Zavrieť

Porady

pokuta za neplatnú stk

Zdravím rád by som sa spýtal či už niekto dostal alebo pozná niekoho kto dostal pokutu z obvodného úradu za neplatnú stk pre motorové vozidlo. Nedávno som videl v televízi,i že sa chystajú dávať pokuty za neplatné stk či je niečom na tom pravdy. Ďakujem
Usporiadat
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

bubkoch Pozri príspevok
bodliak: auto je prevadzkovane na poz. komunikaciach akonahle ma EVC ... nie je podstatne ci ide po ceste alebo stoji v garazi ...
ma EVC = je prevadzkovane ...

prevadzkovane NErovna sa ide po ceste
A je toto morálne v poriadku?
Teraz mám vypité,som držiteľ VP,teoreticky možem šoférovať opitý ale nešoférujem. Tiež by som mal platiť pokutu?
0 0
bodliak bodliak

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

Hm, tak predsa.

Môže za to § 50, kde je podmienkou len evidencia a nie samotné prevádzkovanie.

Šupli to do sankcií a z občana je dojná krava.

Nakoniec to skončí tak, že ak si vodič vypije, príde o vodičák, aj keď nešoféruje. Stačí, že ho vlastní...
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Nežeriem tie prašivé zákony,nech si ich dodržiavajú tí,čo slúžia bankstrom,boha im!
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Dnes bol u mňa človek,ktorý nedostal stavebné povolenie len pre to,že je automechanik a bolo riziko,že si v dome spraví autodielňu....Nepotrebuje komentár....Kto nie je obrezaný,ten už nemá žiadne právo??????????????????????????????
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
marleau Pozri príspevok
Nežeriem tie prašivé zákony,nech si ich dodržiavajú tí,čo slúžia bankstrom,boha im!
... ja zase nemienim svojimi pokutami dotovať tunelárov štátneho rozpočtu.
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Stefan2005 Pozri príspevok
... ja zase nemienim svojimi pokutami dotovať tunelárov štátneho rozpočtu.
To je to isté.
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
... nie je to isté; ja sa snažím zákony dodržovať, aby som tie pokuty nemusel platiť
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

S takýmito zákonmi si....utieram ....nechajme to tak.
0 0
jankohrasko1981 jankohrasko1981

jankohrasko1981 je offline (nepripojený) jankohrasko1981

a myslíte že ak si teraz spravim stk na motorku tak mi pokutu nedajú alebo aj tak si ma nájdu
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Bude este horsie. EU sa snazi presadit skratenie intervaloch STK, je to dost dobry biznis pre niektore podnikatelske subjekty.

Ak sem pride uroven buzeracia napr. z Nemcka, tak polovica ludi bude musiet odhlasit auto. Tam, ked vam najdu na skle mikro posodenie od kamienka, hoci mimo zorneho uhla, tak neprejdete, rovnako ako napr, hrdzave miesto (nie derave) na vyfuku.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

marleau Pozri príspevok
Tri dni pred uplynutím platnosti STK mi odídu komplet brzdy a pri tej príležitosti dám opraviť aj výfuk a vyšteľovať motor. Čo čert nechce,brzdové kotúče budú až o tri dni a ešte aj automechanik ochorie. To mi chcete povedať,že aj pre toto dostanem pokutu? Alebo som sám,nemám nikoho,odídem do zahraničia,prídem mesiac po ukončení platnosti STK a tiež som zrelý na pokutu tomuto židáckemu systému?
Neboj sa systém nie je taký promptný aby vedel tri dni po uplynutí že nemáš STK a už píše pokutu. druhá otázka je úradnícka dôležitosť osoby. Ak pošleš doklad že auto je v oprave a bude opravené neskôr tak to musí niekto akceptovať. Si predstav že vodič má týždeň pred stk búračku leží v nemocnici pár mesiacov tak dostane pokutu? Tomu sa hovorí "vyššia moc". Iné je ak si po platnosti STK na ceste a pod. Tam to neukecáš.
0 0
Batiskaf Batiskaf

Batiskaf je offline (nepripojený) Batiskaf

Tak Váženy už mám vtom jasno.Dnes som dol na odbore dopravy a chcel som vyžiadať dočasne odhlásenie vozidla a bolo mi povedané že pokial nemám platné STK a EK musím zaplatiť 166+166 eur tak mi auto dočasne neodhlásia.Chcel som odhlásiť auto ktoré je vyrobené v roku 1971 a postupne sa na ňom pracuje.V podstate bolo mi naznačené to že Odbor dopravy len plní príkazy od ministerstva financii.Ti chlapy boli v milý a všeto mi vysvetlili, ale príkazy z ministerstva dopravy ich nepustia.Majú dokonca limyty ktoré musia splniť.Podľa mňa tie rečičky aky je štát ústretový voči občanom to je blbosť a kravina.Jednoducho treba naplniť kasu stoj čo stoj.Môj známy už dostal pokutu za starú Oktaviu 332 eur ktorá mu ležala v stodole a je dôchodca.Takže čo k tomu dodať?ˇUsudok si zrobte samy.........................................
0 0
mlisa mlisa

mlisa je offline (nepripojený) mlisa

som za to aby štát napĺňal kasu pokutami od ľudí, ktorí nerešpektujú predpisy a svoje povinnosti, akurát by som to dotiahla do dokonalosti, t.j. aby sa tak pristupovalo ku každému, nie len k bežným ľuďom, a to vo všetkých oblastiach pekne od podlahy. Nevidím dôvod aby som si ja platila pravidelnú STK a EK, ak jej ignorovanie by malo byt ok, nevidím dôvod aby som ja platila dane ak sa iní tomu beztrestne vyhýbajú.
1 0
IvanPK IvanPK

IvanPK je offline (nepripojený) IvanPK

presne ako píše zdenka175, ak ObU pre CDaPK zistí že nemáš platnú TK a EK tak ti naparí pokutu 2 x 166€, blbé ale je to tak....
0 0
Batiskaf Batiskaf

Batiskaf je offline (nepripojený) Batiskaf

Tu nešlo o ignorovanie STK a EK , ale o nemožnosť zohnať náhradné diely a tym pádom neurobiť STK A EK.
0 0
knoflikar knoflikar

knoflikar je offline (nepripojený) knoflikar

Ja by som navrhoval uz konecne odobrat volebne pravo dochodcom - snad by sme sa nedozili takehoto stupidneho zakona, na zaklade ktoreho sa pokutuju ludia za to ze nemaju v 100% stave auto ktore za cely rok ani nevylezie na cestu. Za toto hlasovat moze naozaj len idiot.
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

knoflikar Pozri príspevok
Ja by som navrhoval uz konecne odobrat volebne pravo dochodcom - snad by sme sa nedozili takehoto stupidneho zakona, na zaklade ktoreho sa pokutuju ludia za to ze nemaju v 100% stave auto ktore za cely rok ani nevylezie na cestu. Za toto hlasovat moze naozaj len idiot.
na jednej strane vodici chcu aby ich policajti nesikanovali na cestach beznymi kontrolami, na druhej strane chceme aby nam verili ze auto skutocne "len" stoji v garazi ked nema platnu STK/EK ...
tak oboje naraz nejde ...
takto je to spravne, nie je mozne aby policia kontrolovala alebo nachytala na ceste kazdeho kto nema platnu STK/EK ... tak plati ze vozidlo na znackach musi mat platnu STK/EK a nikomu kto to nema nestoji nonstop policajt pred gatazou aby overil ze auto fakt nejazdi
0 0
knoflikar knoflikar

knoflikar je offline (nepripojený) knoflikar

bubkoch Pozri príspevok
nie je mozne aby policia kontrolovala alebo nachytala na ceste kazdeho kto nema platnu STK/EK ...
Ano, a treba zobrat vodicak kazdemu kto sedi doma na gauci a my vypite - ved predsa nie je mozne chytit kazdeho opilca v aute, preto treba preventivne potrestat vsetkych! A do basy zavriet kazdeho kto ma zbrojny preukaz - ved kazdy je potencialny vrah... Absurdne, vsak..?
0 0
Martin1310 Martin1310

Martin1310 je offline (nepripojený) Martin1310

bubkoch Pozri príspevok
na jednej strane vodici chcu aby ich policajti nesikanovali na cestach beznymi kontrolami, na druhej strane chceme aby nam verili ze auto skutocne "len" stoji v garazi ked nema platnu STK/EK ...
tak oboje naraz nejde ...
takto je to spravne, nie je mozne aby policia kontrolovala alebo nachytala na ceste kazdeho kto nema platnu STK/EK ... tak plati ze vozidlo na znackach musi mat platnu STK/EK a nikomu kto to nema nestoji nonstop policajt pred gatazou aby overil ze auto fakt nejazdi

Predstav si že kúpiš veterana ,odhlasiš ho dočasne ale nestihneš ho dorobiť do konca dočasneho odhlasenia (dôvody môžu byť rôzne).Auto je rozobraté a nemáš inú možnosť ako ho zošrotovať pretože rozobraté stk neprejde ,takže ho nemôžeš dalej odhlásiť. Je to uplne bez východiska a do takejto situácie by štát nemal ludí dostávať.Je to uplná blbosť a arogancia.Práve mám takýto problém ale nieje to niak drahé auto ale predstav si že by som takto mal nejakého Mustanga,Jaguára a sú aj takí.
0 0
Martin1310 Martin1310

Martin1310 je offline (nepripojený) Martin1310

Docela by ma zaujímala jedna vec,ked mi už skončila doba dočasného odhlásenia ale nemám špz-tky a ani techničák.(sú odovzdané na dopravnom) tak aj tak mi tú pokutu môžu poslať? Ved auto bez špz v podstate nieje v premávke tak neviem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať