Zavrieť

Porady

Ananásový koláč - za 10 minút

Pre tých, čo nič nestíhajú, alebo chcú stihnúť všetko, pripájam recept na výborný ananásový koláč (10 minútová akcia):
40 dkg hl. múky, 2 čajové lyžičky sódy bicarbóny, 25 - 30 dkg prášk. cukru, 2 celé vajcia a 1 konzervu (425 g) ananásového kompótu aj so šťavou (ak sú kúsky ananásu väčšie, pokrájajte ho) zmiešame v mise (vareškou, nie mixérom) na také redšie cesto (ak je cesto príliš tuhé, prilejte trošku vody - nesmie stekať z varechy). Vylejeme na plech vyložený papierom a upečieme. Teplovzdušná rúra tak na 160 - 170 stupňov, cca 20 - 25 minút.
Medzitým si pripravte polevu: v rajnici roztopiť 10 dkg Hery, 15 dkg prášk. cukru, 1.5 dl sladkej smotany alebo mlieka, všetko spolu povariť na slabšom plameni asi 3 minútky a odstaviť. Potom vmiešať 1 lyžičku vanilk. cukru, 5 dkg sekaných vlašských orechov a 5 dkg strúhaného kokosu.
Polevu rozotrieť na ešte horúci koláč a nechať vychladnúť.
Prajem dobrú chuť.
Usporiadat
borob borob

borob je offline (nepripojený) borob

ja som ho vylepšila tak že som na polevu naliala aj čokoládovú vyzerá to velmi zaujímavo a je velmi chutný.zatial velmi chutil a mal úspech
0 0
mirka165 mirka165

mirka165 je offline (nepripojený) mirka165

včera som ho upiekla, je to naozaj rýchlovka a je vynikajúci. Doniesla som ho do roboty a každý chcel recept.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
petovsan Pozri príspevok
Pre tých, čo nič nestíhajú, alebo chcú stihnúť všetko, pripájam recept na výborný ananásový koláč (10 minútová akcia):
40 dkg hl. múky, 2 čajové lyžičky sódy bicarbóny, 25 - 30 dkg prášk. cukru, 2 celé vajcia a 1 konzervu (425 g) ananásového kompótu aj so šťavou (ak sú kúsky ananásu väčšie, pokrájajte ho) zmiešame v mise (vareškou, nie mixérom) na také redšie cesto (ak je cesto príliš tuhé, prilejte trošku vody - nesmie stekať z varechy). Vylejeme na plech vyložený papierom a upečieme. Teplovzdušná rúra tak na 160 - 170 stupňov, cca 20 - 25 minút.
Medzitým si pripravte polevu: v rajnici roztopiť 10 dkg Hery, 15 dkg prášk. cukru, 1.5 dl sladkej smotany alebo mlieka, všetko spolu povariť na slabšom plameni asi 3 minútky a odstaviť. Potom vmiešať 1 lyžičku vanilk. cukru, 5 dkg sekaných vlašských orechov a 5 dkg strúhaného kokosu.
Polevu rozotrieť na ešte horúci koláč a nechať vychladnúť.
Prajem dobrú chuť.
Zdravím, má niekto skúsenosť s týmto receptom, keď sa namiesto 425 g ananásu pridá 567g konzervu / hmotnosť pevného podielu 340 g / ? Neskoro som zistila, že mi nesedí gramáž konzervy a cúvnuť nemôžem.... rúra nažhavená, všetky ingrediencie zmiešané, okrem ananásu
Naposledy upravil alla66 : 08.04.10 at 07:53
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
alla66 Pozri príspevok
Zdravím, má niekto skúsenosť s týmto receptom, keď sa namiesto 425 g ananásu pridá 567g konzervu / hmotnosť pevného podielu 340 g / ? Neskoro som zistila, že mi nesedí gramáž konzervy a cúvnuť nemôžem.... rúra nažhavená, všetky ingrediencie zmiešané, okrem ananásu
ala nažhavená tiež.
0 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
alla66 Pozri príspevok
Zdravím, má niekto skúsenosť s týmto receptom, keď sa namiesto 425 g ananásu pridá 567g konzervu / hmotnosť pevného podielu 340 g / ? Neskoro som zistila, že mi nesedí gramáž konzervy a cúvnuť nemôžem.... rúra nažhavená, všetky ingrediencie zmiešané, okrem ananásu
alla, zrejme ho už máš upečený, takže len môj názor, že ananás vo väčšom množstve nemôže poškodiť, šťava možno tiež nie, keďže je tam možnosť dolievania vody. Ale nebolo by od veci, keby si nám oznámila výsledok, aby sme sa aj my poučili....
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Použila som celú konzervu krájaného ananásu od H**é.... konzistenciou podobný trenému koláču, nie piškótovému...nepridávala som vodu, ako je spomínaná v pôvodnom recepte, preto si myslím, že 567g veľkosť konzervy je to pravé orechové....Koláč obliala polevou a momentálne chladneme...
1 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
alla66 Pozri príspevok
Použila som celú konzervu krájaného ananásu od H**é.... konzistenciou podobný trenému koláču, nie piškótovému...nepridávala som vodu, ako je spomínaná v pôvodnom recepte, preto si myslím, že 567g veľkosť konzervy je to pravé orechové....Koláč obliala polevou a momentálne chladneme...

stačí, keď ešte ponúkneš a už budeme happy... nedočkavo striehneme!
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
hnedoočka Pozri príspevok
stačí, keď ešte ponúkneš a už budeme happy... nedočkavo striehneme!
ponúknem iba obrázok od amatéra, ešte som pridala čokoládovú polevu / nie je ztuhnutá / Koláč je super, aj chuť je špicová.... odporúčam
Naposledy upravil alla66 : 08.04.10 at 11:57
Snímka0019.gif  
3 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
alla66 Pozri príspevok
ponúknem iba obrázok od amatéra, ešte som pridala čokoládovú polevu / nie je ztuhnutá / Koláč je super, tak isto chuť je špicová.... odporúčam
alla, dík za ochotu, koláčik vyzerá suprovo!

a pre nás je taký obrázkový najlepší, nakoľko sa od neho nepriberie....

no stojí za pokus aj vyskúšať ho!
0 0
skvrnka skvrnka

skvrnka je offline (nepripojený) skvrnka

Robila som ho práve teraz prvý krát, len som asi spravila
nejaké chyby. Dala som do malého plechu, takže je strašne
vysoký, a neviem konzistenciu tej polevy, lebo sa mi zliala
do bokov. Nabudúce musím väčší plech a s tou polevou neviem,
čo mám vymyslieť. Inak je fakt rýchly a jednoduchý.
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Ja som ho robila v sobotu. Vydaril sa perfektne a chutil vynikajúco. Konzistencia polevy bola akurát taká, že sa dala roztierať. Dala som smotanu a mlieko 2:1. Trošku som to povarila.
2 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
u nás bol už druhýkrát po sebe pre veľký úspech u rodiny , lebo nám chutí a hlavne u mňa, lebo je to fakt rýchlovka. Teraz sa veľmi hodí, lebo je veľa práce po vonku a sladké musí byť.

konzistenciu polevy si prispôsobujem,ak je riedka, povarím dlhšie alebo pridám orechy.

takže dík autorke za super receptík!
1 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

Práve ho jeme, je skvelý a jednoduchý, do polevy som pridala trochu granka, trochu ho to ozvláštnilo. Piekla som ho včera večer, dali sme si hneď po kúsku na koštovku, ale dnes, keď trochu postál, je lepší. Vďaka za recept. (Hovorím neslušne s plnými ústami...)
0 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

toto musím vyskúšať, vyzerá to že koláč je ozaj výborný a hlavne tých 10 minút ma zaujalo
2 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať