Zavrieť

Porady

Dobrý deň ! chcem sa spýtať či mi bude platiť ochranna doba ked mi konči zmluva na dobu určitu 31.12.2012 možem sa dať vypísať do tých siedmich dní mám narok na PN??

zamestnávatel ma zamestnava od roku 2010 a vždy len na dobu určitú v trvaní jeden rok .Teraz mi nedal podpísť na dalši rok ale výstup .mam pravo na ochranu dobu 7 dni sa dat PN aj ked som bol na dobu urcitu?? a budu my vyplacat.v davku nezamestnanosti..ked pridem z PN naprv v marci? tych 6 mesiacov,? Ďakujem za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    thomas6662 Pozri príspevok
    zamestnávatel ma zamestnava od roku 2010 a vždy len na dobu určitú v trvaní jeden rok .Teraz mi nedal podpísť na dalši rok ale výstup .mam pravo na ochranu dobu 7 dni sa dat PN aj ked som bol na dobu urcitu?? a budu my vyplacat.v davku nezamestnanosti..ked pridem z PN naprv v marci? tych 6 mesiacov,? Ďakujem za odpovede
    Áno, platí OL na nemocenské . AK máš v posledných 3 rokoch poistenie aspoň 730 dní, nárok na podporu ti vznikne.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    thomas6662 Pozri príspevok
    zamestnávatel ma zamestnava od roku 2010 a vždy len na dobu určitú v trvaní jeden rok .Teraz mi nedal podpísť na dalši rok ale výstup .mam pravo na ochranu dobu 7 dni sa dat PN aj ked som bol na dobu urcitu?? a budu my vyplacat.v davku nezamestnanosti..ked pridem z PN naprv v marci? tych 6 mesiacov,? Ďakujem za odpovede
    Ak máš splnenú podmienku 730 dní poistenia v nezam. a prac.pomery v posledných 4 rokoch boli všetky na dobu určitú, vznikne ti nárok na dávku v nezamestnanosti, ale len po dobu 4 mesiacov. Zaeviduj sa najskôr na UP, až potom choď (do 7 dní) k lekárovi, ak tvoj nepriaznivý zdr.stav trvá. Počas výplaty nemocenského ti pozastavia výplatu dávky v nez. a výplatu obnovia až po ukončení PN-ky.
    dakujem za odpoved .a je to podstatne ist najskor na up a potom na pn ? samozrejme to musim stihnut do toho 7 januara a nechaoem preco len 4 mesiace vyplacat davku v nezamestnanosti? dakujem za odpovede

    Dobrý deň ! chcem sa spýtať či mi bude platiť ochranna doba ked mi konči zmluva na dobu určitu 31.12.2012 možem sa dať vypísať do tých siedmich dní mám narok na PN??

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.