Zavrieť

Porady

Predlzena rodicovska dovolenka - zdrave dieta - povinnosti z-ca a z-tela

Zamestnankyni skonci rodicovska dovolenka 3.4.2013. Dieta je zdrave, ale z osobnych dovodov potrebuje ostat do 09/2013 doma s dietatom. Zamestnavatel by jej vyhovel. Ake su jej moznosti? Ako ma postupovat zamestnakyna a zamestnavatel?

Z-kyna v SP podpise cestne prehlasenie ze sa bude osobne celodenne starat o dieta.
Z-kyna požiada z-tela o suhlas ze do 09/2013 ostane doma s dietatom.
Z-tel jej poskytne neplatene volno a poda RLFO koniec prerusenia k 3.4.2013, po tomto datume jej da napr. cerpat dovolenku a napr. od 1.5.2013 poda RLFO zaciatok prerusenia z dovodu neplateneho volna.
Stat v case od 4.4.2013 do 09/2013 kym sa vrati spat do prace bude za nu platit zdravotné poistenie, dôchodkové poistenie a poistné do rezervného fondu solidarity na zaklade podaneho cestneho prehlasenia na SP.
Takyto postup je spravny? Ma zam-nec alebo zam-tel este nejake ine povinosti?
Prosim poradte, ak uz niekto z vas riesil takyto pripad.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zuzana B. je offline (nepripojený) Zuzana B.

    Zuzana B.
    V SP mi povedali, ze netreba ani ziadne cestne prehlasenie vypisovat, staci ak si zam-kyna poda odhlasku ako poistenec statu az k 31.08.2013. Ja od konca RD do 31.08.2013 jej nahlasim prerusenie poistneho z dovodu neplateneho volna. A malo by to byt vsetko, tak aby zamestnankyna mala ospravedlnenu nepritomnost v praci a zaroven aby stat za nu platil odvody.

    Predlzena rodicovska dovolenka - zdrave dieta - povinnosti z-ca a z-tela

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.