Zavrieť

Porady

Starostlivosť o psa II.

Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Zakladám tému, venovanú otázkam starostlivosti o vlastného psa:

- zdravotná starostlivosť a zdravotné problémy
- výchova, výcvik a socializácia
- potrebná výbava pre psa - všetko od psej misky po búdu
Usporiadat
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

2 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

http://petramalatkova.cz/jake-plemen...-zivotni-styl/


Jaké plemeno psa si vybrat? Vezměte v úvahu i svůj životní styl!

3 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Jaký druh psa je nejinteligentnější? Vědci sestavili tabulku 141 plemen

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/ved...lku-141-plemen


Ta sa podla toho orientovat len pri cistokrvnych psoch, kde nie je primes povahy ineho plemena.
Pre zaujimavost som pridala tento link.
3 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

https://www.interez.sk/16-uzitocnych...ou-recou-tela/

16 užitočných bodov, pomocou ktorých dokážete rozoznať, čo sa vám pes snaží povedať rečou svojho tela
2 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Veru, poznať reč tela svojho psa je veľmi užitočné. Zároveň tak vie človek zistiť, čo jemu aj jeho psovi hovorí prichádzajúci, okoloidúci, pes. Niekedy odhalenie, čo pes vlastne chce, má aj takúto podobu :
Noc má svoju moc... a preto je lepšie, keď je v byte ešte nejaký živý tvor, ktorý na nebezpečenstvá a nástrahy upozorní. Moje antidepresívum*, zaobstarané na doporučenie veterinára, sa osvedčilo ako milý spoločník. Postupne sme si na seba zvykali a z úvodného kýchania pod radiátorom sa časom stal celkom rázny psí štekot, ktorým oznamuje významné dianie v okolí. Svojich kamarátov, rodinu, sympatické a nesympatické javy a osoby. Už sa naučil, kedy je najlepšie simulovať omietku, a naopak, kedy sa mi motať popod nohy. Už som sa naučila, čo ktorý štekot znamená, či dať variť vodu na kávu, alebo naopak, pohladkaním vypnúť alarm. Udatný strážca spáva pod mojou posteľou. Či je to snaha byť čo najbližšie pri objekte, ktorý ochraňuje, alebo strach zo záclony na otvorenom okne nad jeho obľúbeným denným miestom, som ešte nevypátrala. Spod postele počujem jeho dych, jeho typické čivaviačie pošomrávanie, alebo úplne poctivé chrápanie. Rozhodne nie som naučená na zúrivý štekot, uši hore a vpredu, oči snáď so zorným poľom 360°, stred psa od ňufáka po chvost kolmo hore a pohľad meter pred seba. Nadskočila som na posteli, zdrapila okuliare a vtom som ho uvidela. Bol tam, v celej svojej veľkosti hádam až 3 milimetre! Pavúk.
* keď už nebola Wendy
7 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Starostlivosť o psie očká http://www.porada.sk/entry.php?b=1198
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

https://www.pesbruno.sk/blog/Varené kosti pre psov: Bezpečné alebo nie?677/varene-kosti-pre-psov-bezpecne-alebo-nie
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Opravím za teba - lebo si to nejako po-toto:
https://www.pesbruno.sk/blog/677/var...ecne-alebo-nie
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Trochu mimo témy. A možno ani nie - na obzore opäť obmedzenie voľného pohybu psov.
Návrh zákona z dielne Mosta-Híd nahnevá mnohých psičkárov, tvrdí Grendel
https://www.webnoviny.sk/navrh-zakon...tvrdi-grendel/
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

No to je fakt debil - ten magyar.... vraj "neprimerane zaťažuje obce, aby v negatívnom zmysle presne vymedzili miesta, kde je voľný pohyb psov zakázaný".... veď tých zakázané miesta sú zo zákona už uvedené - ostatné, ak treba sa dajú označiť (a je ich menej zakázaných pre vstup psov, ako povolených).
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Plánujete kúpu psíka a neviete odkiaľ si ho môžete zadovážiť? V článku sa dozviete najčastejšie spôsoby, so všetkými výhodami a nevýhodami.



https://www.pesbruno.sk/blog/332/pes...o-od-chovatela
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

misoft
No to je fakt debil - ten magyar.... vraj "neprimerane zaťažuje obce, aby v negatívnom zmysle presne vymedzili miesta, kde je voľný pohyb psov zakázaný".... veď tých zakázané miesta sú zo zákona už uvedené - ostatné, ak treba sa dajú označiť (a je ich menej zakázaných pre vstup psov, ako povolených).
Je to vec pohladu. Ja osobne nemam problem s tym, aby psy boli volne pustani len na urcenych miestach. A lokality boli obyvatelom zname.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

alaya1
misoft
No to je fakt debil - ten magyar.... vraj "neprimerane zaťažuje obce, aby v negatívnom zmysle presne vymedzili miesta, kde je voľný pohyb psov zakázaný".... veď tých zakázané miesta sú zo zákona už uvedené - ostatné, ak treba sa dajú označiť (a je ich menej zakázaných pre vstup psov, ako povolených).
Je to vec pohladu. Ja osobne nemam problem s tym, aby psy boli volne pustani len na urcenych miestach. A lokality boli obyvatelom zname.
Väčšina dobrých psíčkarov vie, čo si môže a čo nemôže dovoliť. Aj u nás v meste máme tri veľké plochy (dokonca označené, ale len s jedným košom - a to berú miestnu daň za psa!!!!), kde sa psy vybehajú. Nie sú ohradené, ale majitelia si svojich "kamarátov" dosť strážia. No a potom tí menej zodpovední, čo majú tých gaučových "plyšákov" - tak tí to robia okolo barákov. A keďže sú tam i zariadenia pre decká (označené tabuľkami so zákazov vstupu psov) - niekedy dochádza ku konfliktom, ale mestskí policajti sú v tomto dosť nekompromisní - div sa svete, niekedy za 5 minút od zavolania dorazia a hneď vyšetria - za 30€ pokuta....
V podstate u nás je oficiálny voľný pohyb psov asi v piatich-šiestich lokalitách, neoficiálny skoro všade s výnimkou ihrísk, detských parkov.... Tam je to prísne zakázané a pokutované.
Obce sa vyhovárajú - majú na obyvateľov inak vplývať - a potom nebudú konflikty. Kde sú často peniaze z poplatkov za psov? Kto to vie - nech odpovie....
1 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

dane za psov by mali ísť na koše na psie exkrementy, v LC dávajú aj sáčky na psie... a zbytok by mal ísť na financovanie útulkov - aj to máme
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Šťastní to ľudia v LC.....a aj psíci...
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

misoft
alaya1
misoft
No to je fakt debil - ten magyar.... vraj "neprimerane zaťažuje obce, aby v negatívnom zmysle presne vymedzili miesta, kde je voľný pohyb psov zakázaný".... veď tých zakázané miesta sú zo zákona už uvedené - ostatné, ak treba sa dajú označiť (a je ich menej zakázaných pre vstup psov, ako povolených).
Je to vec pohladu. Ja osobne nemam problem s tym, aby psy boli volne pustani len na urcenych miestach. A lokality boli obyvatelom zname.
Väčšina dobrých psíčkarov vie, čo si môže a čo nemôže dovoliť. Aj u nás v meste máme tri veľké plochy (dokonca označené, ale len s jedným košom - a to berú miestnu daň za psa!!!!), kde sa psy vybehajú. Nie sú ohradené, ale majitelia si svojich "kamarátov" dosť strážia. No a potom tí menej zodpovední, čo majú tých gaučových "plyšákov" - tak tí to robia okolo barákov. A keďže sú tam i zariadenia pre decká (označené tabuľkami so zákazov vstupu psov) - niekedy dochádza ku konfliktom, ale mestskí policajti sú v tomto dosť nekompromisní - div sa svete, niekedy za 5 minút od zavolania dorazia a hneď vyšetria - za 30€ pokuta....
V podstate u nás je oficiálny voľný pohyb psov asi v piatich-šiestich lokalitách, neoficiálny skoro všade s výnimkou ihrísk, detských parkov.... Tam je to prísne zakázané a pokutované.
Obce sa vyhovárajú - majú na obyvateľov inak vplývať - a potom nebudú konflikty. Kde sú často peniaze z poplatkov za psov? Kto to vie - nech odpovie....
30 je málo, len pre poriadok ak prekročím rýchlosť o 10 km a nikoho neohrozím tak za 40 ečiek, ak nezodpovedný psíčkár dovolí svojmu najmilšiemu vykonať potrebu do piesku čím môže ohroziť zdravie hrajúcich sa detí zaplatí LEN 30 a my ostatní zaplatíme liečbu detí. Osobne nemám nič proti zodpovedným majiteľom psov
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

pavol54
misoft
alaya1
misoft
No to je fakt debil - ten magyar.... vraj "neprimerane zaťažuje obce, aby v negatívnom zmysle presne vymedzili miesta, kde je voľný pohyb psov zakázaný".... veď tých zakázané miesta sú zo zákona už uvedené - ostatné, ak treba sa dajú označiť (a je ich menej zakázaných pre vstup psov, ako povolených).
Je to vec pohladu. Ja osobne nemam problem s tym, aby psy boli volne pustani len na urcenych miestach. A lokality boli obyvatelom zname.
Väčšina dobrých psíčkarov vie, čo si môže a čo nemôže dovoliť. Aj u nás v meste máme tri veľké plochy (dokonca označené, ale len s jedným košom - a to berú miestnu daň za psa!!!!), kde sa psy vybehajú. Nie sú ohradené, ale majitelia si svojich "kamarátov" dosť strážia. No a potom tí menej zodpovední, čo majú tých gaučových "plyšákov" - tak tí to robia okolo barákov. A keďže sú tam i zariadenia pre decká (označené tabuľkami so zákazov vstupu psov) - niekedy dochádza ku konfliktom, ale mestskí policajti sú v tomto dosť nekompromisní - div sa svete, niekedy za 5 minút od zavolania dorazia a hneď vyšetria - za 30€ pokuta....
V podstate u nás je oficiálny voľný pohyb psov asi v piatich-šiestich lokalitách, neoficiálny skoro všade s výnimkou ihrísk, detských parkov.... Tam je to prísne zakázané a pokutované.
Obce sa vyhovárajú - majú na obyvateľov inak vplývať - a potom nebudú konflikty. Kde sú často peniaze z poplatkov za psov? Kto to vie - nech odpovie....
30 je málo, len pre poriadok ak prekročím rýchlosť o 10 km a nikoho neohrozím tak za 40 ečiek, ak nezodpovedný psíčkár dovolí svojmu najmilšiemu vykonať potrebu do piesku čím môže ohroziť zdravie hrajúcich sa detí zaplatí LEN 30 a my ostatní zaplatíme liečbu detí. Osobne nemám nič proti zodpovedným majiteľom psov

ja s tym suhlasim, len ako riesit tulave macky a hlodavcce. Ale toto je naozaj mimo tejto temy starostlivosti o psa..
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Dav
dane za psov by mali ísť na koše na psie exkrementy, v LC dávajú aj sáčky na psie... a zbytok by mal ísť na financovanie útulkov - aj to máme
koše máme po meste aj my.. ale nech mi niekto vysvetlí, či je to normálne, že sa vysýpajú do toho istého smetiarskeho auta, ako bežné koše, spolu s iným odpadom.. potom nevidím ich zmysel, a zase sa len niekto nabalil na zákazke vyrobiť/ zabezpečiť/osadiť koše na psie exkrementy..
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Špaky od fajčárov su daleko nebezpecnejsie a toxickejsie ako hovno mojeho psa.....za tie aka.pokuta je?
Ano priznavam nezbieram po mojom psovi...ale nechodim ku detskym ihriskam...ani ludom popod okna....a potom co je este horsie hovno mojeho psa...alebo pouzita fetacka striekacka...podotykam bez krytu na ihle...fuj....
Psa mam na klexine s nahubkom....
Pri prvom psovi som zbierala r.2003...nerobil to nik.....kazdy kukal co robim....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať