Zavrieť

Porady

Podozrivý internetový obchod

Dobrý večer všetkým. Máte nejakú skúsenosť s internetovým obchodom Novefarby.sk? Objednali sme si od nich holiaci strojček pre syna za 276 Eur, platba dobierkou. Dnes som dostala od nich e-mail, že pri preberaní zásielky je nutné skontrolovať obsah zásielky za prítomnosti kuriéra. Vyznačili to červeným. POZOR! Prevzatím zásielky bez žiadnych sťažností nie je predajca zodpovedný za mechanické vady alebo dodanie nekompletného tovaru.Pokiaľ neprevediete inšpekciu výrobku spoločne s prepravcom behom prevzatia zásielky je reklamácia nemožná. Zdá sa mi to podozrivé,prinajmenšom nedôveryhodné, keby skontrolovať obal zásielky v prítomnosti kuriera či nie je poškodený, ale obsah?
Naposledy upravil Mária Mojžišová : 16.11.12 at 14:50
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    fortunka je offline (nepripojený) fortunka

    fortunka
    Som velmi zbehla v internetovom nakupovani a predavani. Nema pravo taketo nieco pozadovat, pokym nema vlastnych kurierov, teda jeho zamestnanci rozvazaju tovar a preberu ho so zakaznikom. Ak je tovar prepravovany kurierskou spolocnostou, tato nema ziadnu zodpovednost za obsah zasielky, pokym nie je viditelne poskodeny obal... teda ak balik nie je otvoreny, kurier ho nema pravo otvarat aby nieco so zakaznikom prebral. Nema na to ani CAS! Po prevzati a zaplateni, by teoreticky mohol pockat, kym si to preberiete a skontrolujete, ale potom co? On tovar nemoze vziat sem, ani nic ine riesti, iba ak vam dosvedcit pred sudom ze to tam chybalo Je to maximalne nedoveryhodne, od tohoto obchodu by som nic nekupila.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Ja som sa k nim nedavno preklikla tiez z Heureky, objednavala som zehlicku na vlasy asi za 60 €. Az neskor som si vsimla, ze je to nejaky polsky obchod,tiez som zostala v obavach...

    Ale tovar prisiel v poriadku a nacas. Takze nemozem suhlasit, ze by to bol "podozrivy"obchod.

    A takuto podmienku,aby si tovar zakaznik skontroloval nemaju iba oni, ma to vacsina predajcov eshopov.
    Mária Mojžišová
    Ďakujem Vám všetkým za Vaše názory a skúsenosti. Som rada že ste sa ozvali viacerí. Ako to dopadlo u nás s touto zásielkou. Kurier hlásil včera ráno o 8.oo hod. SMS-kou že príde . Celý deň som čakala, aj ho telefonicky urgovala, ale prišiel až večer po 19.OO hodine keď už bola tma. Pripravila som sa, že balík po kontrole zaplatím a prevezmem. Ale s kontrolou obsahu balíka kurier pred zaplatením nesúhlasil a ja som nemala odvahu zaplatiť a večer potme niečo vonku kontrolovať. Tak som balík neprevzala. Od prevzatia odradilo ma i to, že som si nevedela predstaviť kompletnosť tovaru, čo všetko má byť v balíku pri tomto type holiaceho strojčeka. ( Model Braun Series 7 7902CC). Mám poučenie do budúcna. Ešte raz ďakujem všetkým a prajem pekný a úspešný deň.

    kom0dus je offline (nepripojený) kom0dus

    kom0dus
    no neviem, ja ked si nieco cez eshopy kupim, tak este pred zaplatenim kurierovi trvam na otvoreni balika a kontrole. Hlavne pozeram, ci nieje nejak obal poskodeny, ci sa so skatulou nehadzalo atd.
    Ak mi to prepravca neumozni, nepreberiem zasielku. Ale zatial, vsetko bolo O.K.

    Dubak2000 je offline (nepripojený) Dubak2000

    Dubak2000
    niekdy som to neskusal, ale nechce sa mi verit ze by dorucovatel suhlasil s otvorenim balika pred prevzatim. Skontrolovat si obvykle mozete poskodenie krabice, ale nie ho otvarat. Ak potom otvoreny balik prijemca odmietne tak ho odosielatel taky otvoreny vezme spet? A co ked bude tvrdit ze nie je kompletny?

    A tie podmienky firmy su odveci, zodpovedny obchod urcite je a touto podmienkou sa tomu tazko vyhne. Tie ich podmienky by mala skumat obchodna inspekcia. Oni vedia co predavaju a odosielaju, oni vyberaju dopravcu takze je to na nich aby vec bola dorucena kompletna a funkcna.

    Dubak2000 je offline (nepripojený) Dubak2000

    Dubak2000
    MatoB Pozri príspevok
    Co je na tom nedoveryhodne? To, ze ti internetovy obchod napisal takuto spravu ber ako plus. Su obchody ktore neuvedu ani ako reklamovat vadny tovar. Takuto spravu uvadza kazdy jeden dobry internetovy obchod.
    Kazdy jeden kurier prip reberani zasielky umoznuje (dokonca ma aj povinnost) prezriet balik a tak isto aj obsah baliku a v pripade, ze je niekde problem spisuje sa reklamacny protokol. Inak je to aj tvoja povinnost si dany balik skontrolovat.
    To nie je pravda, ziadna taka povinnost nie, kontroluje sa poskodenie balika a nie jeho obsah. Ma to napisane napr. hej.sk
    Prevzatie zásielky– odporúčame dôkladnú kontrolu zásielky pri jej preberaní. V prípade zistenia porušeného alebo poškodeného obalu odporúčame zásielku neprebrať, prípadne riešiť priamo s vodičom prepravnej spoločnosti na mieste zápisom o škode. V prípade prevzatia poškodenej zásielky žiadame o nahlásenie tejto udalosti najneskôr do 24 hod. od prevzatia zásielky na zákaznícku linku HEJ.sk na tel.č. 02 20251000 alebo na e-mail reklamacie@hej.sk, kde vám radi poradíme, ako v takýchto prípadoch postupovať. V prípade reklamácie nevyhadzujte obal - je predmetom dôkazového konania.

    Podmienky posty preberania balikov na dobierku...
    Môžem skontrolovať obsah balíka pred uhradením dobierkovej sumy?
    Nie. Balík pošta vydá až po uhradení dobierkovej sumy, ktorú stanovil odosielateľ pri jej podaní. Aby ste predišli nepríjemnostiam pri rozbaľovaní, ak máte pochybnosti týkajúce sa obsahu zásielky, odporúčame vám rozbaliť zásielku priamo na pošte ihneď po prebratí. V prípade zistenia poškodenia obsahu alebo iných nedostatkov obsahu máte možnosť s poštou spísať zápisnicu a podať reklamáciu.

    A pozeral som zbezne top trans kde myslim ma v podmienkach ze odosielatel moze povolit rozbalenie. Ale ak nepovoli tak ani kurier to nemoze povolit pred prevzatim.
    Co sa da tak ako to pise posta je prevziat (a zaplatit), rozbalit a dat u kuriera reklamaciu... Druha vec je ci dorucovatel alebo kurier na to bude cakat...
    Naposledy upravil Dubak2000 : 15.11.12 at 20:18

    Dubak2000 je offline (nepripojený) Dubak2000

    Dubak2000
    MatoB Pozri príspevok
    Co sa ti na tych podmienkach nezda?
    predajca sa takto nemoze zbavit zodpovednosti za vady. Ked nieco kupim a nevsimnem si poskodenie hned, mam stale pravo to reklamovat.

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    Mária Mojžišová Pozri príspevok
    Ďakujem Vám všetkým za Vaše názory a skúsenosti. Som rada že ste sa ozvali viacerí. Ako to dopadlo u nás s touto zásielkou. Kurier hlásil včera ráno o 8.oo hod. SMS-kou že príde . Celý deň som čakala, aj ho telefonicky urgovala, ale prišiel až večer po 19.OO hodine keď už bola tma. Pripravila som sa, že balík po kontrole zaplatím a prevezmem. Ale s kontrolou obsahu balíka kurier pred zaplatením nesúhlasil a ja som nemala odvahu zaplatiť a večer potme niečo vonku kontrolovať. Tak som balík neprevzala. Od prevzatia odradilo ma i to, že som si nevedela predstaviť kompletnosť tovaru, čo všetko má byť v balíku pri tomto type holiaceho strojčeka. ( Model Braun Series 7 7902CC). Mám poučenie do budúcna. Ešte raz ďakujem všetkým a prajem pekný a úspešný deň.
    dobre si urobila - mačku vo vreci sme kupovali tuším za 1 kčs v hračkárstve pred 50 rokmi

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    O takom dačom že otvárať zásielku pred kurierom som ešte nepočul a kupoval som cez e-shop minimálne 200x.
    Naposledy upravil pivko : 16.11.12 at 15:56

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    Kupoval som plazmu 127cm , čo som mal povedať kurierovi ? že počkaj idem ju vybaliť a vyskúšať či funguje?
    Mária Mojžišová Presne tak. Televízor sme aj my takto kupovali ale to ma ani nenapadlo, ho pred kurérom rozbaľovať

    gesjan je offline (nepripojený) gesjan

    gesjan
    Pokiaľ viem, týmto argumentom by v prípade súdneho sporu predajca nepochodil. Ale je otázne, v takom prípade, aká by bola šanca sa dostať k svojim peniazom. Ja osobne by som sa poďakoval danému predajcovi a radšej by som dal túto stránku blokovať a v žiadnom prípade by som nič neobjednával (ale to je môj názor). Osobne hľadám na internete predajne, ktoré majú aj kamenné predajne, alebo je min. možný nejaký osobný kontakt.

    Dubak2000 je offline (nepripojený) Dubak2000

    Dubak2000
    a kedze som sa na obchod pozrel tak by som si v nom nic nekupil... Hlavny je baner kde pisu o tisicoch zakaznikov, ale amatersky a biedny obchod nemal sancu tisice zakaznikov niekde nalakat. Kontaktna adresa v polsku...
    Ale vyuzilo ho podla Heureky uz dost ludi, ich hodnotenie si mozete precitat... http://obchody.heureka.sk/novefarby-sk/recenze/

    MatoB je offline (nepripojený) MatoB

    Dodnes nevyriešená záhada... ...viac MatoB
    Co je na tom nedoveryhodne? To, ze ti internetovy obchod napisal takuto spravu ber ako plus. Su obchody ktore neuvedu ani ako reklamovat vadny tovar. Takuto spravu uvadza kazdy jeden dobry internetovy obchod.
    Kazdy jeden kurier prip reberani zasielky umoznuje (dokonca ma aj povinnost) prezriet balik a tak isto aj obsah baliku a v pripade, ze je niekde problem spisuje sa reklamacny protokol. Inak je to aj tvoja povinnost si dany balik skontrolovat.

    MatoB je offline (nepripojený) MatoB

    Dodnes nevyriešená záhada... ...viac MatoB
    Dubak2000 Pozri príspevok
    niekdy som to neskusal, ale nechce sa mi verit ze by dorucovatel suhlasil s otvorenim balika pred prevzatim. Skontrolovat si obvykle mozete poskodenie krabice, ale nie ho otvarat. Ak potom otvoreny balik prijemca odmietne tak ho odosielatel taky otvoreny vezme spet? A co ked bude tvrdit ze nie je kompletny?

    A tie podmienky firmy su odveci, zodpovedny obchod urcite je a touto podmienkou sa tomu tazko vyhne. Tie ich podmienky by mala skumat obchodna inspekcia. Oni vedia co predavaju a odosielaju, oni vyberaju dopravcu takze je to na nich aby vec bola dorucena kompletna a funkcna.
    Co sa ti na tych podmienkach nezda?
    pivko LED sa ešte dlho nevyrovná plazme.
    Mária Mojžišová
    Milý poraďáci. Ďakujem za Vašu podporu a Vaše názory . Pomohli mi k rozhodnutiu. Dnes cez iný internetový obchod som tento istý typ holiaceho strojčeka bezproblémovo kúpila. Kurier dnes mi doručil balíček, tento som rozbalila, skontrolovala a až potom zaplatila. Konečne môjmu synovi môžem odovzdať opozdený darček k jeho narodeninám, a ja mám konečne po starosti. Prajem Vám všetkým pekný, bezstarostný víkendík .
    NENAKUPOVAT !! Je to neseriozna firma z Polska. Doda vam tovar hned a za dobru cenu, ale v pripade reklamacie sa nedostanete ku serioznej odpovedi. Slubia vam niekolkokrat ze sa ozvu, a neozvu sa, nereaguju na maily..v telefone iba slubuju.. aj po zakonnej reklamacnej lehote reklamaciu natahuju, a nakoniec neuznaju z vymyslenych dovodov !! Slovaci, nakupujte u Slovenskych firiem, tam aspon poslete SOI keby nieco, ale do Polska..same komplikacie. V novefarby.sk uz NIKDY VIAC!!!
    arizona Ked ta firma ma eshop na Slovensku, musi predsa dodrziavat slovenske zakony,nedaj sa odradit!
    UPOZORNENIE ! - NENAKUPOVAŤ.
    Objednal som si drahší tovar (fotoobjektív CANON). Objektív prišiel bez originálneho balenia canon, len tak v bulinkovej fólii, bez akejkoľvek dokumentácie (faktúra, záručný list, čokoľvek). Písal som im teda email, na ktorý neodpovedali, tak po telefonáte mi bolo povedané že takto im Canon dodáva objektívy. Tak som zavolal do Canonu, kde samozrejme povedali že to je hlúposť.
    Tovar som však nechcel vracať pretože podľa skúseností ostatných, by som na peniaze čakal buď veľmi dlho, alebo vóbec. Požiadal som teda aspoň o faktúru do účtovníctva a záručný list. Na emaily mi už dlhú dobu neodpisujú, telefón nikto posledných 5 dní nebere.
    Predávajú produkty prebalované, pravdepodobne používané, o záruke niet reči.
    Dajte si pozor!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.