Zavrieť

Porady

PODVOD CEZ BAZOS

Dobry den,

kupovala som si mobilny telefon cez internetovy stranku bazos, po intenzivnej komunikacii zo strany dotycneho som uhradila 50% zo sumy co cinilo 125 eur. Avsak odvtedy sa neozval. Kontaktovala som banku a poziadal o vratenia sumy no bezuspesne, nasledne som to ohlasila na policii no ani oni velmi nemali snahu pripad vyriesit. Podarilo sa mi ziskat jeho meno, a mobilne cislo na jeho otca s ktorym som sa aj skontaktovala no ten mi povedal ze nemaju to z coho uhradit kedze spolu uz jeho podareny syn okradol cez bazos cez 4000 eur. Ako mozem tuto situaciu vyriesit a ziskat ukradnute peniaze spat ? prosim ak vas dotycna osoba okradla tiez kontaktujte ma. jeho cislo uctu je :2593841559/0200. je z moldavy nad bodvou.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    pokial policia nejavi zaujem tak ich popozen...
    kazdy tyzden si ziadaj informacie o pokracovani priebehu vysetrovania a nahliadaj do spisu, pokial sa mesiac nebude nic diat, posun sa na priameho nadriadeneho, pokial sa zase nebude nic diat, posun sa zase vyssie, atd...
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Ekonomka-SR je to bezny postup policie, ze sa na to vyser... bohuzial taka je u nas policia. Jedine co vie sikanovat obyc. ludi.
    Makaj1984 Jasne... Ja som blbý a pošlem niekomu peniaze, len tak na účet a na vine je polícia, ktorá to nechce vyšetriť. Robil nejaký nátlak, alebo mu boli poslané peniaze dobrovolne. Zamyslite sa Slováci najprv nad svojou hlúposťou a potom zvaľujte vinu na niekoho iného.
    Ekonomka-SR neviem ci si od policie podla odpovede,ale zamysli sa Ty nad sebou. Clovek sa moze pomylit a urobit chybu ci v ucte, alebo v zaslani peniazoch. Tak potom od coho je policia? na nic?
      zbaliť

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    V takýchto prípadoch by som sa nebál zverejniť jeho meno a číslo telefónu.

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    jedine trestne oznamenie, alebo obciansko sudny spor o vydanie bezdovodneho obohatenia
    podvedena1988 trestne oznamenie som uz podala...no policia nejak nejavi extra zaujem ... ten obciansko sudny spor by sa financne oplatil ?..... okradol ma o 125 eur...
    Ekonomka-SR policia bezne postupuje tak, ze zamietne uznesenie, ze nie je dovod na zacatie trestneho stihania a da Ti 3 dni na moznost odvolania sa. Treba sa odvolat a dat to preverit prokurature.

    padlock je offline (nepripojený) padlock

    padlock
    Moja priatelka sa stala obetou viackrat opisovaneho podvodnika predavajuceho mobil (som pracovne mimo SR - v Prahe, poslite polovicu penazi na ucet, posielam sken podacieho listka, zasielku dostanete v priebehu 3 pracovnych dni). Bohuzial, nepocuvla ma a nestiahla platbu cez IB po odoslani potvrdenia. Podali sme trestne oznamenie, dufame, ze tak urobia viaceri oklamani. Netreba to nechat tak!!!

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Keby sa takyto clovek dostal mne pod ruky, tak by som si z neho spravil boxerske vrece a myslim, ze nie len ja
    kezeso a tvoj avatar vypadá tak milo...

    fortunka je offline (nepripojený) fortunka

    fortunka
    Tresne oznamenie, dodat vsetky podklady na policiu a cakat.. moze to trvat aj mesiace.. nam takto minuly rok vratitli 2500eur, a pred letom nam vykradli auto.. na jesen sme dostali aj mobil a ipad spat. Inak ako cez policiu sa to nevieriesi, oni nebudu okolo vas behat ako v usa filme, ale urcie na tom pracuju )

    aj ked.. zaujimalo by ma ako je to s tou bankou, nam minule prisiel list z banky ze nam stiahnu uhradu faktury nasho odberatela, ktory nam uhradil fakturu vyssou sumou.... (vraj on im to nahlasil pisomne) nechapala som niekto moze poziadat a niekto nemoze o vratenie penazi...

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    banka by vam nemala stahovat v takomto pripade peniaze z uctu. dodavatel by podla zakona mal poziadat vas o vydanie preplatku...
    moze poprosit banku, aby vas banka kontaktovala a platbu sprostredkovala, ale banka vam sama od seba nemoze strhnut... ved co keby ten clovek platil dve faktury pod jednym VS?

    martinetto je offline (nepripojený) martinetto

    martinetto
    podla mojich informacii, banka nemozsa sama od seba stiahnut peniaze z uctu, moze len vyzvat aby tak ucinil klient ktoremu boli neopravnene pen. prostriedky poukazane v prospech jeho uctu. Odlisna situacia je s kreditnou kartou ... Lebo tym padom de facto, zaplatim nejaku fakturu z uctu a potom banku poziadam aby mi tie peniaze vratili .... este vacsie neplaticstvo

    Btw. mne sa pred par dnami stalo ze som na sud posielal jednu uhradu v prospech nasho klienta, kde sme mali zaplatit sudny poplatok vo vyske 410,35, ja som to poslal a potom pozeram ze som poslal iba 410,34 tak som hned kontaktoval banku a tam mi povedali ze to nie je mozne bud poziadat priamo komu som to posielal aby to vratil, alebo spisat formular aby sa do toho banka angazovala (s dodatkom no ale budu to mesiace)

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    martinetto Pozri príspevok
    podla mojich informacii, banka nemozsa sama od seba stiahnut peniaze z uctu, moze len vyzvat aby tak ucinil klient ktoremu boli neopravnene pen. prostriedky poukazane v prospech jeho uctu. Odlisna situacia je s kreditnou kartou ... Lebo tym padom de facto, zaplatim nejaku fakturu z uctu a potom banku poziadam aby mi tie peniaze vratili .... este vacsie neplaticstvo

    Btw. mne sa pred par dnami stalo ze som na sud posielal jednu uhradu v prospech nasho klienta, kde sme mali zaplatit sudny poplatok vo vyske 410,35, ja som to poslal a potom pozeram ze som poslal iba 410,34 tak som hned kontaktoval banku a tam mi povedali ze to nie je mozne bud poziadat priamo komu som to posielal aby to vratil, alebo spisat formular aby sa do toho banka angazovala (s dodatkom no ale budu to mesiace)
    navratenie platby aj na kreditnu kartu aj na ucet sa da len prostrednictvom reklamacie... priamy prikaz z uctu vyreklamujes velmi tazko, kedze tam je overenie, pri karte a obcas da...

    tvoju skusenost nechapem, poslal si o cent menej a maju ti vratit celu platbu?

    martinetto je offline (nepripojený) martinetto

    martinetto
    chcel som poslat este raz platbu v plnej vyske, nakolko -- sudy -- a vedel som ze to bude 100 telefonatov preco sme im poslali o cent menej (realne tych telefonatov bolo LEN 13). Lebo viem co zas obnasa ak by som poslal i dalsiu platbu, v spravnej vyske, ze tym tetuskam by to vyhadzovalo ako duplicitnu platbu ale vratia ju az po par mesiacoch.
    https://www.facebook.com/PodvodniciBazossk je stránka ktorá sa týmto podvodníkom venuje a takisto máme veľmi veľa kontaktov na podvedených ktorí momentálne zhromažďujú údaje a venuje sa tomu už aj polícia kde sa už jedná o trestný čin...

    azzzim je offline (nepripojený) azzzim

    azzzim
    Policia ti nepomoze dostat peniaze spet oni iba chytaju zlocincov , ak chces peniaze spet musis ist na sud a vymahat ich sudnou cestou . To je naj. cesta ako sa mozes vydat .
    Ekonomka-SR netvrdila by som, ze mas pravdu. Na sude zaplatis kopec penazi.....poplatky sudcovi, pravnikovi, exekutorovi a mozes prist aj o tie peniaze, pretoze ak podvodnik nema majetok, tak uz neuvidis ani ukradnute peniaze ani tie co vysolis na sude. Zial taka je realita.
    Makaj1984 Trefná poznámka.... Polícia nieje vymáhacia spoločnosť. Na to máme súdy, ktoré sa často opierajú o dokazy polície. Podvodníci sa však spoliehajú na to, že presne tak budete reagovat. Na súd nejdem, lebo to stojí peniaze. Polícia ti dá páchateľa a ty to necháš tak. Potom je zase zlá polícia.
    Aj ja som podvedený.
    podviedla ma nejaká mrcha s číslom účtu vedenom v nemenoanej banke. Ale ani poliši nepomôžu, lebo banka mlčí a bude reagovať až keď pôjde o veľký prípad. Treba konečne pochopiť, ako tento podvod začína. Ten inzerát niekto musí vydať a to sa darí jedine preto, že sú medzi nami ignoranti logiky:
    http://zaujimavosti.net/z-domova/vel...-o-podvodnika/

    keby niekto nenaletel podvodníkovi ako prvý, potom nenaletím ani ja. Národ slovenský by sa mal konečne naučiť rozoznávať podvodníka a potom napriek všetkým ochranám nebude problém dôverovať niekomu na webe. Jasené, keď niekto na obídenie tejto ochrany zneužije nejakého neskúseného človeka, ktorý na celej veci nič nerozozná, ťažko sa potom dovolať svojich práv.




    Riesit to skus inak. Ak mas nieco od policie, skus vymahacov dlhov. oslov viacerych ci vedia a chcu pomoct. obcas sa podari.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lujza.j tak nabudúce neignoruj logiku....čím to bude,že ja som ešte nenaletela a isto nie som jediná
    Makaj1984 Kupijem často a nie lacné veci aj cez Bazoš. Taktiež sa ma snažili oklamať. Naštastie som vedel ako zareagovať a o peniaze som neprišiel. Zaklad je neposielat zálohu dopredu, ale nechat si vec poslať sl. Poštou na dobierku. Balik cakat doma a hned ho otvorit. Ak zistite, ze sa jedna o podvod okamzite ist na policiu, ktorá moze este v ten den do 17.00 h poziadat sl. Poštu o pozastavenie platby podvodnikovi. Potom ma policia mesiac na to aby zistila ci ide o podvod, alebo nedorozumenie. Ak najde pachatela vrati mu jeho tovar. Na podnet policie Vam posta vrati peniaze. Ak pachatela nenajde peniaze dostanete spať tak isto. Pozor!!! Rychlost je dolezitá. Po 17.00 h posta posiela peniaze podvodnikovi a potom už Vám pomože iba občiansko právne konanie.
    mareko Áno, presne takto to funguje v prípade dobierky. Je to čerstvo overené.
      zbaliť

    liborkov je offline (nepripojený) liborkov

    liborkov
    Ďalším podvodníkom na bazos.sk je Matúš Bočkay z Kežmarku. Viackrát predá ten istý tovar a, samozrejme, ani raz ho neodošle...

    mareko je offline (nepripojený) mareko

    mareko
    A ďalší podvodník Ľubomír Čásar z Komjatíc a spolu s ním Lýdia Kováčová, číslo účtu 6801814001 / 5600, číslo telefónu 0940312350....okrem nedodania tovaru podvádza s prenájmom nehnuteľností
    Chcem upozorniť na podvodníka. Toto je jeho profil https://www.facebook.com/sean.john.31?fref=ts (možno ho po tomto zverejnení zruší, alebo zmení). Údajne tento profil patrí, Adriánovi Šmajdovi, Nám. Ľ.Štúra 4, Moldava nad Bodvou, túto adresu poskytla banka potom, ako podvodom vyzbieral zálohy na predaj mobilného telefónu. Nie je vylúčené (podľa dôkazov a posledných zistení polície), že v týchto podvodoch spolupracuje s inými osobami a vzájomne sa kryjú a dopĺňajú. Menia čísla účtov, ako aj telefónne čísla. Zozbieraný je materiál od viacerých ľudí a všetky dôkazy smerujú do Moldavy nad Bodvou k istým osobám. V súčastnosti sa formuluje trestné oznámenie na pár konkrétnych osôb včetne tohto človeka.




    kontaktujte ma prosim
    Naposledy upravil Pavol Bednarik : 20.10.15 at 11:54 Dôvod: Spresnenie
    Chobot Kto?

    A za akým účelom?????
    Pavol Bednarik Pardón chcel som reagovať na jednu pani. Zle som to umiestnil.Už som upresnil.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.