Zavrieť

Porady

Prenos daňovej povinnosti

Dobrý deň,
chcela by som Vás veľmi poprosiť o pomoc pri riešení problému.
Sme slov. firma, mesačný platca DPH.
Pre inú slov. firmu sme vykonali v ČR práce na nehnuteľnosti a mám vystaviť faktúra na sl. spoločnosť za dané práce. Táto spoločnosť má však pridelene české IČ DPH.
Študovala som parag. 15 aj 16 zákona o DPH, ako aj 108 českého zákona, stále mi šak nie je jasné, či faktúru vystaviť s DPH, allebo bez, čiže môžem preniesť daň. povinnosť odberateľa.

Veľmi Vás prosím o radu, tlačí ma čas v práci, keďže FA už treba odoslať..ja som čerstvá absol. ekon. VŠ a v práci sa nemám na koho obrátiť

Vopred ďakujem za akekoľvek usmernenie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    - na faktúre uvedieš IČ DPH, ktoré začína CZ
    - odvolávka na prenos daňovej povinnosti v zmysle § 16 ods. 1 zákona č. 222/2004 Z. z. o DPH v znení neskorších predpisov
    - nezabudni si k faktúre doložiť aj overenie IČ DPH z dátumu, kedy si vystavovala faktúru http://ec.europa.eu/taxation_customs/vies/

    Miriam06 je offline (nepripojený) Miriam06

    Miriam06
    ďakujem pekne za odpoveď, čiže vystaviť teda bez DPH?
    prepáčte, ak som trošku nechápavá, ale už som z toho naozaj jeleň

    a ešte raz veľmi pekne ďakujem, že ste mi odpovedali.

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    Miriam06 Pozri príspevok
    ďakujem pekne za odpoveď, čiže vystaviť teda bez DPH?
    prepáčte, ak som trošku nechápavá, ale už som z toho naozaj jeleň

    a ešte raz veľmi pekne ďakujem, že ste mi odpovedali.
    áno, bez DPH

    ....a tykáme si....(teda, ak nevadí)

    kuravesele je offline (nepripojený) kuravesele

    Človek sa učí celý život :-) aj tak zomrie sprostý :-) ...viac kuravesele
    Dobrý deň, píšem ohľadom kovového šrotu, ktorý fakturujeme odberatelovi bez DPH. Je potrebné od 2013 uvádzať slovné spojenie: "prenesenie daňovej povinnosti" alebo stačí len : Zdanené podľa § 69 ods. 12?(Lebo doteraz sme uvádzali iba to)

    A pri vystavovaní faktúr do zahraničia napr. do Nemecka treba podľa novely o fakturácii od 2013 uvádzať nejaké slovné spojenie? (Faktúry sú vystavované bez DPH)..ďakujem krásne za odpovede...

    premac je offline (nepripojený) premac

    premac
    na obidvoch by mal byt text "prenesenie daňovej povinnosti"
    ja som si to však kôli sebe rozdelila na:Prenesenie daňovej povinnosti (§43 zákona č. 222/2004 Z.z.)
    Prenesenie daňovej povinnosti (§69 odst. 12 zákona č. 222/2004 Z.z.)

    kuravesele je offline (nepripojený) kuravesele

    Človek sa učí celý život :-) aj tak zomrie sprostý :-) ...viac kuravesele
    Pri tom §43 nemá byť náhodou "Dodanie je oslobodené od dane"? Ja si myslím , že áno...

    sesi je offline (nepripojený) sesi

    sesi
    Ahojte, chcem sa opýtať fakturujem do zahraničia tovar a chcem sa opýtať či mám uvádzať na faktúre slovnú formuláciu: dodanie je oslobodené od dane alebo prenesenie daňovej povinnosti? Alebo oboje??

    Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

    Ivenka
    Ahojte...potrebovala by som poradiť. V §16 ZDPH odst.2 je uvedený krátkodobý prenájom dopr.prostriedkov. Ale nenašla som § na dlhodobý prenájom cca 1 rok. PLatí tak isto prenos daňovej povinnosti aj v tomto prípade ?
    Rozalka Ak si sa nenašla v § 16, potom platí § 15 ods. 1 alebo 2.

    erika1970 je offline (nepripojený) erika1970

    erika1970
    Fakturujem doČR tovar, mám uvádzať na faktúre slovnú formuláciu: dodanie je oslobodené od dane alebo prenesenie daňovej povinnosti? Ďakujem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.