Zavrieť

Porady

Cyprus - dovolenka

Ahoj poraďáci,
poradíte, do ktorej oblasti na Cypre ísť v lete na dovolenku? Prípadne aj do ktorého hotela, ak ste tam boli a máte dobré skúsenosti? Preferujeme čistejšie more bez morských chalúh a skál, dobrý pozvoľný vstup do mora, širšie kvalitné služby AI, hotel priamo pri pláži (nemusí byť v centre letoviska), dobrú starostlivosť hotelového personálu o čistotu v areáli a v izbách, pevné lehátka pri sladkovodnom bazéne.
Nikdy sme zatiaľ na Cypre neboli, sme preto odkázaní na skúsenosti iných. Na tie isté hotely sú však rôznorodé recenzie, turistické videá pri inak dobre vyzerajúcich a popísaných hoteloch ukážu aj negatívne veci, o ktorých sa v katalógoch nepíše alebo do katalógov či na stránky hotelov neodfotí. Uvítala by som preto nie odkazy na stránky, ale aj rady poraďákov, ktorí tam dovolenkovali, na čo si dať pri výbere a rozhodnutí stráviť tam dovolenku pozor, prípadne aj odporúčania na konkrétne hotely a tiež na výlety, kde naozaj stojí za to ísť sa pozrieť.
Vďaka za pomoc pri výbere.

Doplnila som info k severnému Cypru v téme http://www.porada.sk/t197444-dolezit...ahranicia.html. Aspoň pre mňa je dobré vedieť aj také info (nie sme imúnni voči nepríjemným situáciám, aj keď sa im snažíme predchádzať), predtým sme na Cypre nikdy neboli, tak sme sa nezaujímali.
Naposledy upravil luja5 : 02.06.13 at 12:52
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

    Danielle369
    Bola som v letovisku v Ayia Napa. Môžem ti povedať že je tam prekrásne. Meno hotela bolo Adams Beach.Všetky hotely sú priamo pri unikátnej pláži Nissi Beach s jemným bielym pieskom. Tá pláž je skutočne unikátna. Jemnučký úplne biely piesok. Voda je po pás asi pol km do mora. Výlety sú tam rôznorodé, k mrtvemu moru, do Jeruzalema,........Ja si najviac z Cypru pamätám jeden bar ...je robený v štýle Flinstonovcov, niečo prekrásne.Sedeli sme tam každý večer... Bolo to pred desiatimi rokmi. Príroda je tam fantastická a ked máš rada oleandre, tak tie sú na každom kroku. Bazén bol v takej rajskej záhrade, kde rástli palmy, a všetky citrusovníky, proste paráda, je tam skutočne krásne.

    bromid je offline (nepripojený) bromid

    bromid
    ahoj,
    ja idem na konci aprila na cyprus. presne do oblasti Nissi Beach Resort (Ayia Napa). budem ubytovany v hoteli Anthea Hotel Apartments (3hviezdickovy). tak ked sa vratim napisem report .
    luja5 Ď. ... budem sa tešiť na report, lebo my máme naplánované ísť až v lete :-).

    Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

    Danielle369
    Luja našla som ten bar kde sme chodili ..

    luja5 je offline (nepripojený) luja5

    luja5
    Po získaní informácií z niekoľkých katalógov a z viacero recenzií upresňujem svoju otázku:
    Postupne sme zúžili náš predbežný výber na Elias Beach Hotel (Limassol) a Nissi Beach Resort (Ayia Napa). Bol niekto v niektorom z týchto hotelov a môže sa podeliť s osobnými skúsenosťami? Ď.

    luja5 je offline (nepripojený) luja5

    luja5
    Dostali sme ďalší tip na pobyt v hoteli Crystal Springs v letovisku Protaras, ktorý vraj v minulosti ponúkali aj niektoré slovenské CK. Možno sa nájde niekto, kto tam bol a napíše svoje skúsenosti.

    martina0203 je offline (nepripojený) martina0203

    martina0203
    kamoška bola cez tohoto pána, nieje to priamo cestovka, je to dovolenka bez cestovky, všetko vybaví....treba sa popýtať....je tam aj cyprus... http://smartholiday.wix.com/smarthol...ovolenky/c20r9
    a omnoho lacnejšie......

    luja5 je offline (nepripojený) luja5

    luja5
    Tak sme sa konečne rozhodli a vybrali si hotel. Mali by sme ísť v auguste, uvítam preto aktuálne turisticko-dovolenkové skúsenosti, postrehy, odporúčania... nielen od bromida, ale aj prípadne od iných, ktorú budú v tomto roku dovolenkovať v tejto krajine pred nami. Nie je pritom pre nás rozhodujúce, z ktorej časti južného Cypra to bude.

    luja5 je offline (nepripojený) luja5

    luja5
    dan Pozri príspevok
    Luja našla som ten bar kde sme chodili ..
    A môžeš popísať bližšie, prípadne pripojiť odkaz na nejakú stránku, kde by som to mohla nájsť, alebo napísať aspoň presný názov baru ....? Ď.

    bromid je offline (nepripojený) bromid

    bromid
    ahojte. tak nakoniec som sa rozhodol, ze svoju dovolenku na cypre zrusim. nastastie mi bola vratena plna suma dovolenky, takze som nic natom nestratil. potom vsetkom co sa tam deje, som to radsej neriskoval a necestujem tam. takze vam nebudem vediet povedat ako tam je. sry

    luja5 je offline (nepripojený) luja5

    luja5
    bromid Pozri príspevok
    ahojte. tak nakoniec som sa rozhodol, ze svoju dovolenku na cypre zrusim. nastastie mi bola vratena plna suma dovolenky, takze som nic natom nestratil. potom vsetkom co sa tam deje, som to radsej neriskoval a necestujem tam. takze vam nebudem vediet povedat ako tam je. sry
    Sympatické od Teba, že si dal vedieť svoje rozhodnutie. My zatiaľ pri Cypre zostávame, lebo by sme mali ísť až v auguste, čo je ešte dosť ďaleko. Dúfame, že svoje rozhodnutie neoľutujeme, budeme sledovať recenzie, ktoré u nami vybraného hotela doteraz pribúdali takmer každý týždeň a aj v zimnom období, z nich sa asi dozvieme najviac reálnych informácií...

    jajdada je offline (nepripojený) jajdada

    jajdada
    ​Odporúčam navštíviť Severný Cyprus ( Turecká časť ). Od leta 2013 z Bratislavy a Košíc priame lety na Cyprus letisko Ercan. Veľmi som bol spokojný po všetkých stránkách napr. v MIMOZA BEACH HOTEL asi 10 km od Famagusty. Hotel priamo na pláži, jemný piesok, pozvoľný vstup do mora, vhodné aj pre malé deti. Odporúčam taktiež zapožičať si auto (POZOR, jazdí sa vpravo ako v Anglicku). Dobré služby má aj znovurekonštruovaný hotel Arkin Palm Beach vo Famaguste, priamo v susedstve rozstrieľanej časti Famagusty - Varoša (Mesto duchov). Ak sa zaujímate o historické pamiatky, je táto časť Cypru vynikajúcou voľbou. Famagusta, Salamis - antické vykopávky, na severe prístavné mesto Kyrenia - múzeum
    v hradbách, či navštíviť kláštor sv.Hilarion atď. Platba sa dá €, US dolárom, ja som okrem taxikov všade platil kartou (lepší kurz). Obyvateľstvo je príjemné, nie je treba sa obávať. VRELE ODPORÚČAM SEVERNÝ CYPRUS ! Celá dovolenka vyjde lacnejšie ako na Gréckej strane. Treba vyskúšať.
    Prajem krásnu a bezproblémovú dovolenku.

    luja5 je offline (nepripojený) luja5

    luja5
    jajdada Pozri príspevok
    ​Odporúčam navštíviť Severný Cyprus ( Turecká časť ). Od leta 2013 z Bratislavy a Košíc priame lety na Cyprus letisko Ercan. Veľmi som bol spokojný po všetkých stránkách napr. v MIMOZA BEACH HOTEL asi 10 km od Famagusty. Hotel priamo na pláži, jemný piesok, pozvoľný vstup do mora, vhodné aj pre malé deti. Odporúčam taktiež zapožičať si auto (POZOR, jazdí sa vpravo ako v Anglicku). Dobré služby má aj znovurekonštruovaný hotel Arkin Palm Beach vo Famaguste, priamo v susedstve rozstrieľanej časti Famagusty - Varoša (Mesto duchov). Ak sa zaujímate o historické pamiatky, je táto časť Cypru vynikajúcou voľbou. Famagusta, Salamis - antické vykopávky, na severe prístavné mesto Kyrenia - múzeum
    v hradbách, či navštíviť kláštor sv.Hilarion atď. Platba sa dá €, US dolárom, ja som okrem taxikov všade platil kartou (lepší kurz). Obyvateľstvo je príjemné, nie je treba sa obávať. VRELE ODPORÚČAM SEVERNÝ CYPRUS ! Celá dovolenka vyjde lacnejšie ako na Gréckej strane. Treba vyskúšať.
    Prajem krásnu a bezproblémovú dovolenku.
    Nad severným Cyprom sme uvažovali, ale nami uprednostňované at/de CK ho nemali v ponuke a v čase nášho rozhodovania ho mala slovenská CK v ponuke s medzipristátím v Antalyi, čo sa nám nepozdávalo, aby sme pri takej relatívne kratšej letovej vzdialenosti ešte aj medzipristávali (aj keď len technicky). Vďaka však za informácie, do budúcna severný Cyprus nevylučujeme, lebo nejaký prehľad sme už získali, len nechceme teraz meniť južný Cyprus za severný a dúfame, že ani nebudeme musieť ....
    Je pre mňa prekvapujúca informácia o priamom lete na severný Cyprus, lebo aj dnes má jedna zo známych CK na Slovensku stále na svojej stránke uvedené, že let je realizovaný s technickým medzipristátím v Antalyi a aj na stránke inej CK som tiež dnes našla, že lety na letisko Ercan musia viesť cez medzipristátie na tureckej pôde.

    Doplnila som info v téme http://www.porada.sk/t197444-dolezit...hranicia.html# k vycestovaniu na sever Cypru.
    Naposledy upravil luja5 : 02.06.13 at 12:38

    emma01 je offline (nepripojený) emma01

    emma01
    My tiež uvažujeme o dovolenke na Cypre. Konkrétne severný Cyprus, Kyrenia. Len túto časť má len málo cestoviek v ponuke. Tí čo ste už na Cypre boli, alebo aj v inej destinácii, viete odporučiť dobrú a spoľahlivú cestovku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.