Zavrieť

Porady

preverenie firmy a DIC

ravim Vas, je mozne niekde na nete zistit DIC firmy? Ico firmy poznam, aj sidlo aj... ale chcem si firmu preklepnut aj cez DIC alebo IC DPH, je niekde takato informacia na nete?
marjankaj A číslo topánok alebo číslo podprsenky zistiť nepotrebuješ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    DIČ je slúži iba pre správcu dane.
    Tak isto aj poisťovne majú pre klientov priradené evidenčné čísla, ktoré nikoho iného nemusia zaujímať.
    Aj niektoré Väčšie firmy prideľujú zákazníkom čísla pre svoje potreby.
    Na Slovensku je to tak, každý musí mať hromadu čísel.
    V takom Česku im stačí jedno IČ a to platí aj pre DPH.

    wacco je offline (nepripojený) wacco

    wacco
    Dnes je to vdaka verejnym databazam omnoho jednoduchsie. Staci pouzit napriklad portal www.indexpodnikatela.sk kde si mozete najst spolocnost, vsetky jej fakturacne udaje a mnoho dalsich informacii o spolocnosti (vratane dlhov a problemov).
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    marjankaj Dnes nezistíš ani IČDPH, ak firma prestala byť platiteľom. A teda ani DIČ.
    Nikto nie je povinný zverejňovať svoje DIČ.
    veronikasad Zaujímalo by ma, odkial má všetky DIČ ten "klebetný portál" index podnikatela, odkaz ktorý je priložený. Našla som tam seba aj všetkých svojich klientov ...
    marjankaj To asi ešte predtým ako bol zavedený daňový poriadok.
    Predtým bolo povinné uvádzať na faktúrach aj DIČ.
    Ktovie odkiaľ to ten klebetný portál získal. Teraz to asi ťažko zistí od správcu dane.
    Naviac to nikomu na nič osožné nie je. Iba ak na podvody.
    veronikasad Sú tam aj firmy, ktoré boli založené tento rok
    marjankaj To je možné. Ale netuším k čomu je niekomu treba cudzie DIČ.
    marjankaj Nie je mi celkom jasné prečo to DIČ nie je zverejnené na drsr. Že by si tam niekto takto privyrábal?
    marjankaj Skôr by som uvítal, keby sa tam dalo zistiť iČDPH aj bývalých platiteľov s uvedením platnosti. Tak ako to bolo predtým. Ak niekto prestane byť platcom a ja dostanem doklady o týždeň neskôr, tak neviem to IČDPH overiť. Nakoniec mi to overenie zákon neukladá. Len musím to IČDPH uviesť v KV a aj na faktúre. V poslednej dobe samé úžasné zákony.
    avalik janko, DIC nezverejnuju preto, ze zakon im to neuklada ... a basta
    veronikasad Rozčulujú ma takíto "zberači údajov" ... Pred dvomi rokmi som mala inzerát na spracovanie účta na Porade a čuduj sa svete - bez môjho súhlasu - sa tento inzerát zobrazil na viacerých fórach a je tam dodnes, hoci ten na Porade som po niekolkých týždňoch (obsah) zmazala ...
    avalik Etiketa porady: Zákaz reklamy

    V odpovediach, komentároch a príspevkoch v debatách neuvádzam odkazy na produkty, služby a firmy s cieľom robiť takto reklamu.
    Odkazovanie na môj obsah s cieľom linkbuidlingu je na Porade zakázané a považované za spam. Ak budeme považovať Váš link za spam a lingbuilding, doména sa dostane na blacklist a automaticky budú blokované všetky odkazy na takúto doménu.
    Odporúčanie produktov, služieb, firiem, stránok, textov na ktoré mám presonálne prepojenie (či už sú moje vlastné alebo zámerne podporujem niekoho) je zakázané a považované za spam.
      zbaliť

    preverenie firmy a DIC

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.