Zavrieť

Porady

Automaticke odcitanie poctu kusov tovaru na sklade podla cisla faktury a odpytu

Ahojte,

potrebujem poradit zo vzorcom.Prikladam subor

Su tam 2 harky.Sklad a expedicny sklad.

Potrebujem aby tovar ktory vypisem do expedicneho skladu tzn. POCET KUSOV .Automaticky odpocital z celkoveho nakupneho mnozsvta v harku SKLAD a vypisal sa ako aktualny pocet na sklade podla zhody cisiel faktur v oboch harkoch. V pripade ze uzh od v SKLADE neostal ziadny kus pod tou faktura ( tzn vysledna hodnota je minusova) aby mi to dalo nejako najavo.

Dakujem Vam velmi pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ScorpionX je offline (nepripojený) ScorpionX

    ScorpionX
    Dobre to je ale teraz som si uvedomil ze vlastne ja na jednu fakturu kupim viac veci.Napriklad Jablka aj hrusky.Da sa to aj tak spravit aby to odratalo presne podla cisla faktury aj druhu tovaru ? dakujem

    ScorpionX je offline (nepripojený) ScorpionX

    ScorpionX
    tak sa mi to aj podarilo : do SKLAD VYEXpedovanych na buku I3 vzorec:

    =IF(ISBLANK(K3);"";SUMIFS(Tabulka1784[Pocet kusov];Tabulka1784[Druh tovaru];[Druh tovaru];Tabulka1784[cislo faktury];[Cislo faktury]))

    Sumifs robi podmienku pre spocitanie podla 2 kriterii ( druh tovaru a cislo obejdnavky) a IF kontroluje ci bunka K3 je prazdna ked je aj I3 bude prazdne tzn .nebude tam nula a vlozil som tam podmienovane formatovanie pre pripad ze aktualny stav na sklade je v minuse ( celkovy nakupny pocet - vyexpednovanie bunka I3 ..zial nemozem pridavat subory este

    Automaticke odcitanie poctu kusov tovaru na sklade podla cisla faktury a odpytu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.