Zavrieť

Porady

Dobrý výpočet cestovných náhrad?

Prosím Váas pekne, je toto správny výpočet?
6 = je u mňa vypočítaný priemer litrov podľa aritmetického priemeru z tech.preukazu.
(6 : 100) x 36,92 Sk = 2,215 Sk. 2,215 Sk + 6,20 Sk = 8,415 Sk. = 9 Sk
Mám správne zaokrúlenú náhradu za 1km?
(Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky podľa § 7 ods. 2 zákona č. 283/2002 Z.z. o cestovných náhradách ustanovuje
(7) Výsledná suma základnej náhrady a výsledná suma náhrady za spo- trebované pohonné látky sa zakrúhľuje na celé koruny nahor.
Dnes to mám mať uzavreté. Prosíp o odobrenie!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Ja by som to nezaokrúhľovala v tomto kroku. Prepočítala by som to ešte krát kilometre a až tú výslednú sumu zaokrúhlila na celé koruny nahor.

    KOKSO je offline (nepripojený) KOKSO

    KOKSO
    alušik
    Ja by som to nezaokrúhľovala v tomto kroku. Prepočítala by som to ešte krát kilometre a až tú výslednú sumu zaokrúhlila na celé koruny nahor.
    Vidíš, to mi vôbec nezišlo na um takáto stratégia. Počkám ešte, možno má niekto iný názor. Dík.

    korka je offline (nepripojený) korka

    korka
    Tuším máš na mysli náhradu za používanie os. mot. vozidla na služobné účely - ak áno, potom rátaj takto:

    Výpočet náhrady podľa vzorca:

    Počet km x (priemerná spotreba/100 x cena za 1L) + 6,20
    Naposledy upravil korka : 01.03.06 at 09:45 Dôvod: cena PHM za 1 liter

    KOKSO je offline (nepripojený) KOKSO

    KOKSO
    korka
    Tuším máš na mysli náhradu za používanie os. mot. vozidla na služobné účely - ak áno, potom rátaj takto:

    Výpočet náhrady podľa vzorca:

    Počet km x (priemerná spotreba/100 x cena za 1L) + 6,20
    No to viem, ale ako je to zaokrúhlovaním. Viď. moja otázka. A auto je súkromné využívané na podnikateľské účely.

    korka je offline (nepripojený) korka

    korka
    Ak je priemerná spotreba vozidla napr. 10,42 litra, tak počitaš s tou sumou, mas to v kalkulacke, nie je problem s desatinnymi miestami, po celkovom vynasobeni zaokruhluj uz len vyslednu sumu na cele koruny nahor, resp. 50 hal.

    KOKSO je offline (nepripojený) KOKSO

    KOKSO
    korka
    ak chces a mas mail, poslem ti take tlacivo, ktore pouzivame vo firme
    Super. jana@pezinsko.sk

    Dávam ti priamo na mňa. Omlúvam sa.
    Naposledy upravil KOKSO : 01.03.06 at 09:58

    KOKSO je offline (nepripojený) KOKSO

    KOKSO
    Dakujem korka , tvoj mail som obdržala. Chcem ti povedať. Včera som si spracovala knihu jázd na mojom programe. (program mám vyrobený pre mňa), taže ti neviem povedať ako sa to robí v iných, nikdy som na inom nerobila a ani nevypisovala ručne, zakúpený v kan. potrebách. Takže mne ide o to.V KJ mám najazdené cca 57 800 km. To vynásobím sumou 9 Sk alebo sumou nezaokrúhlenou a to 6,20 + 2,45 = 8,65 !? Neviem, či sa zaokruhluje až výsledná suma alebo suma ktorou budeš násobiť 1 km. Pošlem ti do tvojho e-mailu vytlačenú 1 str. z mojej vypracovanej knihy jázd. Povedz či môžem.

    KOKSO je offline (nepripojený) KOKSO

    KOKSO
    HALOOOO??? Nie som moc uspokojená odpoveďami. Dala som príklad. Nie je zrozumiteľný? Prosím.

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Podľa mňa je to tak, ako som napísala ja. Vychádzal by Ti tam inak pri tom počte km dosť veľký rozdiel... a to nie je sranda. Ja to teda počítam tak, ako som napísala.
    Je tam predsa písaná výsledná suma náhrad a nie náhrada!!! Rovnako potom podľa toho chápem aj tú základnú sadzbu. Veď načo by zákon stanovoval 6,20, keby sa to malo zaokrúhľovať už niekde na začiatku?
    Naposledy upravil alušik : 01.03.06 at 12:02

    korka je offline (nepripojený) korka

    korka
    jasne ze mozes, len neviem ci ta uspokojim.

    Ja by som to nasobila 8,65 a zaokruhlila len vyslednu sumu.
    Inac ten rozdiel je cez 20000.

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    KOKSO
    Dakujem korka , tvoj mail som obdržala. Chcem ti povedať. Včera som si spracovala knihu jázd na mojom programe. (program mám vyrobený pre mňa), taže ti neviem povedať ako sa to robí v iných, nikdy som na inom nerobila a ani nevypisovala ručne, zakúpený v kan. potrebách. Takže mne ide o to.V KJ mám najazdené cca 57 800 km. To vynásobím sumou 9 Sk alebo sumou nezaokrúhlenou a to 6,20 + 2,45 = 8,65 !? Neviem, či sa zaokruhluje až výsledná suma alebo suma ktorou budeš násobiť 1 km. Pošlem ti do tvojho e-mailu vytlačenú 1 str. z mojej vypracovanej knihy jázd. Povedz či môžem.
    Na celé koruny zaokrúhľuješ až výslednú sumu. Ak by si zaokrúhlila náhradu za 1 km, výsledok by bol neúmerne skreslený.

    V §8 ods. 2 je síce uvedené, že "Sumy základných náhrad náhrad za používanie cestných motorový h vozidiel sa zaokrúhľujú na desiatky halierov nahor." , ale toto platí len pre tú základnú náhradu, nie pre spotrebu PHM. Čiže Tvoja náhrada za 1 km bude naďalej 8,65 SK.
    Naposledy upravil Chobot : 01.03.06 at 12:09

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.