Zavrieť

Porady

Vedenie uctovnictva vs. iba danove priznanie s.r.o.

Ahojte,

Chcel by som sa Vas spytat, ci je potrebne viest uctovnictvo pri s.r.o. platim uctovnika mesacny pausal. V s.r.o. cke sa zatial toho vela nedeje. Pocul som aj taky nazor, ze staci iba niekomu zaplatit za to danove priznanie v Marci, aby spravil a, ze to vyjde lacnejsie. Je to pravda ? Da sa to takto riesit ? Alebo iba zaplatit niekomu, co spravi uctovnu zavierku a danove priznanie a nemusim pausal platit.

Dakujem za odpovede,
Michal
Usporiadat
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

igelitkárom,ktorí donesú hromadu dokladov v marci s tým, že je akože čas, dávam vo dverách prirážku 100%.
2 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Asi bez účtovníctva by to v s.r.o. nešlo, lebo daňové priznanie bez účtovníctva sa samo neurobí. Ale pokiaľ sa vo firme nič moc nedeje a nie je ani moc čo priebežne účtovať, tak by som si zbytočne neplatila paušálom účtovníka. Dala by som to spracovať po skončení roka externej účtovníčke, alebo účtovníkovi. Ak teda nechceš mať v priebehu roka prehľad ako na tom stojíš.
1 0
Michal54321 Michal54321

Michal54321 je offline (nepripojený) Michal54321

O prehlad mi urcite nejde, to mi netreba. Ide o to, ze zacinam pomalicky s internetovym predajom a tam sa samozrejme nic moc na zaciatku nedeje, kym nie je SEOcko porobene, prve nakupy a tak. A pausal uctovnikovi je 30 euro/mesiac, co je do roka 360 euro ... kolko by ma vyslo dat to na konci roka externemu uctovnikovi spravit ? Naozaj by to mohlo byt tak, ze cely rok by som to iba hadzal do skatule a nebol by uctovnik a na konci roka by som nejakeho zaplatil ?
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

30 EUR za mesiac za podvojné účtovníctvo je skôr smiešna cena, nie cena, z ktorej by si mohol požadovať zľavu.
1 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ak si sa nepomýlil o nulu, tak 30 e je smiešna suma.
za ročnú závierku so všetkým, čo k tomu patrí, by si mal počítať cca 500 EUR, tebe to vychádza na 360e, čo je zadarmo.
1 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Kejka, ale keď dokopy nie je o čom účtovať, lebo len začína? Ja by som si to nechala zaplatiť prvý rok podľa účtovných zápisov + za všetky výkazy. A potom by som upravila sumu na paušál a vlastne upravovala pokiaľ by sa nerozbehol.
1 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Ak sa neúčtuje po celý rok, ak firma nerobí nič. Nevystavuje FA, neprijíma ešte žiadne platby na účet, ani do pokladne, teda spí.... sa dá jednorazovo urobiť DP už aj od 100.- Eur.
Aj môj názor je cena za účto podľa účtovných položiek, + spracovanie DP a výkazov podľa platného cenníka externého účtovníka a podľa obtiažnosti po vzájomnej dohode v takomto prípade.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
možno nemám šťastie na bezproblémové firmy,
no 99% klientov mi síce povie, že nemajú "skoro" nič, alebo "málo",....... a vždy sa ukáže opak.
Ja neúčtujem podľa účtovných položiek,
až neskôr plnia funkciu overovania ceny-jej výšky. Práve na začiatku bez ohľadu na počet dokladov je veľa poradenstva, diskusií, "kadiaľ ísť", klient si vyrobil nejaké dohody o vykonaní práce, ale o prihláške do SP, ZP nemá ani šajnu, nakúpi reklamu cez google, či FB, ale o §7a) DPH nemá ani šajnu......... a to sú len banality. Ľudovo mu vždy poviem, že má síce 5 dokladov, ale 50 problémov. Takže 500 e na rozbeh je slušná cena, ktorú - ak sa naozaj ukáže, že ide o nenáročnú firmu - garantujem aj nasledujúci rok, prípadne aj dlhšie.
A klienti, ktorí sa hlásia vo februári, tak tam o cene vôbec nediskutujem, resp. takýchto oneskorencov ani neberiem - podľa mňa je to jasná známka, že takýto podnikateľ si prácu účtovníka neváži.
1 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Tak samozrejme, ak je dokladov málo, ale problémov veľa ako píšeš.. je cena bez debaty v poriadku. Ja som písala o maličkej firme, napríklad podnikateľovi ktorý úplne ľahko prešiel z FO na SRO a nemá problémy a dokladov má ozaj iba málo... Však dobre vieme, že každá firma je iná, iné špecifiká, iné problémy a podobne.
0 0
vierka22 vierka22

vierka22 je offline (nepripojený) vierka22

Dobrý deň. Chcela by som sa spýtať alebo poprosiť o radu. Robím účtovníctvo jednej s.r.o. Predchádzajúca účtovníčka si účtovala 0,70 Eur za položku v denníku. Doklady nasčítavala napr. za PHM. Za daňové nebrala žiadne peniaze. Firma má cca 2200 položiek v denníku za rok., 2x leasing, 1x úver a 5 áut. 2 zamestnancov. Za dph kvartálne účtujem cca 300 Teraz budú mesační platci. Konateľka mi povedala, že za daňové nezaplatí, lebo 0,70 Eur za položku to je v cene, že uzávierku a DP mi vypluje PC. Mne sa to vidí veľmi málo. Koľko by som mohla pýtať za mesiac vedenie účto. Poraďte mi. Som z okresu NR. Vierka 22 Ďakujem
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

vierka22 Pozri príspevok
Dobrý deň. Chcela by som sa spýtať alebo poprosiť o radu. Robím účtovníctvo jednej s.r.o. Predchádzajúca účtovníčka si účtovala 0,70 Eur za položku v denníku. Doklady nasčítavala napr. za PHM. Za daňové nebrala žiadne peniaze. Firma má cca 2200 položiek v denníku za rok., 2x leasing, 1x úver a 5 áut. 2 zamestnancov. Za dph kvartálne účtujem cca 300 Teraz budú mesační platci. Konateľka mi povedala, že za daňové nezaplatí, lebo 0,70 Eur za položku to je v cene, že uzávierku a DP mi vypluje PC. Mne sa to vidí veľmi málo. Koľko by som mohla pýtať za mesiac vedenie účto. Poraďte mi. Som z okresu NR. Vierka 22 Ďakujem
daj je pc a nech si to vypluje sama.. včetne výkazov a poznámok
4 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
ewita888 Pozri príspevok
daj je pc a nech si to vypluje sama.. včetne výkazov a poznámok
Si mi to zobrala z jazyka. Nech si konateľka nahadzuje všetko sama do PC a PC jej to teda vypluje... Prečo platiť účtovníčke ?

Ja mám DPH nacenené nad rámec položiek. U mňa je to napríklad 6.- Eur za podanie DP.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
vierka22 Pozri príspevok
Dobrý deň. Chcela by som sa spýtať alebo poprosiť o radu. Robím účtovníctvo jednej s.r.o. Predchádzajúca účtovníčka si účtovala 0,70 Eur za položku v denníku. Doklady nasčítavala napr. za PHM. Za daňové nebrala žiadne peniaze. Firma má cca 2200 položiek v denníku za rok., 2x leasing, 1x úver a 5 áut. 2 zamestnancov. Za dph kvartálne účtujem cca 300 Teraz budú mesační platci. Konateľka mi povedala, že za daňové nezaplatí, lebo 0,70 Eur za položku to je v cene, že uzávierku a DP mi vypluje PC. Mne sa to vidí veľmi málo. Koľko by som mohla pýtať za mesiac vedenie účto. Poraďte mi. Som z okresu NR. Vierka 22 Ďakujem

Však musíš si skontrolovať fyzicky celú evidenciu DPH. To sa človek nemôže len tak spoľahnúť, hoci mám aj ja napríklad výborný softvér, no kontrolnú robotu a odfajkanie každej položky v evidencii DPH musím urobiť.
0 0
vierka22 vierka22

vierka22 je offline (nepripojený) vierka22

Ďakujem Vám všetkým za radu. Mne sa to zdá byť nefér. Za položku 0,70 Eur. OK, ale za daňové som jej povedala, že jej ešte vystavím faktúru a oborila sa na mňa, že veď to musí byť v cene, že ako som už písala mi to vypluje PC. Zostala som všoku. Tak neviem ako sa dohodneme, ale evidentne to nechce zaplatiť. Prosím Vás poraďte mi koľko mám pýtať ak budú mesační platci ak sa s ňou vôbec dohodnem. Ako som písala mali 2200 polož. v denníku a 1 leasing /1 im už skončil/ 1x úver 5 áut a 2 zamestnancov. Ešte mala výhrady, že účtujem do ostatných záväzkov a nedávam to priamo z účtu a tak si vytváram viac položiek. Predchádzajúca účtovníčka čo nakupovali cez účet napr. PHM, cestnú daň a pod. účtovala priamo z účtu. Mala som teraz na nich kontrolu a všetko bolo OK. Tak neviem ako ďalej.
0 0
IvetaH IvetaH

IvetaH je offline (nepripojený) IvetaH

Ja by som jej navrhla paušálnu sumu 180€ na mesiac bez ohľadu na počet položiek. A ak sa jej nepíáči, je koniec roka, odovzdám robotu a nech si nájde iného. Myslím si, že je problémová, ak má názor na účto a závierku "vypľuje ti počítač" to budeš s ňou bojovať stále.
Môj názor.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
vierka22 Pozri príspevok
Ďakujem Vám všetkým za radu. Mne sa to zdá byť nefér. Za položku 0,70 Eur. OK, ale za daňové som jej povedala, že jej ešte vystavím faktúru a oborila sa na mňa, že veď to musí byť v cene, že ako som už písala mi to vypluje PC. Zostala som všoku. Tak neviem ako sa dohodneme, ale evidentne to nechce zaplatiť. Prosím Vás poraďte mi koľko mám pýtať ak budú mesační platci ak sa s ňou vôbec dohodnem. Ako som písala mali 2200 polož. v denníku a 1 leasing /1 im už skončil/ 1x úver 5 áut a 2 zamestnancov. Ešte mala výhrady, že účtujem do ostatných záväzkov a nedávam to priamo z účtu a tak si vytváram viac položiek. Predchádzajúca účtovníčka čo nakupovali cez účet napr. PHM, cestnú daň a pod. účtovala priamo z účtu. Mala som teraz na nich kontrolu a všetko bolo OK. Tak neviem ako ďalej.
V tvojom prípade je to iba o obhájení si toho poplatku za spracovanie DPH. Veď jej vysvetli, že si to musíš fyzicky skontrolovať. To by ju snáď nejakých 6.- Eur za to nezabilo ? Či ?
Ja napríklad pri VPD rovnaké položky sčitujem jedným dokladom na konci mesiaca, a tým im zas ukážem, že im viem aj ušetriť nejaké položky. Je to o tom, ako sa vieš dobre predať a obhájiť si.... Môj sčítavaný doklad je síce za 2.- Eurá, ale určite im ušetrí, keby za každý doklad bolo 0,70 Eur.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
IvetaH Pozri príspevok
Ja by som jej navrhla paušálnu sumu 180€ na mesiac bez ohľadu na počet položiek. A ak sa jej nepíáči, je koniec roka, odovzdám robotu a nech si nájde iného. Myslím si, že je problémová, ak má názor na účto a závierku "vypľuje ti počítač" to budeš s ňou bojovať stále.
Môj názor.

Vieš možno 180.- Eurový paušál pri toľkých položkách a ešte nevieme koľkých mzdách by bol aj málo. Vierka22 si to musí celé prepočítať dobre a hlavne vedieť si svoju cenu obhájiť. Môj názor. (Medzi nami ja takýchto špekulantov púšťam k vode. Držím sa zásady, kto nevie oceniť moju robotu, nie je ma hoden)
0 0
IvetaH IvetaH

IvetaH je offline (nepripojený) IvetaH

Máš pravdu, ale skús si zadať imzerát, že hľadáš účtovníka na spracovanie tohto prípadu a sfleku sa ti vysype aj 30 ponúk do 100 eur. To je celý problém pri našej cenotvorbe.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Cena možno, ale aj kvalita spracovania účtovníctva na tej istej úrovni ? Každý má možnosť si vybrať aj lacného účtovníka, no možno aj pokuty a penále....
0 0
blavaciko blavaciko

blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

Economic Pozri príspevok
Vieš možno 180.- Eurový paušál pri toľkých položkách a ešte nevieme koľkých mzdách by bol aj málo. Vierka22 si to musí celé prepočítať dobre a hlavne vedieť si svoju cenu obhájiť. Môj názor. (Medzi nami ja takýchto špekulantov púšťam k vode. Držím sa zásady, kto nevie oceniť moju robotu, nie je ma hoden)
u nas vo firme by pri 2200 polozkach a 2 mzdach zaplatila cca 3000 eur rocne vratane vykazov dph a rocnej zavierky. To vychadza cca 250 € mesacne...
vela? malo? to nech si rozhodne kazdy sam, prvy rok spoluprace rozhodne ceny nikomu neznizujeme...

vierka, pokial ti toto robi pani, ze sa s tebou zacne hadat ze to ma v cene alebo nema, dolezite je, co mas v zmluve... pokial zmluva nie je, vrat jej s cistym svedomim doklady, v pripade ak ti nieco nezaplatila, tak to jej nedavaj a usetrene nervy venuj rodine, kamaratom alebo priatelovi
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať