Zavrieť

Porady

Agentúra mi nezaplatila a vyhráža sa - aké mám práva?

Ahojte. Chcela by som sa spýtať, aké mám práva, ak by mi vedel poradiť nejaký právnik, alebo niekto, kto sa v tom vyzná. Podpísala som zmluvu s opatrovateľskou agentúrou a vycestovala do Nemecka ako opatrovateľka. Bola som v dvoch rodinách a len na cestovné som minula takmer 500€ zo svojich. Agentúra mi mala zaplatiť 20-teho, doteraz mi nič nedošlo. Ešte v utorok hovorili, že to v pondelok poslali, keď to nedošlo ani vo štvrtok, zase som sa informovala. Zisťovala to a v piatok mi oznámila, že to práve poslali. Zajtra mám ísť zase do Nemecka opatrovať a zatiaľ som od nich nedostala ani cent, tak som im povedala, že nech mi pošlú na mail potvrdenie, že tie peniaze naozaj poslali, inak do Nemecka nevycestujem. Že áno, povie účtovníčke, aby to poslala. Nič mi nedošlo. Dnes tvrdí, že to účtovníčke hovorila a nechápe, prečo mi to potvrdenie neposlala. Vypýtala som si na ňu číslo, chcela som sa jej aspoň opýtať, poslala mi nejaké číslo, na tom mi to ale nikto neberie. Žena z agentúry sa mi vyhrážala, že musím zajtra ísť, inak dostanem pokutu. Naozaj som podpísala zmluvu, v ktorej je napísané, že ak poruším podmienky, môžem dostať aj niekoľko sto eur pokutu. Oni tam síce majú tiež definované nejaké podmienky, ktoré nie raz porušili, žiadna zmienka o pokute z ich strany ale v zmluve definované nie je. Cítim sa v pasci, neviem, čo mám robiť, aké mám vlastne práva. Bojím sa, že dôjdem o stovky eur a nedostanem nič. A teraz mám zas vycestovať, zas budem musieť platiť za cestovné, zas budem pracovať a neviem, či to dostanem zaplatené. Čo mám/môžem robiť, aké mám práva? Ďakujem
Usporiadat
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Tak to obráť proti nim. Ty si predtým ich podmienky (v zmluve) splnila, oni nie - takže im oznámiš, nakoľko ich firma neplní podmienky z ich strany, uvedené v zmluve - budeš si vymáhať svoje finančné pohľadávky súdnou cestou a pripočítaš im tam aj všetky náklady.
Ďalej im oznám, že ich agentúra sa pre teba stala nespoľahlivou a ty ju nebudeš nikomu odporúčať a navyše budeš upozorňovať ostatných na ich neseriózne jednanie.

Musíš na nich robiť BU-BU-BU, lebo ak nie, budú oni robiť bu-bu-bu a ty uvidíš z peňazí akurát
2 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
bodliak bodliak

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

Mne tiež prvá platba zo zahraničia meškala viac, ako ostatné,
lebo kým si oni všetko nastavili, priradili účet a cez banku zrealizovali prvú platbu,
všade sa to deň - dva zdržalo.
0 1
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Nič nepomože, len si najsť prácu, cez INÚ agentúru.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

To bola aka agentura? Ma vobec povolenie ?
Ved opatrovatelky dostavaju peniaze za pracu a cestoavne na ruku od rodiny,agenture platia iba za sprostredkovanie prace.
3 0
Katka01 Katka01

Katka01 je offline (nepripojený) Katka01

Je to agentura Atena. Nezistovala som si ci ma povolenie, ale snad ano, viem, ze su uz na trhu nejaky cas. Tie agentury to maju rozne zariadene, ja som predtym ako som isla cez nich do Nemecka som robila v dvoch agenturach v Rakusku a pri jednej som kazde dva tyzdne ked som skoncila dosla priamo do agentury a dali mi peniaze na ruku, druha to riesila tak, ze vyplacal ma klient. Ale s ani jednou som nemala taketo problemy ako s touto Atenou.
0 0
misstka misstka

misstka je offline (nepripojený) misstka

http://www.google.sk/#q=atena+agent%...w=1366&bih=667
popozeraj si a rozhodni sa, tá agentúra nemá príliš dobré meno podľa toho.
0 0
misstka misstka

misstka je offline (nepripojený) misstka

A právnička nie som a ani som nevidela tú zmluvu, tak ťažko radiť.
Ja by som mala podľa toho čo píšeš aj trocha podozrenie, či s tou mzdou nemeškajú úmyselne, aby si ty nešla a aby ti potom dali zmluvnú pokutu a teda aby ti nemuseli vyplatiť nič alebo len pár € a celá alebo skoro celá tvoja odmena ostala im.
Ak by uplatnili tú pokutu, tak potom ti nič neostáva, len sa súdiť a to je na dlhé lakte.
Ak pôjdeš, tak je zase na mieste otázka, že či ti vôbec niečo vyplatia.
Najlepšie by bolo, keby si sa spojila s niekým, čo cez nich pracoval.
Fakt ťažko radiť, myslím, že mzdu by si mohla vymôcť skôr ako riešiť spor či tá zmluvná pokuta bola oprávnená alebo nie, tak ja by som možno išla, ale s tým, že by som čím skôr ukončila s nimi pracovný vzťah takým spôsobom, aby som nemohla byť kvôli tomu pokutovaná. Lebo podľa tvojich skúsenosti a ani z toho linku to na nejakú extra serióznu agentúru nevyzerá.
0 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

Vyskrtaj mena a nascannuj sem tu zmluvu. Takto ti skor budu vediet poradit. Teda mena neskrtaj na originale, ale na kopii.
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Nechoď,povedz,že nemáš za čo.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Ja vám poradím jednoducho.Zavolajte im a povedzte ,že ak do 24 hod nezaplatia tak ich nahlásite na prvom pracovnom úrade ktorý v Nemecku zbadáte.Je jedno či ste tam boli na čierno alebo bielo.Nemecké úrady na rozdiel od SK pomôžu aj čiernym.Milá agentúra dostane takú pokutu že sa z toho poone.
5 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Katka01 Pozri príspevok
Je to agentura Atena. Nezistovala som si ci ma povolenie, ale snad ano, viem, ze su uz na trhu nejaky cas. Tie agentury to maju rozne zariadene, ja som predtym ako som isla cez nich do Nemecka som robila v dvoch agenturach v Rakusku a pri jednej som kazde dva tyzdne ked som skoncila dosla priamo do agentury a dali mi peniaze na ruku, druha to riesila tak, ze vyplacal ma klient. Ale s ani jednou som nemala taketo problemy ako s touto Atenou.
Trochu divne praktiky!
Ako mas vlastne napisanu zmluvu?
Pracujes ako zivnostnicka, alebo ta zamestnava agentura? Kto plati za teba odvody do poistovni apod.? Agentura, rodina,alebo si platis sama?
Sice opatrovatelky pracuju ako zivnostnicky /agentury im iba sprostredkuju pracu/ a mali by mat zmluvu s rodinou /ta by ich mala vyplacat/ , mozno mas nejaku "inu" zmluvu a si zamestnancom AG. To nevieme, nepises tento dolezity udaj.
Ak si zamestnancom AG, tak by sa AG mala riadit slov. zakonmi a mala by si mat v zmluve uvedene,ako a kedy budes vyplacana.
Ak AG nedodrzuje zmluvne podmienky a mzdu si nedostala, mozes sa obratit na Inspektorat prace / mozes aj anonymne, vygoogli si podla mesta,kde byvas/,alebo sa obrat na urad prace...
0 0
vulxy vulxy

vulxy je offline (nepripojený) vulxy

ja by som sa hodil marod a vyckal co z toho ......ked poslu peniaze tak ukoncim marodku a nastupim a ked nie tak zmluvu som ja neporusil ....hlavne bude jasne do buducna ako to agentura myslela....
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
vulxy Pozri príspevok
ja by som sa hodil marod a vyckal co z toho ......ked poslu peniaze tak ukoncim marodku a nastupim a ked nie tak zmluvu som ja neporusil ....hlavne bude jasne do buducna ako to agentura myslela....
Živnostníkovi marodka nič nerieši.
0 0
vulxy vulxy

vulxy je offline (nepripojený) vulxy

220870 Pozri príspevok
Živnostníkovi marodka nič nerieši.
je mi to jasne ,ide len o to aby v podstate neporusila zmluvu ze teraz nenastupi a ked medzitym poslu peniaze tak bude vediet ako je na tom....ale mozno nemam pravdu....,tiez som mal podobnu skusenost ....nedostal som plat za 2 mesiace a som sa na to vy....l.boly taky co prisly o 5 mes.plat takze som vlastne dobre pochodil....
0 0
smejkola smejkola

smejkola je offline (nepripojený) smejkola

podobna skusenost, jednoznacne neist von cez ne pracovat, lebo su neseriozny.... postrasit a poslat ich niekam... ak to chcete mat kryte, spisat na paier ze s nimi koncite pre toto a toto.... podpisat, poslat do vlastnych ruk, pripadne overit niekde.... nic ine na tych tam neplati!!!!!! a na Facebooku sa tato tema riesila aj riesi tusim, tu je link https://www.facebook.com/groups/agen..._comment_reply
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

dala si link na uzavretu skupinu, takze kto nie je clenom, nevidi nic
0 0
smejkola smejkola

smejkola je offline (nepripojený) smejkola

ospravedlnujem sa, neuvedomila som si, zeje to uzavreta skupina
ale ak ste na FB, tak staci poziadat o clenstvo v tejto skupine a uvidite ten odkaz.... su tam hodnotenia agentur...
0 0
Katka01 Katka01

Katka01 je offline (nepripojený) Katka01

No tak ja som nakoniec vycestovala, radili mi to viaceri, ze potom mi nebudu mat pravo dat pokutu a mozem sa s nimi sudit. Tyzden som nemala pristup k internetu. Peniaze mi nakoniec poslali, ale... namiesto 1000 euro 390. Blbe je, ze niekolko sto eur z toho malo byt za cestovne, co som zaplatila a co mi slubili ze mi preplatia, ale len telefonicky. Nemam o tom ziaden dokaz. V zmluve stoji, ze oni su povinni mi zabezpecit odvoz a dovoz z Nemecka. Ked som bola v Nemecku, oznamili mi, ze auto pre mna nemaju a ze musim ist vlakom. Zas, nemam o tom ziaden dokaz, nikdy mi nic neposielaju na mail ani SMSkami, vzdy len telefonicky. Ja som im povedala, ze podla zmluvy mi musia zabezpecit auto a ze na tom trvam. Oni ale ze sa to neda, ze nikto tadial nejazdi a ze si musim kupit listok na vlak. Takto ma najskor premiestnili z jednej rodiny do druhej a neskor som aj na Slovensko musela ist vlakom. Ale slubili, ze rodina mi to preplati. Teraz obratili a ta zenska hovori, ze a naco som kupovala taky drahy listok. Pritom cestovanie vlakom v Nemecku je velmi drahe, autom to vyjde ovela lacnejsie, nemala som moznost cestovat lacnejsie. Ona to urcite dobre vedela, podla mna nikdy ani len neoslovila rodinu s tym, ci by mi to preplatili. Na cestovnom som za minuly mesiac minula viac, ako mi nakoniec zaplatili. A to mi nezaplatili ani len to, co som odrobila vsetko, nieto cestovne. Cakam na vyplatnu pasku, som zvedava, co tam najdem. Tu je prva strana zmluvy:
Naposledy upravil arizona : 06.11.12 at 18:35
0 0
Katka01 Katka01

Katka01 je offline (nepripojený) Katka01

Ja sice mam na SK zivnost, ale pre nich na nu nepracujem. Navrhla som im to ze si ju na toto rozsirim, nechceli.
0 0
MarcoM MarcoM

MarcoM je offline (nepripojený) MarcoM

Čl. II. písmeno d) úhrada cestovného nie je garantovaná. Teda na náhradu cestovného nemáš nárok.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať