Zavrieť

Porady

Mzda a odvody pri 1/2-úväzku

Prosím Vás, potrebujem poradiť.
Máme zamestnanca na 1/2 úväzok.
Mzdu má v zmluve stále 3250 sk (ale od 1.10.2005 počítač dopočítava doplatok do minimálnej mzdy do 3450)
Ale keď mu tam dám dovlenku napr. 5 dní (nemá ešte vyčerpanú všetku minuloročnú dovolenku), tak počítač niečo vypočíta, ale je to menej ako tých 3450. Je to v poriadku? Pýtam sa kvôli odvodom na sociálnu a zdravotnú poisťovňu. (používam MRP)

ďakujem za vysvetlenie, prípadne poradenie čo robím zle

PROSÍM PORAĎTE ČO TAM MÁM ZLE NADSTAVENÉ.... ďakujem
Naposledy upravil K.A.T.K.A : 02.03.06 at 12:41
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Program Ti to počíta dobre, ale Ty nemáš dobrú výšku mzdy, lebo zo zákona platí od 01.10.2005 výška minimálnej mzdy 6.900,- Sk pri 8 hod. pracovnom úväzku. Pri 1/2 úväzku si mala upraviť mzdu na 3.450,- Sk.

    K.A.T.K.A je offline (nepripojený) K.A.T.K.A

    K.A.T.K.A
    však program dopočítava doplatok do minimálnej mzdy....
    ale aj keď to natvrdo zmením, že je to tých 3450, aj tak vypočítava odvody z menšej sumy....

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Používaš MRP - DOS alebo WIN? Musíš tam mať niečo zle nastavené.

    K.A.T.K.A je offline (nepripojený) K.A.T.K.A

    K.A.T.K.A
    z 3.385,--

    a je to MRP win

    Poraďte prosím, čo tam môže byť zle nastavené.... ďkaujem.

    mery356 je offline (nepripojený) mery356

    mery356
    V pracovných pomeroch si pri zamestnancovi, ktorého sa to týka nastav zmluvný základný plat na 3450,- a malo by ti to dopočítavať samo.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Ak mal dotyčný v tom mesiaci dovolenku a práve prepočet má nižši a rovná sa sume 3385 tak mu do prémii môžeš dopísať rozdiel, aby si VZ dostala práve 3450Sk.

    K.A.T.K.A je offline (nepripojený) K.A.T.K.A

    K.A.T.K.A
    ok. nevedela som, že sa to môže takto robiť. Vyzerá to ako v celku dobrý nápada. Ale bude to tak správne? Nemôže to nejaká kontrola nejak napadnúť, že tam je niečo zle???
    ďakujem

    K.A.T.K.A je offline (nepripojený) K.A.T.K.A

    K.A.T.K.A
    ak nastavím tú mesačnú zmluvu na 3.450, je potrebné urobiť aj dodatok k pracovnej zmluve, alebo to stačí len opraviť v mrp ?
    vadí, ked som to tam nechala dopočítavať, ten doplatok do min.mzdy?

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    K.A.T.K.A
    ak nastavím tú mesačnú zmluvu na 3.450, je potrebné urobiť aj dodatok k pracovnej zmluve, alebo to stačí len opraviť v mrp ?
    vadí, ked som to tam nechala dopočítavať, ten doplatok do min.mzdy?
    Katka, osobne by som to mal podchytené aj v zmluve, že plat je 3450,- pretože to je ten minimálny nárok zamestnanca. A rob to ako píše Lenka, "prihoď" mu vo forme nejakej odmeny pár korún aby mzda zamestanca nebola nikdy pod minimálnou mzdou a máš záruku že Ti to aj všetko dobre spočíta a bude to prehľadné.
    Pekný večer...

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    K.A.T.K.A
    ak nastavím tú mesačnú zmluvu na 3.450, je potrebné urobiť aj dodatok k pracovnej zmluve, alebo to stačí len opraviť v mrp ?
    vadí, ked som to tam nechala dopočítavať, ten doplatok do min.mzdy?
    Treba spraviť dodatok k PZ, doplatok do min. mzdy si môžeš nechať dopočítavať, poprípade rozdiel uviesť do prémii.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.