Zavrieť

Porady

Daňové priznanie SZČO

Dobrý deň, živnostník začal podnikať od 17.7.2012, jeho hrubý príjem do konca roka 2012 je len asi 1 000 €. Odvody do SP a ZP teda ešte neplatí. Predáva drobný tovar, párkrát aj pre českého odberateľa (fyzické osoby).
1. Musí podať daňové priznanie zo živnosti? Čítala som, že sa podáva až od nejakej určietj sumy príjmov.... A je na to špeciálne tlačivo?
2. Okrem živnosti má aj TPP, tam za neho robia daňové priznanie, má to nejaký vplyv,mení sa tým niečo?
3. Ešte by ma zaujímalo ako to je s paušálnymi výdavkami, oplatia sa mu viac? Keďže tomu ešte veľmi nerozumiem nevedel by mi niekto vystvetliť stručne o čo mi paušálnych výdavkov ide a pre koho su výhodne?
Veľmi by ste mi pomohli, ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Krisstina Pozri príspevok
    takže keď ma tú živnosť, DP zo TPP si musí rbiť tiež sám? nie u zamestnávateľa? tak doopy musí podaŤ 2 DP, jedno z TPP a druhé zo živnosti či je nejake tlačivo kde to je v celku?
    Podá len jedno DP typu B, v ňom uvedie príjmy zo ZČ aj z podnikania. V prísp. 3. to už máš vysvetlené.

    kn-alka je teraz online kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Musí si sám urobiť DP typu B, nakoľko má trvalý pomer aj živnosť.
    DP sa nepodáva, ak SPOLU príjmy (aj z trv.pomeru + živnosti) nedosiahol sumu 1.822,37 €

    kn-alka je teraz online kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Krisstina Pozri príspevok
    takže keď ma tú živnosť, DP zo TPP si musí rbiť tiež sám? nie u zamestnávateľa? tak doopy musí podaŤ 2 DP, jedno z TPP a druhé zo živnosti či je nejake tlačivo kde to je v celku?
    Daňové priznanie sa vždy robí len jedno, ak má príjmy LEN zo zamestnania, môže mu spraviť ročné zúčtovanie zamestnávateľ.
    ALE keďže má príjmy AJ z TTP AJ z podnikanie, MUSÍ si urobiť DP sám, kde uvedie OBOJE príjmy.

    Odporúčam nájsť si účtovníka, lebo z uvedeného vyplýva, že vôbec nemáte v daňových veciach jasno.
    Tweety VeĎ zadávateľka je účtovník, či?

    kn-alka je teraz online kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Preštuduj si toto:

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    musí podať DP, nemôže mu zamestnávateľ urobiť RZD

    Krisstina je offline (nepripojený) Krisstina

    Krisstina
    takže keď ma tú živnosť, DP zo TPP si musí rbiť tiež sám? nie u zamestnávateľa? tak doopy musí podaŤ 2 DP, jedno z TPP a druhé zo živnosti či je nejake tlačivo kde to je v celku?

    Krisstina je offline (nepripojený) Krisstina

    Krisstina
    Ďakujem. Viem, že moje otázky sú pre Vás primitívne, no snažím sa v tom zorientovať, nemám žiadne skúsenosti s DP, teda ho zrejme ani robiť nebudem .... len hľadám informácie po internete a je toho toľko, že som sa zamotala...
    Katy a R tak načo si si dala do profilu, že si učtovník ??

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Krisstina Pozri príspevok
    Ďakujem. Viem, že moje otázky sú pre Vás primitívne, no snažím sa v tom zorientovať, nemám žiadne skúsenosti s DP, teda ho zrejme ani robiť nebudem .... len hľadám informácie po internete a je toho toľko, že som sa zamotala...
    Kristínka, treba aj čítať odpovede - viď prísp. č. 3. Tvoja otázka zadaná o polhodinu neskôr nesvedčí o tom, že si túto odpoveď čítala.

    Krisstina je offline (nepripojený) Krisstina

    Krisstina
    čo mám v profile je pravda, ale som začínajúca, všetko sa učím od základov, ako každý začínajúci aj ja mám veľa otázok ....
    Veronika, tým, že hľadám informácie na internete som myslela ešte predtým, ako som sa poradu došla, najskor som odpovedehľadala a potom som prišla tu ...
    ďakujem za prílohu, naštudujem si to

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Krisstina Pozri príspevok
    čo mám v profile je pravda, ale som začínajúca, všetko sa učím od základov, ako každý začínajúci aj ja mám veľa otázok ....
    Veronika, tým, že hľadám informácie na internete som myslela ešte predtým, ako som sa poradu došla, najskor som odpovedehľadala a potom som prišla tu ...
    ďakujem za prílohu, naštudujem si to
    Kristínka, neurážaj sa. Myslela som len odpoveď v prísp. č. 3. Ešte raz si prečítaj otázku, ktorú si zadala v prísp. č. 4. Naozaj si ten prísp. č. 3 nečítala.

    Krisstina je offline (nepripojený) Krisstina

    Krisstina
    ach jaj .. veď ja sa neurážam, neviem podľa čoho si to usúdila .... ten príspevok 3 som čítala, veď som ešte naň nadväzovala v prisp. 4 ....
    veronikasad Ak si tú odpoveď čítala, videla si už niekedy DP typu B ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.