Zavrieť

Porady

Elektronický identifikátor

Dobrý deň, prosím niekoho, kto má skúsenosti s posielaním súhrnného výkazu pomocou elektronického identifikátora. Poslala som súhrnný výkaz, mám povrdenie o odoslaní. Stačí to ? Môžem si byť istá, že ho tam naozaj majú ? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    áno, ja to tiež tak robím.
    okrem toho - vidíš podania, tak nechápem.

    E15 je offline (nepripojený) E15

    E15
    A keď tak pošlem daňové priznanie k DPH tak už nemám posielať nejaké krycie listy, alebo v písomnej forme do 5 dní ?

    tuta je offline (nepripojený) tuta

    tuta
    Keď budeš posielať cez EZU čiže s identifikátorom, tak už netreba už nič posielať.
    Toto platilo pri podaniach cez e-tax.

    Eulaly je offline (nepripojený) Eulaly

    Eulaly
    prosím Vás, ak už máme vybavený elektr. identifikátor, som už povinná posielať prehľad elektronicky, alebo môžem ešte papierovo a elektronicky až od januára 2013? Ďakujem

    martm001 je offline (nepripojený) martm001

    martm001
    Ahojte, prvy krat podavam suhrny vykaz a musi sa to robit elektoronicky, tak som si vybavil identifikator, prisiel mi mailom, prihlasil som sa, prihlasilo ma, ale nic tam dokopy nie je, je tam filter ale nic to nerobi, zadam svoje dic, danovy urad, oud dam filtrovat a nic.
    Polozka podania je vyblednuta,
    Po prvom prihlásení sa do EZU je používateľ prihlásený bez vybraného daňového subjektu
    a so zobrazenou záložkou z menu daňových subjektov. V tomto zozname si musí vybrať
    daňový subjekt ku ktorému chce vytvoriť a odoslať podanie, resp. prezerať vytvorené
    podania.
    Po výbere daňového subjektu je jeho identifikácia zobrazená v pravej hornej časti
    obrazovky a cez tooltyp na tejto identifikácii názov daňového subjektu. V tejto časti je tiež
    zobrazená identifikácia prihláseného používateľa.
    Ako mam vybrat danovy subjekt?

    Vopred dakujem za odpoved.

    lbebjak je offline (nepripojený) lbebjak

    lbebjak
    K indetifikátoru patrí ešte dohoda o elektronickom doručovaní, na základe ktorej by ti mal DU pripojiť firmu, už si ju odovzdal dávno?
    Možno by stálo za to, okopírovať obrazovku aj s dátumom, aby si mal v rukách dôkaz, že si to nemohol podať elektronicky

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    martm001 Pozri príspevok
    Ahojte, prvy krat podavam suhrny vykaz a musi sa to robit elektoronicky, tak som si vybavil identifikator, prisiel mi mailom, prihlasil som sa, prihlasilo ma, ale nic tam dokopy nie je, je tam filter ale nic to nerobi, zadam svoje dic, danovy urad, oud dam filtrovat a nic.
    Polozka podania je vyblednuta,

    Ako mam vybrat danovy subjekt?

    Vopred dakujem za odpoved.
    pokiaľ podávaš za subjekt, ktorý bol registrovaný po 1.4.2012, tak nemusíš podávať elektronicky.....viď tu:

    Oznámenie k podávaniu súhrnných výkazov.

    Platiteľom dane, ktorí sa registrovali po 1.4.2012, a ktorí majú povinnosť podať súhrnný výkaz a nemajú zaručený elektronický podpis a ani uzatvorenú písomnú dohodu o elektronickom doručovaní v zmysle § 13 ods. 5 zákona č. 563/2009 Z.z. o správe daní a v súčasnosti uvedenú písomnú dohodu uzavrieť nemôžu z dôvodu technických problémov na strane finančnej správy odporúčame využiť:
    1. aplikáciu na internetovej stránke www.drsr.sk v časti Daňové tlačivá > Vyplňovanie a tlač daňových dokumentov na internete > Súhrnný výkaz pre daň z pridanej hodnoty (platný od 1.1.2010)
    2. aplikáciu eDANE
    Obe aplikácie umožňujú vyplnenie interaktívneho formulára so zapracovanými kontrolami, import údajov z XML súboru a tlač dokumentu.

    Variant 1:
    Do vyriešenia technických problémov na strane finančnej správy s uzatvorením písomnej dohody o elektronickom doručovaní SV doručiť na DÚ v listinnej forme.

    Variant 2:
    Do vyriešenia technických problémov na strane finančnej správy s uzatvorením písomnej dohody o elektronickom doručovaní v zmysle § 13 ods. 6 zákona č. 563/2009 Z.z. o správe daní je možné doručiť súhrnný výkaz DPH elektronickými prostriedkami na adresu svdph@financnasprava.sk, (do piatich pracovných dní od odoslania podania urobeného elektronickými prostriedkami je SV potrebné doručiť aj v listinnej forme)

    Zároveň sa ospravedlňujeme daňovým subjektom , ktorým sme technickými problémami vzniknutými na našej strane spôsobili nekomfortnosť pri podávaní súhrnných výkazov.

    martm001 je offline (nepripojený) martm001

    martm001
    lbebjak Pozri príspevok
    K indetifikátoru patrí ešte dohoda o elektronickom doručovaní, na základe ktorej by ti mal DU pripojiť firmu, už si ju odovzdal dávno?
    Možno by stálo za to, okopírovať obrazovku aj s dátumom, aby si mal v rukách dôkaz, že si to nemohol podať elektronicky
    No asi tu bude problem, ja som si myslel ze dohoda sa dava len ak to chcem aby to mohol davat niekto druhy, ale teraz som uz zistil ako to ma byt. Takze asi pruser, v pondelok mi to asi hned nesparuju ked odovzdam dohodu. Suhrny vykaz podavam prvy krat, registrovany som pred 1.4., takze klasicky to podat nesmiem. Co teraz?

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    martm001 Pozri príspevok
    No asi tu bude problem, ja som si myslel ze dohoda sa dava len ak to chcem aby to mohol davat niekto druhy, ale teraz som uz zistil ako to ma byt. Takze asi pruser, v pondelok mi to asi hned nesparuju ked odovzdam dohodu. Suhrny vykaz podavam prvy krat, registrovany som pred 1.4., takze klasicky to podat nesmiem. Co teraz?
    ...v pondelok ráno utekať na DÚ s dohodou (konateľ osobne alebo splnomocnenie od neho overené v ruke..) ..... doteraz mám skúsenosti, že e-mail o sprístupnení mi prišiel vždy skôr, než som sa vrátila z DÚ.....

    alenka11 je offline (nepripojený) alenka11

    alenka11
    Súhlasím. Mne sa ale stalo, že som za subjekt vzniknutý po 1.4.2012 súhrnný výkaz podala v listinnej forme a dva dni dozadu mi volala pracovníčka DÚ, že som to mala urobiť aj elektronicky. Darmo som sa jej snažila vysvetliť, že na ich webovej stránke je táto informácia - povedala mi, že moje tvrdenie jej musím dokázať, inak mi dá pokutu. Tak tam v najbližších dňoch idem "dokazovať", čo majú na ich stránke. Dúfam, že to pochopí

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.