Zavrieť

Porady

Daňové priznanie 2012

Ahojte, neviete mi poradiť, aké zmeny nastali pre daňové priznanie za rok 2012? Nezdaniteľná časť ostala v tej výške ako minulý rok 3559,3 €? Odvody do zdravotnej a sociálnej poisťovne sa stále dajú odpísať? Viem že jednu dobu to chceli zrušiť, ale či sa to zmenilo, to neviem. Stále sa platí daň vo výške 19 %? ďakujem za každú radu-
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    nika.sum Pozri príspevok
    Ahoj, jedna znama z DU mi este v oktobri spominala, ze vraj sa menia podmienky na uplatnenie danoveho bonusu, ze vraj len do dovrsenia 19 roku veku dietata. Ja som to hladala na nete a nic som nenasla. Neviete ci to je len JPP alebo je to naozaj pravda?
    Tento návrh v novele zákona o DzP nebol schválený.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    nika.sum Pozri príspevok
    Ahoj, jedna znama z DU mi este v oktobri spominala, ze vraj sa menia podmienky na uplatnenie danoveho bonusu, ze vraj len do dovrsenia 19 roku veku dietata. Ja som to hladala na nete a nic som nenasla. Neviete ci to je len JPP alebo je to naozaj pravda?
    DB a jeho uplatňovanie nakoniec nemenilo......

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    alaya1 Pozri príspevok
    Chcem sa opytat, zamestnanec bol v januari 2012 ako SZCO -PN. Od 1.2.-31.7. bol na UP, ako nezamestnany, a od 1.8.20102- do 30.11.2012 zamestnanec - do konca roka v ochrannej dobe na PNke.

    Kto ma podavat DP, zamestnavatel, mam rozdielne informacie. Ake podklady potrebuje od zamestnavatela, ak to ma podat sam?
    Dp si podá sám.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    alaya1 Pozri príspevok
    Co ma ziadat od zamestnavatela?
    Potvrdenie o zdaniteľných príjmoch.
    P O T V R D E N I E
    o zdaniteľných príjmoch fyzickej osoby zo závislej činnosti, o preddavkoch na daň, o daňovom bonuse
    na vyživované dieťa („daňový bonus“) za obdobie (kalendárny rok):

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    alaya1 Pozri príspevok
    Co ma ziadat od zamestnavatela?
    Potvrdenie o zdanitelnej mzde. Ala, ale nech počká, kým mu vyplatí mzdu za november, lebo ak nebude vyplatená do 31.1., potvrdenie o ZM sa bude opravoať.

    nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

    nika.sum
    veronikasad Pozri príspevok
    Tento návrh v novele zákona o DzP nebol schválený.
    Dakujem velmi pekne, chvalabohu ze nebol schvaleny

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Pozri tu - v prílohe máš veličiny, na spodnej lište si klikni na r.2012.

    http://www.porada.sk/attachment.php?...9&d=1341244740

    Odvody do SP a ZP sú VOZD, mení sa ale spôsob výpočtu vymer.základu pre platenie odvodov do ZP a SP - odvody sa pripočítavajú k základu dane a delia koeficientom 1,9

    majka79 je offline (nepripojený) majka79

    majka79
    ďakujem, pozrela som si to, mňa však skôr zaujíma, či sa dajú platby odvodov do zdravotnej a sociálnej poistovne odrátať v daňovom priznaní.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    majka79 Pozri príspevok
    ďakujem, pozrela som si to, mňa však skôr zaujíma, či sa dajú platby odvodov do zdravotnej a sociálnej poistovne odrátať v daňovom priznaní.
    odpovedala som ti v predch.príspevku. Nevieš čo je to skratka VOZD ?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    majka79 Pozri príspevok
    nehnevaj sa, ale ozaj neviem, ja sa tomu nejak nevenujem :-)
    VOZD= výdavok ovplyvňujúci základ dane = daňový výdavok. V tejto súvislosti sa oproti roku 2011 nič nemení.Mení sa len spôsob výpočtu odvodov

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    Chcem sa opytat, zamestnanec bol v januari 2012 ako SZCO -PN. Od 1.2.-31.7. bol na UP, ako nezamestnany, a od 1.8.20102- do 30.11.2012 zamestnanec - do konca roka v ochrannej dobe na PNke.

    Kto ma podavat DP, zamestnavatel, mam rozdielne informacie. Ake podklady potrebuje od zamestnavatela, ak to ma podat sam?

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    veronikasad Pozri príspevok
    Potvrdenie o zdanitelnej mzde. Ala, ale nech počká, kým mu vyplatí mzdu za november, lebo ak nebude vyplatená do 31.1., potvrdenie o ZM sa bude opravoať.
    Dakujem, pockame, aj ked neverim, ze mu bude mzda vyplatena bez zaloby na sude.

    A to tlacivo, co podpisuju zamestnanci ak chcu, aby za nich urobil, DP zamestnavatel, to nema podpisat? Zamestnavatel mu ho zaslal na podpis.

    nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

    nika.sum
    Ahoj, jedna znama z DU mi este v oktobri spominala, ze vraj sa menia podmienky na uplatnenie danoveho bonusu, ze vraj len do dovrsenia 19 roku veku dietata. Ja som to hladala na nete a nic som nenasla. Neviete ci to je len JPP alebo je to naozaj pravda?

    ivana2703 je offline (nepripojený) ivana2703

    ivana2703
    Dobrý, ja sa chcem opýtať, či pri podávaní DP A - celý rok zamestnanec, ktorý si platil DnP do 10/2012, môže si o túto zaplatenú sumu znížiť základ dane. U SZČO áno, no u zamestnanca to neviem nikde nájsť. Naša účtovníčka to bohužiaľ nevie, mám si to zistiť sama. :-( Ďakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.