Zavrieť

Porady

zle danové priznanie

som na nervy prosím vas kto môže poradte,moja byvala kolegyna v danovom za rok 2011 zle vyplnila riadok kde sa uvadzaju poistné na zdravotnú a sociálnu poistovnu, lebo nas sef je živnostník i zamestnávateľ a tam sa mali uvádzať odvody len ako živnostník ,ona tam zrejme dala všetky odvody a mne prišiel vymer preddavku strasne vysoký,je mi z toho zle, čo mam teraz dat dodatočné daňové priznanie a zaslať ich na sociálku a zdravotnu,na zdravotnej mi povedala,že mam zaslať potvrdené danové priznanie so správnymi údajmi k nim,pani bola na zdravotnej dosť odmeraná a ja neviem čo teraz
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    SYLVI65 Pozri príspevok
    som na nervy prosím vas kto môže poradte,moja byvala kolegyna v danovom za rok 2011 zle vyplnila riadok kde sa uvadzaju poistné na zdravotnú a sociálnu poistovnu, lebo nas sef je živnostník i zamestnávateľ a tam sa mali uvádzať odvody len ako živnostník ,ona tam zrejme dala všetky odvody a mne prišiel vymer preddavku strasne vysoký,je mi z toho zle, čo mam teraz dat dodatočné daňové priznanie a zaslať ich na sociálku a zdravotnu,na zdravotnej mi povedala,že mam zaslať potvrdené danové priznanie so správnymi údajmi k nim,pani bola na zdravotnej dosť odmeraná a ja neviem čo teraz
    Podaj dodatočné DP za rok 2011. ZP dostane podklady z DU a vykoná dodatočné RZZP. Príp. ZP informuj o podaní DDP aj listom.

    Aká je výška základu dane a zaplatené poistné na zdr.poistenie SZČO za rok 2011 ?

    SYLVI65 je offline (nepripojený) SYLVI65

    SYLVI65
    tak rýchlo robím dodatočné, a prosím vas dnes mi jedna zamestnankyna oznámila že je v druhom dôchodkovom pilieri a čo teraz ako sa tam platia odvody?posiela sa vykaz nejaký?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    SYLVI65 Pozri príspevok
    tak rýchlo robím dodatočné, a prosím vas dnes mi jedna zamestnankyna oznámila že je v druhom dôchodkovom pilieri a čo teraz ako sa tam platia odvody?posiela sa vykaz nejaký?
    žiadny výkaz neposielaš, len túto informáciu by mala mať na výplatnej páske. Poistné prerozdeľuje sociálna poisťovňa.

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    veronikasad Pozri príspevok
    Podaj dodatočné DP za rok 2011. ZP dostane podklady z DU a vykoná dodatočné RZZP. Príp. ZP informuj o podaní DDP aj listom.

    Aká je výška základu dane a zaplatené poistné na zdr.poistenie SZČO za rok 2011 ?
    najprv by si mala asi uviesť to čo sa pýtala Veronika a potom podnikaj kroky ďalej

    zle danové priznanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.