Zavrieť

Porady

Slovenský internetový register

Prosím o pomoc.Pred nedávnom mi s tejto spoločnosti prišiel list zo žiadosťou o opravu údajov. Bol tam jeden sprievodný list a registračný formulár. Keďže som sa ulakomila na bezplatnú registráciu poslala som to. Dnes keď mi prišiel šek na 958€ mi je jasné ,že až tak zadarmo nebola. Vo svojom živote sa mi ešte nič takéto nestalo .Vždy si dávam pozor.Aj vtedy som si prečítala všetky malé písmenká na sprievodnom liste.No nič som o platení nenašla.Som na materskej mám malé dieťa neviem čo mám robiť.Prosím poraďte a rady formou "nemala si nič podpisovať" naozaj teraz nepotrebujem. Mám to do 14dní uhradiť
Usporiadat
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Písalo sa o tom:
http://tvnoviny.sk/sekcia/spravy/reg...1-000-eur.html
http://www.podnikajte.sk/start-podni...registre.xhtml

Inak - používajú podvodné praktiky, nikde som o nich nenašiel kontakt na internete, ani internetovú stránku. Prípadne oznámiť SOI.
1 0
calimero1 calimero1

calimero1 je offline (nepripojený) calimero1

Pozor, SOI rieši len vzťahy Firma-Spotrebiteľ (nepodnikateľ), vzťah Firma-Firma nerieši. Tu pomôže len polícia a súd.
0 0
mirkahod mirkahod

mirkahod je offline (nepripojený) mirkahod

Dnes som sa radila čo s tým, hlavne to neplatiť! Áno sú tam naše udaje méno, priezvisko, a bydlisko ale není tam rodné číslo, alebo občianského ani pečiatka aspoň ja som ju tam nedala. Tieto údaje si nájde aj malé dieťa na internete! A podpis ten nevedia či je Váš! Oni budú písať a vyhrážať sa stým a ten kto sa zľakne zaplatí aj tak sa im to oplatí! No nie. ja neviem dúfajme že sa to niako vyrieší. Ja isto nebudem platiť! A ani nepreberiem doporučený list! Na to nech zabudnú. Už ste sa niekto radil s právnikom? Hlavne má zaujíma o ukončenie objednávky lebo tá tam neni a v zmluve by to malo byť!
0 0
Olinka88 Olinka88

Olinka88 je offline (nepripojený) Olinka88

Ja som sa radila s právnikom v piatok. Podľa slovenského práva je takto uzatvorená zmluva (v podstate to zmluva ani nie je - len pochybná objednávka), by na Slovensku platná nebola. V tom zdrape je ale napísané, že prípadné spory sa riadia nemeckým právom - súd v Hamburgu. Môj advokát si myslí, že ani v Nemecku by takáto objednávka nebola právoplatná. Ako som tu už raz písala, v nemeckom googli som čítala niekoľko podobných reakcií, súdy prebehli a každý jeden súd táto podvodnícka spoločnosť prehrala. Nájdete si to na internete.Tiež si myslím, že stavajú na náhode, že sa vždy niekto nájde, kto takúto faktúru dobrovoľne pod akýmsi strachom zaplatí. Koncom týždňa som v Mníchove, opýtam sa známeho advokáta, či by bola takto uzatvorená "objednávka" právoplatná a budem vás tu informovať.
Keď som mala minulý týždeň najväčší jed, volala som priamo do ich firmy,aby si boli vedomí, že aj tu ich máme za podvodnícku bandu, ale tá beštia si to v kľude vypočula a mám sa vraj zariadiť ako chcem.
0 0
mirkahod mirkahod

mirkahod je offline (nepripojený) mirkahod

Ďakujeme To olinka88 aspoň si nám dvihla náladu. Prosím ťa napíš čo ti povedal ten právnik veľa ľudí naletelo len aby to nezaplatili takým podvodníkom!!! Polícia by to mala riešiť nie ich hovadiny. )
0 0
Lucia18.06 Lucia18.06

Lucia18.06 je offline (nepripojený) Lucia18.06

Ahojte. To je pravda ,že sú tam naozaj len najzákladnejšie údaje. Len taký podstiví ludia ako ja tak tí tam šupli aj pečiatku a to je na tom to nemecké právo.Do toho človek nevidí a keby niečo tak tam by sme museli na súd. Taktiež som čítala na nete tie prehnané spori, ale už len to že človek sa tým musí zaoberať a peniaze na právnika ...
0 0
mirkahod mirkahod

mirkahod je offline (nepripojený) mirkahod

Lucka aj keď si dala pečiatku tak to neplať oni budu skúšať ťa dostať aby si to zaplatila nepreber doporučený list od nich ak náhodou pošlú a nechaj to tak. Keby dačo je nás veľa to by sme museli ísť všetci na súd. Ako písala olinka88 to ani není zmluva uvidíme čo nám napíše ako jej poradil nemecký právnik ale myslím si že rovnako ako ten náš. Tak hore hlavu budeme čakať spolu
0 0
Mária Mojžišová Mária Mojžišová
Aj dnes pred hodinou telefonovala jedna pani, že máme neplatnú registráciu, že treba po roku predĺžiť. Keď sme ju začali vypočúvať, najprv ja a potom manžel o akú registráciu ide,pretože my sme s nikým zmluvu neuzatvárali, tak telefón položila. Takže buďte všetci stále na pozore. Stále skúšajú...
0 0
Lucia18.06 Lucia18.06

Lucia18.06 je offline (nepripojený) Lucia18.06

oj veď kde by som na to zobrala.Určite nezaplatím. Môj známi prokurátor mi hovoril zasa ,že treba všetko preberať. Aby sme vedeli aké kroky robia.Ale aj preto ,že je úplne jedno či to preberieme alebo nie,pretože ak to pošlu doporučene majú doklad. A to je to čo by platilo. V prvý deň ako som dostala list od nich som skoro skolabovala.Rozum mi išiel na plné obrátky a snažila som sa spomenúť prečo som to vlastne podpísala. V jednom som si na 200% istá žiadna poznámka o platení tejto sumy tam nebola. Skúšať budú stále,vždy sa niekto nájde kto naletí
1 0
Lucia18.06 Lucia18.06

Lucia18.06 je offline (nepripojený) Lucia18.06

Budeme čakať spolu človeku je hneď lepšie
0 0
Lucia18.06 Lucia18.06

Lucia18.06 je offline (nepripojený) Lucia18.06

Ahojte Je niečo nové???
0 0
mirkahod mirkahod

mirkahod je offline (nepripojený) mirkahod

Ďalšia upomienka čo s tým
0 0
Lucia18.06 Lucia18.06

Lucia18.06 je offline (nepripojený) Lucia18.06

Aj mne už prišla,naozaj neviem
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Asi zase nový portál pribudol : zariadim.sk
Pozrela som si včera podmienky....
Registrácia zadarmo, ale ďalšie záležitosti spoplatnené.
Inak ozaj každý si musí pozrieť všeobecné obchodné podmienky podrobne, aby nenaletel v dnešnej dobe niečomu, čo sa tvári že zadarmo a potom bác zbytočná pálka a ťažkosti zbaviť sa toho.
0 0
LeonCupraR LeonCupraR

LeonCupraR je offline (nepripojený) LeonCupraR

pokúšam sa živiť tým čo ma baví :-) ...viac
Základ je neregistrovať sa hore dole kde sa len dá. Navyše v dnešnej dobe nikto nedá nič zadarmo...
0 0
Lucia18.06 Lucia18.06

Lucia18.06 je offline (nepripojený) Lucia18.06

Ale ja sa neregistrujem kade tade. Skôr ako reagujete si prečítajte celú tému. Ďakujem za radu
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Economic
Asi zase nový portál pribudol : zariadim.sk
http://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=222962&SID=2&P=1

A toto:
http://www.zariadim.sk/cennik.html

Idú "ponúkať" údaje, ktoré sú bežne zistiteľné na internete a zadarmo.
0 0
kezeso kezeso

kezeso je offline (nepripojený) kezeso

obchodník
K téme dodám, že zásadne si odkladám listové ponuky od týchto tiežpodnikateľov, či prídu zo Švajčiarska, Nemecka alebo zo Španielska. A to pre prípad, že by sfalšovali moje údaje a podpis, aby som sa mal čím obrániť na súde...čistými formulármi, ktorými preukážem, že prišli, ale neodišli.
0 0
LeonCupraR LeonCupraR

LeonCupraR je offline (nepripojený) LeonCupraR

pokúšam sa živiť tým čo ma baví :-) ...viac
Samozrejme som si tému prečítal, práve preto píšem, že sa netreba hore dole registrovať. Citujem teda z úvodného príspevku "Keďže som sa ulakomila na bezplatnú registráciu poslala som to."
0 0
destinydesti destinydesti

destinydesti je offline (nepripojený) destinydesti

Neviete mi poradit?Normalne som v soku, som si dala zo srandy svoje meno do Google a vybehla som ako dlznik s presnou adresou, plnym menom,este aj lokalizaciou.Ked som otvorila,v texte uz ako dlznik nefigurujem,len ze som robila v r.92-95 na zivnost statutara pre cesku firmu.Riadne som zivnost ukoncila,dolozila,ze koncim pre cesku firmu.Zaujimave je,ze je to na zivnostensky-register.com,"Zostavné ku dňu: 2 Február, 2012Ak si neželáte zobrazovať vaše údaje na tejto stránke slačte tlačidlo Vymaž a vyplňťe CAPTCHA kód!To mi neznie vobec doveryhodne.Navyse nasa dohoda s ceskou firmou o statutarovi bola ukoncena skor, ako samotna firma a oznamila som to vsetkym organom-dodnes mam doporucene listy a vyzvala som cesku firmu , nech si zariadi vymaz z Obch.reg.Teda, vobec mi nie je prijemne, ked si ma niekto hodi do Googlu, prve, co vidi - zoznam dlznikov uff. Mate niekto aj s tymto skusenost?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať