Zavrieť

Porady

danove priznanie za rok 2012

je pravda ze ak zivnostnik zarobil menej ako 1779,65 eura za rok 2012 nemusi podavat danove priznanie?

ak ano, treba o tom nejako informovat danovy urad, vyplnit nejake tlacivo ale pod.?

dik
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

"Zárobkom" rozumieš zisk alebo tržby ?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

me2003 Pozri príspevok
je pravda ze ak zivnostnik zarobil menej ako 1779,65 eura za rok 2012 nemusi podavat danove priznanie?

ak ano, treba o tom nejako informovat danovy urad, vyplnit nejake tlacivo ale pod.?

dik
§ 32
Daňové priznanie

(1) Daňové priznanie za zdaňovacie obdobie je povinný podať daňovník, ak za zdaňovacie obdobie dosiahol zdaniteľné príjmy presahujúce 50 % sumy podľa § 11 ods. 2 písm. a), s výnimkou uvedenou v odseku 4. Daňové priznanie je povinný podať aj daňovník, ktorého zdaniteľné príjmy za zdaňovacie obdobie nepresiahli 50 % sumy podľa § 11 ods. 2 písm. a), ale vykazuje daňovú stratu. Do sumy zodpovedajúcej 50 % sumy podľa § 11 ods. 2 písm. a) sa nezahŕňajú príjmy, z ktorých sa daň vyberá podľa § 43, ak

a) vybraním tejto dane je splnená daňová povinnosť (§ 43 ods. 6) alebo
b) daňovník neuplatní postup podľa § 43 ods. 7.

(2) Daňové priznanie za zdaňovacie obdobie je povinný podať aj daňovník, ktorý za zdaňovacie obdobie dosiahol zdaniteľné príjmy len podľa § 5, presahujúce 50 % sumy podľa § 11 ods. 2 písm. a), ak

a) plynú od zamestnávateľa, ktorý nie je platiteľom dane a ani zahraničným platiteľom dane podľa § 48,
b) plynú zo zdrojov v zahraničí okrem prípadov uvedených v odseku 4,
c) nemožno z týchto príjmov zraziť preddavok na daň [§ 35 ods. 3 písm. a)],
d) daňovník nepožiadal zamestnávateľa, ktorý je platiteľom dane, 122) o vykonanie ročného zúčtovania preddavkov na daň z príjmov zo závislej činnosti (ďalej len "ročné zúčtovanie") alebo požiadal o vykonanie ročného zúčtovania, ale nepredložil v ustanovenom termíne potrebné doklady (§ 38 ods. 5) na vykonanie ročného zúčtovania.

(3) Daňové priznanie za zdaňovacie obdobie je povinný podať aj daňovník, ktorému zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) vykonal ročné zúčtovanie, ak v tomto zdaňovacom období daňovník poberal

a) príjmy podľa § 5 od viacerých zamestnávateľov a zamestnávateľovi, ktorý mu vykonal ročné zúčtovanie, nepredložil požadované doklady od každého zamestnávateľa,
b) iné druhy zdaniteľných príjmov podľa § 6 až 8 vrátane príjmov, z ktorých sa daň vyberá podľa § 43, pri ktorých daňovník uplatní postup podľa § 43 ods. 7.

(4) Daňové priznanie nie je povinný podať daňovník, ak má len príjmy

a) podľa § 5 a nie je povinný podať daňové priznanie podľa odseku 2 alebo
b) z ktorých sa daň vyberá podľa § 43 a neuplatní postup podľa § 43 ods. 7 alebo
c) ktoré poberá od zahraničného zastupiteľského úradu na území Slovenskej republiky, a je daňovníkom, ktorý požíva výsady a imunity podľa medzinárodného práva alebo, 122a)
d) zo závislej činnosti plynúce zamestnancom Európskej únie alebo jej orgánov, ktoré boli preukázateľne zdanené v prospech všeobecného rozpočtu Európskej únie alebo
e) ktoré sú od dane oslobodené.

(5) Daňové priznanie môže podať aj daňovník, ktorému nevyplýva povinnosť podať daňové priznanie podľa odsekov 1 a 2.
0 0
me2003 me2003

me2003 je offline (nepripojený) me2003

myslim tym zarobok za "sprostredkovanie sluzieb" kt. mu prisli na ucet ( pises za znaemho)

robil v poistovni..2 krat mu odtial prisla vyplata resp. provizie na ucet..asi 1400eur
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

me2003 Pozri príspevok
myslim tym zarobok za "sprostredkovanie sluzieb" kt. mu prisli na ucet ( pises za znaemho)

robil v poistovni..2 krat mu odtial prisla vyplata resp. provizie na ucet..asi 1400eur
Má aj iné príjmy, napr. zo zamestnania ?
0 0
me2003 me2003

me2003 je offline (nepripojený) me2003

tych 1400 eur je jediny oficialny prijem kt. mu prisiel.. ponechal si zivnost , aby nemusel chodit na urad prace..platil zdravotku (zivnost mal presne rok, potom ju zrusil)

inak robil robil brigady, ale tam mu platili tzv. na ruku
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

me2003 Pozri príspevok
tych 1400 eur je jediny oficialny prijem kt. mu prisiel.. ponechal si zivnost , aby nemusel chodit na urad prace..platil zdravotku (zivnost mal presne rok, potom ju zrusil)

inak robil robil brigady, ale tam mu platili tzv. na ruku
Ak mal aj príjem zo závislej činnosti (brigády=dohody), do DP typu B musí zahrnúť aj tento príjem.
1 0
me2003 me2003

me2003 je offline (nepripojený) me2003

nie, mal brigady ale bez papierov..vyplacanie na ruku..cize ziadne dohody ani nic podobne
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

me2003 Pozri príspevok
nie, mal brigady ale bez papierov..vyplacanie na ruku..cize ziadne dohody ani nic podobne
nemusí podať daňové priznanie, iba pri príjme nad 1822 eur
1 0
me2003 me2003

me2003 je offline (nepripojený) me2003

dakujem

musi o tom nejakym sposobom informovat danovy urad ze danove priznanie nebude podavat?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

me2003 Pozri príspevok
dakujem

musi o tom nejakym sposobom informovat danovy urad ze danove priznanie nebude podavat?
Nemusí, ale ak ho k podaniu vyzve, oznámi, prečo nepodal.
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

me2003 Pozri príspevok
dakujem

musi o tom nejakym sposobom informovat danovy urad ze danove priznanie nebude podavat?
nemusí, ale môže im listom oznámiť, že pre nízky príjem nemá povinnosť podať DP..
0 0
pralinkaaa pralinkaaa

pralinkaaa je offline (nepripojený) pralinkaaa

dobry stále platí že dôchodca si nemôže uplatnovať nezdan. minimum? zarobil za rok 2012 1665e...mam podavať priznanie?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

pralinkaaa Pozri príspevok
dobry stále platí že dôchodca si nemôže uplatnovať nezdan. minimum? zarobil za rok 2012 1665e...mam podavať priznanie?
Nie je povinnosť podať DP. Ak je dôchodcom od 1.1., nemá nárok na NČZD.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

pralinkaaa Pozri príspevok
dobry stále platí že dôchodca si nemôže uplatnovať nezdan. minimum? zarobil za rok 2012 1665e...mam podavať priznanie?
Ak zarobil menej ako 1/2 NČZD je pre neho výhodné podať DP typu A. DU mu celú zrazenú daň vráti (ak bude DP správne vyplnené)
4 0
pralinkaaa pralinkaaa

pralinkaaa je offline (nepripojený) pralinkaaa

veronikasad dakujem, prave som to naštudovala, takže ak zarobil do 1822,37 určite sa to oplatí. len teraz ešte pls. otázka je - ako to mam vyplniť na priznani? že žiada nazad..
0 0
pralinkaaa pralinkaaa

pralinkaaa je offline (nepripojený) pralinkaaa

kedže tam nemôžem vypísať NČZD, tak neviem ako to zadať..
0 0
kn-alka kn-alka

kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

pre všetkých som Jarka
NČZD dáš nulu, vypočítaš daň a v riadku 54 dáš 0...... prečítaj si poznámku č.12 (pod riadkom 64 sú uvedené poznámky)
0 0
pralinkaaa pralinkaaa

pralinkaaa je offline (nepripojený) pralinkaaa

kn-alka Pozri príspevok
NČZD dáš nulu, vypočítaš daň a v riadku 54 dáš 0...... prečítaj si poznámku č.12 (pod riadkom 64 sú uvedené poznámky)
vidím to dakujem moc!
0 0
Mirka.V Mirka.V

Mirka.V je offline (nepripojený) Mirka.V

ak má zamestnankyňa príjem 1340,51 € - na potvrdení o príjme. robila 1-7 m. potom bola na úrade práce. má uplatnenú NČZD na daňovníka tzn. úhrn preddavkov na daň = nula.
je vôbec potrebné, aby robila daňové priznanie?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Mirka.V Pozri príspevok
ak má zamestnankyňa príjem 1340,51 € - na potvrdení o príjme. robila 1-7 m. potom bola na úrade práce. má uplatnenú NČZD na daňovníka tzn. úhrn preddavkov na daň = nula.
je vôbec potrebné, aby robila daňové priznanie?
Nemusí podávať DP. Kedže neplatila žiadne preddavky, nemá sa jej teda čo vrátiť.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať





Pridať pochvalu