Zavrieť

Porady

odstúpenie leasingu blokovaného auta

Dobrý deň,
poprosila by som Vás o radu. Som konateľ firmy, ktorá má v leasingu automobil. Firma má však exekúciu pre dlh, ktorý nie je schopná pre jej neplatičov splácať. Auto, ktoré má firma v leasingu je však potrebné k jej fungovaniu. Exekútor si dal žiadosť na prevod majetkového práva na auto po jeho splatení. Splatiť tam treba ešte dosť. Firma spláca auto len s ťažkosťami a tak sa pýtam:
-môžem odstúpiť leasing auta inej osobe, ak ho nevládzem splácať? Auto je ešte v majetku leasingovky.
- neprejde exekúcia na človeka čo si auto po mne -respl firme preberie?

Veľmi Vás prosím o radu. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Wes je offline (nepripojený) Wes

    Wes
    Zaujímavá otázka. Tiež by som rad vedel odpoveď.
    Pokiaľ je majiteľom leasingovka auto nie je majetkom povinného. Ak prestaneš splácať leasingovka auto predá a vyrovná istinu plus príslušenstvo. Ale čo ak auto prepíšeš skôr ako auto bude splatené. Veď predsa pokiaľ sa dlžník dostane do platobnej neschopnosti tak je možnosť vždy prepísať auto na inú osobu, ktorá bude ďalej platiť leasing a teda aj úroky. Myslím, že takúto možnosť by leasingovka skôr zvolila ako predaj auta. Hmm už je len otázne, či je také niečo možné.

    Kto vie odpoveď?

    Wes je offline (nepripojený) Wes

    Wes
    Zaujímavá otázka. Tiež by som rad vedel odpoveď.
    Pokiaľ je majiteľom leasingovka auto nie je majetkom povinného. Ak prestaneš splácať, leasingovka auto predá a vyrovná istinu plus príslušenstvo. Ale čo ak auto prepíšeš skôr ako auto bude splatené. Veď predsa pokiaľ sa dlžník dostane do platobnej neschopnosti tak je možnosť vždy prepísať auto na inú osobu, ktorá bude ďalej platiť leasing a teda aj úroky. Myslím, že takúto možnosť by leasingovka skôr zvolila ako predaj auta. Hmm už je len otázne, či je také niečo možné.

    Kto vie odpoveď?

    uctokrajan je offline (nepripojený) uctokrajan

    uctokrajan
    Ked prestanes splacat, je to porusenie zmluvy a lesingovka Ti auto odoberie. Postupenie leasingu inej osobe musi schvalit leasingova spolocnost.

    sisalka je offline (nepripojený) sisalka

    sisalka
    Dobrý den chcem sa opýtať dávno som mala auto na leasing dala ale potom som to nemohla splacať tak mi auto zobrali.Ide o to že doteraz musím platiť za niečo čo nemám platím každý mesiac povinne ako oni chcú auto mi zobrali je normálne že musím plaťiť auto ked ho nemám?? Dakujem

    odstúpenie leasingu blokovaného auta

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.