Zavrieť

Porady

Danové priznanie k dani z motorových vozidiel za rok 2012

avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

upravuje zákon č. 582/2004 Z. z. o miestnych daniach a miestnom poplatku za komunálne odpady a drobné stavebné odpady


Všeobecné záväzné nariadenia upravujúce DZMV za rok 2012: Daň z motorových vozidiel 2012 - VZN



Predmetom dane z motorových vozidiel je motorové vozidlo a prípojné vozidlo kategórie M, N a O
38)

38) § 3 ods. 3 zákona č. 725/2004 Z. z. o podmienkach prevádzky vozidiel v premávke na pozemných komunikáciách a o zmene a doplnení niektorých zákonov.

(3) Rozdelenie základných druhov cestných vozidiel a zvláštnych vozidiel do kategórií je uvedené v prílohe č. 1.

Príloha č. 1 k zákonu č. 725/2004 Z. z.
ROZDELENIE VOZIDIEL DO KATEGÓRIÍ
A) Základné kategórie vozidiel
Kategória L: motorové vozidlá s menej ako štyrmi kolesami a štvorkolky
Kategória M: motorové vozidlá, ktoré majú najmenej štyri kolesá a používajú sa na dopravu osôb

Kategória N: motorové vozidlá, ktoré majú najmenej štyri kolesá a používajú sa na dopravu nákladov
Kategória O: prípojné vozidlá

Kategória T: kolesové traktory
Kategória C: pásové traktory
Kategória R: prípojné vozidlá traktorov
Kategória S: traktormi ťahané vymeniteľné stroje
Kategória P: pracovné stroje
Kategória LS: snežné skútre
Kategória V: ostatné vozidlá, ktoré sa nedajú zaradiť do uvedených kategórií
Usporiadat
megyzah megyzah

megyzah je offline (nepripojený) megyzah

Prosím Vás, ak mám požičané auto od súkromnej osoby, ja som z prešovského kraja a auto je od človeka z Nitry, auto prihlasujem na DÚ v Nitre a tam aj podávam daňové priznanie k MV? Ďakujem
0 0
megyzah megyzah

megyzah je offline (nepripojený) megyzah

prosím, poraďte
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Zita5 Pozri príspevok
Áno píšete , to je predpokladaná daň podľa § 91 odst.4 k 1.januáru nasledujúceho zdaňovacieho obdobia . Túto sumu čerpáte zo Všeobecne záväzného nariadenia príslušného samosprávneho kraja o určení ročnej sadzby dane na rok 2013...

Doplním .....to je predpoklad , skutočnosť môže byť iná , tak sa nemusíte obávať , daň tam vpísať .Však Vy neviete , čo a koľko bude jazdiť v tomto roku , to neviem ani ja sama, či budem jazdiť celý rok, alebo oznámim zánik DP ...a napriek tomu som napísala ročnú predpokladanú daň do riadku 52 .
Ďakujem Zitka, ja len ze minuly rok som to tam nevypisovala a tento rok ma program bez toho riadku vyplneného nepusti dalej. Ešte raz dakujem. Pekný deň
0 0
ana21 ana21

ana21 je offline (nepripojený) ana21

Prosím Vás auto sme nahlásili na DÚ v januári 2012 , ale použili sme ho na podnikanie len v mesiaci december 2012. DP k MV podám len za jeden mesiac. Áno?
Ďakujem?
0 0
vanessa2 vanessa2

vanessa2 je offline (nepripojený) vanessa2

ak ste ho mali prihlasene v januari 2012 a nebolo v roku 2012 odhlasené,tak dan z motorových sa platí za celý rok2012
1 0
kn-alka kn-alka

kn-alka je teraz online kn-alka

Jarka jméno mé :)
ana21 Pozri príspevok
Prosím Vás auto sme nahlásili na DÚ v januári 2012 , ale použili sme ho na podnikanie len v mesiaci december 2012. DP k MV podám len za jeden mesiac. Áno?
Ďakujem?
Nie, ak ste auto nahlásili na DÚ v januári a neodhlásili ste ho, tak daň z mot.voz. platíte za celý rok.
Ak ste auto prestali používať, mali ste ho odhlásiť z DÚ.
Daň z mot.voz. sa podáva na základe podaných oznámení o vzniku a zániku.
0 0
ana21 ana21

ana21 je offline (nepripojený) ana21

Ešte raz ďakujem
0 0
Silkov Silkov

Silkov je offline (nepripojený) Silkov

Ak sa ťahač "N" a náves "O" , používa na medzinárodnú prepravu platí sa DzMV o kategóriu menej. príklad PO kraj:
ťahač "N" 18 tón - 2 nápravy nie 1089,29eur ale 933,14eur;
náves "O" 24 tón - 3 nápravy nie 1297,48eur ale 1145,05 eur???
0 0
Silkov Silkov

Silkov je offline (nepripojený) Silkov

kn-alka Pozri príspevok
Nie, ak ste auto nahlásili na DÚ v januári a neodhlásili ste ho, tak daň z mot.voz. platíte za celý rok.
Ak ste auto prestali používať, mali ste ho odhlásiť z DÚ.
Daň z mot.voz. sa podáva na základe podaných oznámení o vzniku a zániku.
Viem, že je možnosť odhlásiť spätne od 1.1.2012, ale zaplatíte cca pokutu 6 eur. Je to menej ako DzMV.
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Silkov Pozri príspevok
Viem, že je možnosť odhlásiť spätne od 1.1.2012, ale zaplatíte cca pokutu 6 eur. Je to menej ako DzMV.
ty si z lacneho kraja

zakon hovori nieco ine:

§154/1/c) nesplní oznamovaciu povinnosť v ustanovenej lehote,

§155/1/d) od 30 eur do 3 000 eur za správny delikt podľa § 154 ods. 1 písm. c); ak je správcom dane obec, uloží pokutu najviac do výšky vyrubenej dane alebo poplatku, nie menej ako 5 eur, najviac však do 3 000 eur,
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Aljok Pozri príspevok
V prílohe :
len pozor ... toto je starý vzor

... teraz sa zánik oznamuje podľa § 90 ods.1 ... nie ods. 2

Daňová povinnosť zaniká dňom, ktorým sa vozidlo prestalo používať na podnikanie.
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

1Dara Pozri príspevok
len pozor ... toto je starý vzor

... teraz sa zánik oznamuje podľa § 90 ods.1 ... nie ods. 2

Daňová povinnosť zaniká dňom, ktorým sa vozidlo prestalo používať na podnikanie.
Máš novší?
Sem s ním...
Prilož.
0 0
Silkov Silkov

Silkov je offline (nepripojený) Silkov

Silkov Pozri príspevok
Ak sa ťahač "N" a náves "O" , používa na medzinárodnú prepravu platí sa DzMV o kategóriu menej. príklad PO kraj:
ťahač "N" 18 tón - 2 nápravy nie 1089,29eur ale 933,14eur;
náves "O" 24 tón - 3 nápravy nie 1297,48eur ale 1145,05 eur???
Prosím máte skúsenosti
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Silkov Pozri príspevok
Prosím máte skúsenosti
skusenosti nemam - v pouceni je:

Riadok č. 08 - uvedie sa ročná sadzba dane, ktorú určí vyšší územný celok vo všeobecne záväznom nariadení (ďalej len „VZN“).

Pri vozidlách jazdiacich v návesových jazdných súpravách (ťahač a náves) sa uvedie ročná sadzba dane podľa celkovej hmotnosti a počtu náprav uvedených v dokladoch vozidla, osobitne sa vyplní oddiel III. pre ťahač a osobitne sa vyplní oddiel III. pre náves.

Ťahač a náves sa z hľadiska určenia sadzby dane zaraďujú do najbližšej nižšej sadzby dane, než do akej by patrili podľa celkovej hmotnosti uvedenej v dokladoch vozidla, osobitne ťahač a osobitne náves (§ 88 ods. 2 písm. c) zákona).
3 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Aljok Pozri príspevok
Máš novší?
Sem s ním...
Prilož.

My sa tu trápime s novším tlačivom a na stránke tých najpovolanejších,
si spokojne "frčia" na § 90 ods. 2.
Kde inde ako tam, by mali byť nové tlačivá, ktoré od nás požadujú, uverejnené ?????

0 0
lubosdz lubosdz

lubosdz je offline (nepripojený) lubosdz

Tlacivo za rok 2012 mozno vyplnit online na:

https://www.synet.sk/ipdf/sk/danove-...-vozidiel-2012
1 0
miruka miruka

miruka je offline (nepripojený) miruka

Náš zamestnanec využíva na pracovné cesty auto, ktoré je napísané na manželku. Dočítala som sa, že v prípade keď auto neni napísané priamo na nášho zamestnanca, tak ho nedávame do daňového priznania. Je to naozaj tak a čo potom s tým autom nikde ho nedávam?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
miruka Pozri príspevok
Náš zamestnanec využíva na pracovné cesty auto, ktoré je napísané na manželku. Dočítala som sa, že v prípade keď auto neni napísané priamo na nášho zamestnanca, tak ho nedávame do daňového priznania. Je to naozaj tak a čo potom s tým autom nikde ho nedávam?
od 1.12.2012 dávaš, zmena v Z_DMV
0 0
miruka miruka

miruka je offline (nepripojený) miruka

Postrehla som tú zmenu len som si myslela, že to platí od 1.1.2013. A dám za celý rok 2012 tie autá do priznania aj keď je zmena len od 1.12.2012?
Naposledy upravil miruka : 27.01.13 at 11:58
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Ahojte, prosím o radu. Firma v apríli kúpila auto na úverovú zmluvu, Zmluva o úvere CarCredit, žiaden laesing, ale normálne úverové splátky. v TP od vozidla je zapísaná ako vlastník Unicredit Leasing Slovakia. A ako držitel vozidla naša firma. Vznik daňovej povinnosti naša firma oznámila v lehote na DU. Normálne by platila DMV naša firma, lenže došlo k zmene legislatívy a teraz som na pochybách či ya celé obdobie používania do konca roka máme platiť daň my alebo ju bude platiť vlastník uvedený v dokladoch TP. Keby šlo o leasing, tak by sa postupovalo ako v priloženom linku, ale takto skutočne neviem, lebe nejde o leasingovú zmluvu ale o úverovú. Poradte mi prosím, súrne.

http://auto.etrend.sk/auto-biznis/et...-vozidiel.html
citujem:
Pri tohtoročnom vypĺňaní priznania by mali ale zbystriť pozornosť tí podnikatelia, ktorí vlani používali auto, nadobudnuté formou operatívneho lízingu. Pri tomto druhu krátkodobého prenájmu vozidla bez možnosti predkupného práva sa mení platiteľ dane. Kým doteraz ním bol držiteľ zapísaný v dokladoch vozidla (podnikateľ), od 1. júla 2012 je ním v zmysle novely č. 68/2012 Z. z. zákona o cestnej premávke vlastník vozidla (lízingová spoločnosť). Pritom nie je rozhodujúce, či je vozidlo prenajaté v SR alebo v zahraničí. Ak sa takéto vozidlo využívalo na podnikanie celý rok, podnikateľ zaplatí daň iba za prvých šesť mesiacov roka, druhý polrok uhradí lízingovka.
0 0
Načítať ďalšie