Zavrieť

Porady

Daňové priznanie za rok 2012

Chcem sa informovať ohľadom daňového priznania za rok 2012. Pracovala som v nemenovanej organizácii od 1.12.2011-30.4.2012, potom som bola od 1.5.2012-30.6.2012 na PN (ochranná lehota) a od 1.7.2012-31.12.2012, v podstate stále som nezamestnaná, evidovaná na úrade práce, ešte poberám dávky v nezamestnanosti. Prosím poraďte mi aké tlačivá, potvrdenia budem potrebovať z menovaných organizácií, prípadne aký je postup. Do akého termínu je nevyhnutné podať daňové priznanie, nakoľko si to budem robiť sama.
Od zamestnávateľa som si vyžiadala potvrdenie o príjme ale ako je to v prípade sociálnej poisťovni. Vopred ďakujem za každú radu.
Usporiadat
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

mimiga Pozri príspevok
takze danove za rok 2012 mi urobi byvaly zamestnavatel ? A ak si podam DP sama co k tomu budem potrebovat? Aj potvrdenie z uradu prace? Ak som chodila na brigady pocas Uradu prace budem potrebovat aj z brigad nejake potvrdenie?
či sama alebo cez ZĽ musíš mať všetky potvrdenia za rok 2012, kde si pracovala....z UP nemusíš......
0 0
mimiga mimiga

mimiga je offline (nepripojený) mimiga

A este u posledneho zamestnavatela som bola posledny rok PN a potom som isla na ID a na urad prace budem potrebovat aj odtial nejake papiere?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

mimiga Pozri príspevok
A este u posledneho zamestnavatela som bola posledny rok PN a potom som isla na ID a na urad prace budem potrebovat aj odtial nejake papiere?
Nie, nepotrebuješ doklady ani z ÚP ani zo SP.
0 0
mimiga mimiga

mimiga je offline (nepripojený) mimiga

pracovala som od roku 2010 do juna 2012 u jedneho zamestnavatela tak iba od neho? Z brigad a z UP nie a nepotrebujem ani nic z ID?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Mila123 Pozri príspevok
či sama alebo cez ZĽ musíš mať všetky potvrdenia za rok 2012, kde si pracovala....z UP nemusíš......
nechápeš?????
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

mimiga Pozri príspevok
pracovala som od roku 2010 do juna 2012 u jedneho zamestnavatela tak iba od neho? Z brigad a z UP nie a nepotrebujem ani nic z ID?
Áno, od zamestnáv. potrebuješ potvrdenie príjmoch zo ZČ za rok 2012, a od iných, kde si pracovala na dohody.
0 0
mimiga mimiga

mimiga je offline (nepripojený) mimiga

dakujem a ospravedlnte ma ja som si nikdy danove sama nepodavala.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

mimiga Pozri príspevok
dakujem a ospravedlnte ma ja som si nikdy danove sama nepodavala.
Ak nevieš ako na DP, požiadaj v termíne do 15.2. posledného zamestnávateľa o RZD, dolož potvrdenia o príjmoch na dohody(ak boli u iných zamestnáv.) a zamestnáv. ti ho urobí.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
mimiga Pozri príspevok
takze danove za rok 2012 mi urobi byvaly zamestnavatel ? A ak si podam DP sama co k tomu budem potrebovat? Aj potvrdenie z uradu prace? Ak som chodila na brigady pocas Uradu prace budem potrebovat aj z brigad nejake potvrdenie?
áno, aj s brigád - zo všetkých príjmov.
0 0
Frantisek Sentelik Frantisek Sentelik
Dobrý deň,

chcel by som sa opýtať či je tu stále možnosť v daňovom priznaní za rok 2012 zahrnut do uhrnu zaplatených príspevkov na sociálne a zdravotné poistenie aj zaplatene príspevky na dobrovolne sociálne poistenie v roku 2012 a tým si znížiť ZD.

dakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Frantisek Sentelik Pozri príspevok
Dobrý deň,

chcel by som sa opýtať či je tu stále možnosť v daňovom priznaní za rok 2012 zahrnut do uhrnu zaplatených príspevkov na sociálne a zdravotné poistenie aj zaplatene príspevky na dobrovolne sociálne poistenie v roku 2012 a tým si znížiť ZD.

dakujem
ÁNo, je.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Frantisek Sentelik Pozri príspevok
Dobrý deň,

chcel by som sa opýtať či je tu stále možnosť v daňovom priznaní za rok 2012 zahrnut do uhrnu zaplatených príspevkov na sociálne a zdravotné poistenie aj zaplatene príspevky na dobrovolne sociálne poistenie v roku 2012 a tým si znížiť ZD.

dakujem
ano
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať