Zavrieť

Porady

Prerušená živnosť DP

Živnostník mal prerušenú živnosť v roku 2012 od 1.1. do 31.12. , mal len príjmy zo závislej činnosti. Podáva daňové priznanie typu B, nie A
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    ak mal prerušenú živnosť a mal len príjmy zo závislej činnost mohol mu RZ urobiť zamestnávateľ, alebo podáva DP typ A

    Viera1000 je offline (nepripojený) Viera1000

    Viera1000
    Ďakujem, myslela som si len ma zneistila kolegyňa, že vraj B a prijmy z podnikania 0 čo sa mi nezdalo

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    ak by aj bola funkčná živnosť a príjem z podnikania by bola 0 a nebola by tam strata napr. odvod na ZP a tak by stačilo len A a do poznámok uviesť, že podávam DP typ A nakoľko som zo živnosti nemala žiadny príjem

    lubka0907 je offline (nepripojený) lubka0907

    lubka0907
    Ahojte,
    SZČO prerušil živnosť 1.10.2010 a bola obnovená 29.2.2012 a následne ukončená (žiadne príjmi ani výdavky, žiadna činnosť). V r. 2010 bol v pokladni zostatok 60 €. Za r. 2011 sa DP nepodávalo.
    Mám vo výkaze majetku a záväzkoch uviesť za predch. obd. sumu 60 € aj keď je to zostatok z roku 2010?
    Ďakujem

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    lubka0907 Pozri príspevok
    Ahojte,
    SZČO prerušil živnosť 1.10.2010 a bola obnovená 29.2.2012 a následne ukončená (žiadne príjmi ani výdavky, žiadna činnosť). V r. 2010 bol v pokladni zostatok 60 €. Za r. 2011 sa DP nepodávalo.
    Mám vo výkaze majetku a záväzkoch uviesť za predch. obd. sumu 60 € aj keď je to zostatok z roku 2010?
    Ďakujem
    veď v roku 2011 ste DP nepodávali, tak nič neuvádzate....

    lubka0907 je offline (nepripojený) lubka0907

    lubka0907
    Aj keď v r. 2010 tam zostatok bol? Nebolo potrebné podať DP za r. 2011?

    ďakujem za odpoveď

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    lubka0907 Pozri príspevok
    Aj keď v r. 2010 tam zostatok bol? Nebolo potrebné podať DP za r. 2011?

    ďakujem za odpoveď
    nie!!!!!
    pozri si prečo musíš/ nemusíš podávať DP

    macula je offline (nepripojený) macula

    macula
    ahojte poradaci,
    prosim o radu, ak SZCO ma pozastavenu zivnost od 1.1.2013 podavam danove priznanie za rok 2012 s tym, ze odvody zaplatene v januari 2013 (za december 2012) zahrniem do danoveho priznania 2012?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    macula Pozri príspevok
    ahojte poradaci,
    prosim o radu, ak SZCO ma pozastavenu zivnost od 1.1.2013 podavam danove priznanie za rok 2012 s tym, ze odvody zaplatene v januari 2013 (za december 2012) zahrniem do danoveho priznania 2012?
    Dokedy má pozastavenú živnosť ? Zostali mu aj neuhradené pohladávky a nespotrebované zásoby, príp. iné záväzky ?

    macula je offline (nepripojený) macula

    macula
    pozastavena zivnost na 3 roky, a nema ziadne neuhradene pohladavky ani zavazky, len platba odvodov v januari 2013 za december 2012

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    macula Pozri príspevok
    pozastavena zivnost na 3 roky, a nema ziadne neuhradene pohladavky ani zavazky, len platba odvodov v januari 2013 za december 2012
    upravíš základ dane cez interný doklad - ako nepeňažnú operáciu.

    macula je offline (nepripojený) macula

    macula
    veronikasad Pozri príspevok
    upravíš základ dane cez interný doklad - ako nepeňažnú operáciu.
    aj ked v roku 2012 este nemal pozastavenu živnosť? Pozastavil ju až od 1.1.2013

    mataa12 je offline (nepripojený) mataa12

    mataa12
    Dobrý deň, prosím vás o radu. Živnostník mal v roku 2012 šesť dní živnosť, inak ju mal pozastavenú, a nemal žiadne príjmy ani výdavky zo živnosti. Mal príjmy zo závislej činnosti, ktoré mu zúčtoval zamestnávateľ . Je potrebné podať DP?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    mataa12 Pozri príspevok
    Dobrý deň, prosím vás o radu. Živnostník mal v roku 2012 šesť dní živnosť, inak ju mal pozastavenú, a nemal žiadne príjmy ani výdavky zo živnosti. Mal príjmy zo závislej činnosti, ktoré mu zúčtoval zamestnávateľ . Je potrebné podať DP?
    Dokedy má pozastavenú živnosť ? Zostali mu neuhradené pohľadávky a nespotrebované zásoby ?

    mataa12 je offline (nepripojený) mataa12

    mataa12
    mal ju pozastavenú od 15.11.2011 do 15.11.2012 a potom od 21. 11. 2012 do 20. 11. 2015, nie nemal žiadne neuhradené pohľadávky ani nespotrebované zásoby.
    Naposledy upravil mataa12 : 29.03.13 at 07:33

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.