádza do úvahy. Takéto transakcie by si mal vykonať tam, kde je pobočka BoA (zisti si) v EÚ, alebo rovno v USA.
    Neviem, ako to majú v BoA s i-bankingom, či je možné aj z Európy (ak ho majú) na ňom vykonávať akcie.

    Yurdo je offline (nepripojený) Yurdo

    Yurdo
    Už som si zisťoval veci priamo cez BoA. Bolo mi povedané, že za prevod by som zaplatil 35 dolárov, čo nie je až tak hrozné, no kurz tam veľmi výhodný nemajú. Neviem teda, či sa mám spoľahnúť na ten PayPal, tam to vychádza rovnako len s lepším kurzom... Len neviem, nie som si istý, či by mi tam ešte niečo nenaúčtovali...

    palo32 je offline (nepripojený) palo32

    palo32
    Na prevod peňazí z USA využívam nové devízovky CurrencyFair alebo TransferWise. V tomto článku je pekne zobrazené ako banky podhodnocujú kurzy a vypočítavajú poplatky: http://www.prevod-penazi.sk/ako-na-l...-na-slovensko/
    Prevodom cez spomínané dve služby sa dá ušetriť viac ako 5-násobok poplatkov
    Naposledy upravil palo32 : 10.04.17 at 09:09

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    rozumiem otázke, ale nerozumiem, aký bol problém vybrať cash v Amerike a doniesť do Európy?
    Oliwa A ja nerozumiem, načo to riešiť po 5 rokoch?
    vicktor Brano, ved to napisal - nezistoval vopred, myslel ze to bude jednoduchcsie v nasej IT-dobre.

    Yurdovi uz radit netreba...

    Prevod peňazí z USA (Bank of America) do Európy (SLSP)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.