Zavrieť

Porady

Čo písať do pokladničnej knihy?

Zdravím,
prosím poradte mi, otvorila som si predajnu. Prvy krat... Vediem tam aj registracnu pokladnu, ale neviem co pisat do pokladnicnej knihy (kupena v papiernictve, nie v PC). Pracujem s tym po prvyraz v zivote, a nema mi kto poradit, co sa tam vlastne ma uvadzat a pisat. Dakujem pekne za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    linko1 je offline (nepripojený) linko1

    :-) linko1
    pokladničnú knihu ako takú už netreba viesť, je to len pomocná kniha a slúži ako podklad na zaúčtovanie tržieb z ERP

    Reve je offline (nepripojený) Reve

    Reve
    No ja mám problém, pretože musím písať ručne pokladničnú knihu - ktorá sa vôbec nezhoduje s číslami príjmových a výdavkových pokladničných dokladov v účtovníctve, pretože na podniku to tak chce vyhlásila:"účtovníctvo je jedno a pokladničná kniha je druhé a viesť ju treba" a aby nemali s ňou problémy, tak budem viesť jednu pokladňu normálnu a jednu pre ňu... pritom podľa nej kontrola spočíva v podpísaní.... už som si aj pýtala smernicu, kde je to napísané... ale nedostala som sa k nej... a môžem si pískať...
    sthruska Nie je to priamo k téme. Ale ak odo mňa niekto čosi pýta a nevie zdôvodniť na základe čoho, tak to jednoducho neurobím.
    Je na Tebe či sa do toho pustíš. Ale niekedy sa ináč nedá.

    Čo písať do pokladničnej knihy?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.